View Single Post
Old 03 Nov 2003, 17:35   #12
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Cand am iesit din sala de la "Down With Love" am avut, pentru prima data dupa mult timp, senzatia unei parodii reusite. In sfarsit, in peisajul modern, am gasit o combinatie unica de ironie, umor de calitate si actori pe masura (ok, Zellweger a reusit sa ma enerveze iar, dar trec cu vederea!) Mai mult parodie a unei vremi si a unor mentalitati prezente in toate perioadele decat a unor filme cu eroi cuceritori, Sean Connery - James Bond wannabees...

Ewan McGregor asta e fantastic! Parca i s-ar potrivi orice rol in care joaca! Si nici unul nu seamana intre ele (de la "Trainspotting" la asta e distanta mare...). Pacat de rasturnarile de situatie nu prea veridice si finalul un pic lungit, dar actorii (si includ si pe cei doi din rolurile secundare, a caror nume nu m-am obosit sa le retin) eclipseaza totul, intr-un regal al comediei, culorilor si... a muzicii (de ce nu?)

Apropo, de milioane "dialogul" cand Barbara/Nancy il paraseste pe Catch si fuge in liftul din care vin Vicki si... editoru' ala (a naibii nume!!!). Fiti atenti:

EDITORUL: Vicky!
VICKY: Barbara?
CATCH: Nancy!
EDITORUL: Who do you call Nancy?
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif