View Single Post
Old 22 May 2002, 12:10   #53
scorp_RSR
Junior
 
scorp_RSR
 
Join Date: Mar 2002
Location: sper ca acasa...
Posts: 42
Am dat si eu un ochi pe threadul asta pt prima data. Am luat-o de la inceput, ca sa nu pierd ceva si sa dau vre-un mesaj tampitel, heh. Trebuie sa spun ca m-am amuzat destul de binisor cand am vazut niste oameni care numeau baliverne filme bune daca nu excelente. In primele 2 pagini (or something) jumatate din filmele pomenite sunt foarte bune. Voi lua un exemplu care mi-a sarit in ochi: Gladiator. Inteleg sa fie catalogat supraevaluat (americanii l-au ridicat la rang de best movie ever; este doar un film foarte bun), dar nu inteleg de ce a fost numit un film prost. Daca un film cu un scenariu bine inchegat, cu actori foarte buni (si aici ma refer mai mult la Joaquin Phoenix intr-un rol deosebit), cu o regie impecabila (nu ma luati cu greselile de genul "talpa de cauciuc" ca nu asta e regie proasta), cu o muzica de exceptie (ca doar e Zimmer, heh), daca un film cu aceste trasaturi este un film prost, eu ma las de meserie...

Nu o sa mai comentez spusele referitoare la Arnold & co. pt ca s-a zis ce vroiam si eu sa zic.

Nu imi vine in minte acum un film prost demn de a fi amintit :smile: dar voi reveni...
scorp_RSR is offline   Reply With Quote sendpm.gif