Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Condica de sugestii si reclamatii (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=226)
-   -   AVERTISMENT - pentru Kanibalo si alti flooderi. (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=97188)

Pitbull 14 Jun 2010 10:28

AVERTISMENT - pentru Kanibalo si alti flooderi.
 
Kanibalo, mi-ai dat de lucru: acum sterg zecile de mesaje inutile cu care ai floodat "Acum pe ecrane" - la fel cum am fost nevoit sä fac mai demult cu ale confratelui täu claudiu-daniel-lugoj.
Sä nu mai faci niciodatä asta! Scrie numai când ai ceva de spus, nu ca sä te afli-n treabä. Zeci de mesaje tâmpite, postate pe bandä rulantä, la câte 2-3 minute diferentä, dezgropând degeaba topicuri moarte de mult (unele, chiar de câte 6-7 ani!) Asta nu se face! Data viitoare, vei primi avertisment, apoi ban.
Aviz si altor flooderi!

Federico 14 Jun 2010 12:16

Fiintele aste sunt deprimant de abjecte. Serios, ma intristeaza...

Pitbull 14 Jun 2010 14:08

Inchipuieste-ti (p-asta am reinut-o, cä era prea de tot!)
La "August Rush" (un film nesemnificativ, vechi de doi ani, deja pierdut prin neguri...):

"Tot vrea sal vad si uit mereu. Poate vara asta il vad."

Asta-i MESAJ, dom'le???

(In total, am sters 40-50 de mesaje echivalente... Can you imagine...?!?)

Ipu 14 Jun 2010 14:12

„Vara ast'am să...” ♪ Ha, ha, ha, ha, ha!

Pitbull 14 Jun 2010 14:16

O asemenea asociere e un SACRILEJ!!! X(

abureala 15 Jun 2010 09:23

Cu riscul de a fi acuzat ca nu e treaba mea, dar de ce nu se sterg toate acele topic`uri mai vechi de .. 1 an, sa zicem ?
Intreb din pura curiozitate pentru ca am vazut pagini intregi cu asemenea topic`uri, ce candva starneau interes iar acum sunt de`a dreptul inutile.

Pitbull 15 Jun 2010 09:35

Cine poate decide cu adevärat dacä sunt inutile, numai fiindcä s-au învechit?
Faptul cä nu s-a mai postat în ele nu înseamnä neapärat cä al lor continut nu mai poate prezenta interes pentru cineva, la un moment dat. Vine un user, vechi sau nou, e curios în legäturä cu un film de-acum câtiva ani, etc., dä un search... gäseste topicul si citeste. Sau, a väzut un film putin mai vechi, vrea sä-l comenteze, si e nevoit sä deschidä un topic nou, când opiniile lui ar merita sä se aseze la locul lor firesc, în continuarea unei discutii mai dezvoltate despre acel film. Sau, se întâmplä ceva neasteptat apropo de un subiect nu tocmai nou, are a dormit doi-trei ani... Si tot asa.
Pierderea actualitätii imediate nu e totuna cu pierderea valorii intrinseci. Mecanismul firesc al forumului, de a le împinge de la sine, gradual, pe paginile din spate, e solutia perfectä. Cine are nevoie de ele, le va gäsi acolo. Cine nu, nu va fi deranjat în nici un fel.

Deci, NU trebuie sä fie sterse, ci pästrate în background. Factorul timp nu e un criteriu de utilitate.

Ipu 15 Jun 2010 09:38

Originally Posted by Pitbull:

O asemenea asociere e un SACRILEJ!!! x(


Ha, ha, ha, ha!
Kanibalo și Chirilă au înțeles un lucru pe care mulți refuză să-l accepte: fericirea trebuie planificată! Ha, ha, ha, ha!

Pitbull 15 Jun 2010 09:43

Originally Posted by Ipu:

Originally Posted by Pitbull:

O asemenea asociere e un SACRILEJ!!! x(

Kanibalo și Chirilă

Iar asta e o BLASFEMIE CURAT MURDARA! X( X( X(
Tu cum te-ai simti väzând aläturäri gen:
- Ipu si Kanibalo
- Ipu si Menstruatiu
- Ipu si claudiu-daniel-lugoj
- Ipu si Fane Spoitoru
- Ipu si Nutu Cämätaru
- Ipu si Vadim
- Ipu si Iliescu
- Ipu si Stalin
- Ipu si Farfuridi

A...?!

abureala 15 Jun 2010 09:49

Originally Posted by Pitbull:

La "August Rush" (un film nesemnificativ, vechi de doi ani, deja pierdut prin neguri...):

"Tot vrea sal vad si uit mereu. Poate vara asta il vad."


Poate ma insel dar la filme de mult apuse (si banuiesc ca sunt deschise o multime de asemenea topic`uri) nu cred ca mai apare cineva cu o parere interesanta din punct de vedere cinematografic.
Oricum, era doar o idee, nu eu reprezint autoritatea pe forum.

Pitbull 15 Jun 2010 09:57

Nu e vorba de a reprezenta vreo autoritate. Poti avea idei bune sau proaste si ca simplu user, si ca moderator sau administrator.
Numai cä, de data asta, nu s-a legat. Cum spuneam - un film sau un subiect de discutie, chiar dacä îsi pierde actualitatea cât se poate de vizibil, nu deranjeazä pe nimeni, stând acolo, în ultimele pagini. Trecutul trebuie sä fie conservat, la locul lui, nu sters - doar fiindcä s-a învechit.
Fortând putin nota: ce s-ar fi întâmplat dacä otomanii se apucau sä distrugä vestigiile romane (si nu mä refer la operele de artä, ci la canale si vespasiene), sub motiv cä nu mai folosesc nimänui? (Ba chiar, în treacät fie zis, cât de multe asemenea nimiciri aparent legitime si "civilizate", în fond barbare, n-a cunoscut istoria? Sä distrugem, doar asa, ca sä ne afläm în treabä...? Multumim, dar nu servim.

abureala 15 Jun 2010 10:14

Ok, am inteles. Ideea era un sprijin al initiativei de a scapa de flooderi, eliminandu`le astfel posibilitatea de a posta aiurea in topic`uri deja deschise si uitate. Dar cum mesajele astora sunt evenimente independente de vointa fiecaruia, probabil ca ar fi aparut oricum, mai devreme sau mai tarziu.
Astfel, nu`ti mai ramane decat sa faci apel la capacitatea de intelegere si bun simt si sa`i rogi sa inceteze. Ceea ce ai facut deja :D

Pitbull 15 Jun 2010 10:19

Originally Posted by abureala:

Dar cum mesajele astora sunt evenimente independente de vointa fiecaruia, probabil ca ar fi aparut oricum, mai devreme sau mai tarziu.
Astfel, nu`ti mai ramane decat sa faci apel la capacitatea de intelegere si bun simt si sa`i rogi sa inceteze. Ceea ce ai facut deja :D

Exact! De fapt, obiceiul de a dezgropa topicuri vechi e relativ rar - mai ales cä e si cam incomod, ia timp... Majoritatea flooderilor ataca pe topicuri actuale, cä-s mai la-ndemânä - sau chiar pe topicuri de ei însisi deschise, ca sä se autobage-n seamä si mai abitir. Cei mai incorijibili la modul ästa au fost Bubu si celebrul Peter Jackson (care a revenit cu sute de clone, IP-uri si nick-uri noi, aproape un an de zile, pânä l-am dovedit si i-am fäcut publice numele, adresa si numärul de telefon).

raptor 16 Jun 2010 17:50

Originally Posted by Pitbull:

pânä l-am dovedit si i-am fäcut publice numele, adresa si numärul de telefon).


Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul

Pitbull 16 Jun 2010 18:17

Mai bine prost, decât lichea. O:-)

redmen 17 Jun 2010 20:21

Faceti ceva cu Jumperr ala ca e mai enervant ca reclamele alea tip "cearceaf" (vorba lui Windom).

Liviu- 21 Jun 2010 00:22

Originally Posted by redmen:

Faceti ceva cu Jumperr ala ca e mai enervant ca reclamele alea tip "cearceaf" (vorba lui Windom).


... azi?

kanibalo 23 Jun 2010 19:54

Nu stiu ce vrei tu sa spui prin faptul ca eu pun mai multe posturi in aceiasi zi sau mai multe pe ora,eu stiu decat ce filme am vazut si imi exprim opinia in intervalul de timp pe care il am la dispozitie in ziua respectiva ca doar nu stau sa scriu vreo carte si sa citez cate o fituica pe zi, nu trebuie sa ma pun pe ganduri o saptamana sa incerc sa postez un mesaj,doar nu sunt vreun filozof sa meditez in tacere la orice penibilitate de film doar de dragul de a-i multumi pe alti,care in capul lor se cred mari genii si se simt nevoii sa ne slobozeasca noua gandirea lor suprema si lunga....cat sa ne adoarma, special cand cautam si noi o parere scurta si la obiect.

Neuptolem 23 Jun 2010 20:15

kanibaloo, eu as propune sa te cari.
De pe forum.
Ok?!

Pitbull 23 Jun 2010 21:36

Originally Posted by kanibalo:

Nu stiu ce vrei tu sa spui prin faptul ca eu pun mai multe posturi in aceiasi zi sau mai multe pe ora,eu stiu decat ce filme am vazut si imi exprim opinia in intervalul de timp pe care il am la dispozitie in ziua respectiva ca doar nu stau sa scriu vreo carte si sa citez cate o fituica pe zi, nu trebuie sa ma pun pe ganduri o saptamana sa incerc sa postez un mesaj,doar nu sunt vreun filozof sa meditez in tacere la orice penibilitate de film doar de dragul de a-i multumi pe alti,care in capul lor se cred mari genii si se simt nevoii sa ne slobozeasca noua gandirea lor suprema si lunga....cat sa ne adoarma, special cand cautam si noi o parere scurta si la obiect.

Quote:

“Atunci iata ce zic eu si impreuna cu mine trebuie sa zica asemenea toti aceia care nu vor sa caza la extremitate adica vreau sa zic da, ca sa fie moderati… adica nu exageratiuni!... Intr-o chestiune politica si care, de la care atarna viitorul, prezentul si trecutul tarii… sa fie ori prea-prea, ori foarte-foarte… incat vine aici ocazia sa intrebam pentru ce…Da… pentru ce? Daca Europa… sa fie cu ochii atintiti asupra noastra, daca ma pot pronunta astfel, care lovesc sotietatea, adica fiindca din cauza zguduirilor… si …. idei subversive…si ma-ntelegi, mai in sfarsit, pentru care in orice ocaziuni solemne a dat probe de tact…vreau sa zic intr-o privinta, poporul, natiunea, Romania… tara in sfarsit… cu bun simt, pentru ca sa vie si sa recunoasca, de la care putem zice depanda… precum, dati-mi voie …pentru ca sa dam exemplul chiar surorilor noastre de ginte latine insa!”

Cine gäseste cinci deosebiri între cele douä citate de mai sus, a câstigat.


All times are GMT +2. The time now is 17:39.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.