View Single Post
Old 21 May 2002, 01:54   #39
angstel
Novice
 
angstel
 
Join Date: May 2002
Posts: 20
imh. acum imi dau seama: deci multimedia e inlantuit de montaj, se studiaza impreuna, iar comunicatiile interactive (inclusiv game design, etc.) se studiaza separat, in ceea ce era odata sectia de scenaristica si critica de film?

geez. ce structura. aproape ca nu mai inteleg nimic. nu ca ar fi necesar, de altminteri :smile: dar daca cineva pricepe, il/o rog sa ma lumineze si pe mine. sint depasita complet de evenimente.

si cu "sunt" si i din a refuz sa scriu. se considera incorect? (fara legatura cu vreun subiect anterior, nu va chinuiti)

multimedia si montaj, comunicatii audiovizuale, cu scenaristica laolalta; productie, in schimb, nu se studiaza nicaieri temeinic, go figure...
cu ce rimeaza, deci, amyd, o lucrare de diploma la fiecare din sectiile astea? poti sa iti alegi intre a monta un film si a face un site internet, sau un cd-rom, la multimedia/montaj? la comunicatii audiovizuale mai poti termina cu un scenariu, sau se poate acum si cu proiectul unei campanii publicitare, sau cu o lucrare de critica de film?

nu mi-a fost usor sa aleg atunci o sectie, acum insa cred ca mi-ar fi imposibil de-a dreptul sa ma hotarasc. dau vina pe zodie.

angstel
angstel is offline   Reply With Quote sendpm.gif