View Single Post
Old 09 Dec 2003, 22:29   #48
neanae
Senior
 
neanae
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 98
w33dsmoker
- Nu cred ca neanae ar fi trebuit sa se apuce sa vorbeasca despre "fenomenul" LOTR fara sa-l inteleaga in complexitatea in care a fost acesta gandit de Tolkien.
- Neanae...probabil ar trebui sa mai vezi filmul o data,
insa numai dupa ce citesti toate cartile.

pentru a intelege un film bun, nu e nevoie sa citesti cartea-sursa. daca filmu' nu reuseste sa te lamureasca, inseamna ca adaptarea a fost prost facuta si e vina scenaristului.
si ca sa fiu cinstit pana la capat, afirmatia nu-mi apartine (cred c-am
citit-o prin cronicile lu' ebert, rosenbaum sau cine stie pe unde - e foarte raspandita). sunt de acord cu afirmatia asta pentru ca - de exemplu - am inteles ce se petrece in "goodfellas", desi n-am citit cartea.
FILMUL NU E O ARTA SUBORDONATA LITERATURII.

Ce ai fi vrut neanae ??? Gandalf sa hohoteasca ca Santa ???
asta ai inteles tu ca as fi vrut? daca asta e ideea ta de umor, cred ca discutam degeaba.

P.S. esti prima persoana de pe forumu' asta care s-a apucat sa-mi respinga ARGUMENTELE, punct cu punct. felicitari! deci se poate, tovarasi!

Gaandalf
NeaNAe ar trebui sa se EJECTEZE de pe topicul asta ...
ptr k 80% din oamenii kre au postat aicea i-au sarit in cap ... inclusiv io ....

pai ce sa zic bai gandalf, io m-as ejecta, da' nu e suficient sa-mi sari in cap. trebuie sa-mi aduci si niste argumente (for your information: ATACUL LA PERSOANA NU E UN ARGUMENT). iar faza cu 80% nu ma sperie deloc. 80% din populatie mi-ar sari in cap si daca as zice ca "esmeralda" a fost un serial prost.
neanae is offline   Reply With Quote sendpm.gif