View Single Post
Old 22 May 2002, 13:16   #43
Amyd
Guru
 
Amyd
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 429
Nu cred ca echivaleaza nici un fel de curs, atat timp cat UNATC nu are o conventie speciala cu respectiva universitate (afaik).

Despre examenul de la regie nu stiu foarte multe, dar cred ca urmeaza tipicul standard, adica partea eliminatorie unde proba cea mai importanta e colocviul de cultura generala ( trebuie sa vezi filmele din lista propusa - care se mai schimba de la an la an) si sa ai ceva cunostinte despre cinematografie in special si arta in general, pentru ca discutiile pot sa divagheze destul de serios spre domenii la care nici nu te astepti.

La examenele notate, din cate stiu, cel mai important e un fel de proba practica, in care va duceti intr-un platou si cu o camera video incercati sa faceti un fel de filmulet improvizat.

Printesa, never heard of them, dar stii cum e, sa te inregistrezi la un astfel de site (cand e gratis) dureaza exact 30 de secunde si poate sa o faca oricine. Insa, cine stie, poate chiar sunt pe bune si merita vorbit cu ei. Din filmele romanesti "underground" pe care le-am vazut, procentul de rebuturi este de exact 100%, din pacate, insa asta nu inseamna ca exista si unele OK.

Salutari,
Andrei

P.S. Eu credeam ca sunt util pe aici numai ca sa enervez interlocutorii cu felul in care ma dau rotund in toate problemele... :smile:
Amyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif