View Single Post
Old 24 May 2002, 09:40   #50
angstel
Novice
 
angstel
 
Join Date: May 2002
Posts: 20
amyd, studentul-minune :smile:: nici nu mi-a trecut prin cap sa ma uit la "faculty" pe site, banuind desigur ca acolo voi gasi doar fotografii si scurte biografii ale profilor actuali, a caror studiere mi-o rezervam pentru o ocazie viitoare. era asa de greu sa boteze "departments" oare sectiunea cu pricina? si de ce sa click pe un header in romaneste si site-ul sa imi raspunda in engleza? go figure!

aseara, pe linga plopii fara sot, ma cuprinsesera remuscarile pentru ca mi-am spus parerile aproape needitate despre fostul atf. imi aduc aminte ca, in prima tinerete si in peisajul trist-comunist, reprezenta pentru mine si multi ca mine singura speranta, singura promisiune a unui destin iesit cit de cit din comun. dar contextul era rege, desigur; si asa cum "pas in doi" privit atunci era vecin cu sublimul, iar vizionat acum se ineaca in ridicul (aaah, scena cu orchestra din chiosc, hehehe :smile:, din toate punctele de vedere... bah, you get the message. dar poate ca atf-ul si-a pastrat intact mitul, si de ce sa vin eu cu buldozerul experientei personale, care poate nici nu mai e de actualitate? mea culpa. sa vada fiecare pentru sine.

dar destul cu nostalgiile, iata-ma si thirtysomething, deja cu veleitati de old lady si nostalgii nelalocul lor. confuzie mare (zodia, desigur), prea multe medii schimbate rapid, si iluzia ca am vazut atitea si atitea... dar tot nu ma potolesc si abia astept continuarea, in fiecare zi.

bafta la pregatirea examenelor!

angstel

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: angstel pe 2002-05-24 10:51 ]</font>
angstel is offline   Reply With Quote sendpm.gif