Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Criticul roman de film preferat (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96657)

Judex 30 Jan 2010 06:14

Criticul roman de film preferat
 
Deci dupa cine va luati?
Mel Gibson spunea ca ei sunt primii care sar in ajutorul cineastilor. La caterinca, evident! :D

Windom 30 Jan 2010 06:25

CTP-ul ce cata pe acolo?:-/ Pentru ca are palarie?

Judex 30 Jan 2010 06:27

Face o emisiune cu filme bune in general.

Off-topic: mai da-mi niste muzica. :)

Cinemania 30 Jan 2010 13:33

celalalt topic fara poll se poate inchide, da ?

pipes 30 Jan 2010 14:57

acestia sunt toti criticii nostri sau doar spuma? sau doar alegerile tale?

Dragomara 30 Jan 2010 15:09

Votul meu: Andrei Gorzo. :x :x

manwithamoviecamera 30 Jan 2010 16:25

nici eu nu intzeleg ce cauta acolo ctp. nu e critic de film, asha cum nici altzii din lista nu sunt. kudos userului care a initziat topicul, a lasat sa se vada votantzii. dar daca exista optziunea sa se voteze mai multe variante de catre acelashi votant, pollul e egal cu zero. mai ales ca multzi din majoritatea care voteaza, n-au citit in viatza lor o carte de critica sau o cronica la un film <<greu>>. din cate citeam eu recent, pe cinemagia, criticul preferat al publicului este alex leo serban.B-) andrei gorzo imi pare un discipol al sau, foarte inteligent, intr-adevar. voturile sunt pur subiective, tot din ce am citit pe forumul acesta, alex leo serban a renuntzat sa mai posteze pe forum, era singurul care o facea, din cauza unor useri mai recalcitrantzi. :)

hellsteed 30 Jan 2010 17:22

Mi se pare cam pe langa sa spui "Dupa cine va luati " . Sa-mi neg propria judecata in detrimentul acestor conesseuri... No way. Sigur, ei iti ofera o linie de interpretare. Dar atat.

Judex 30 Jan 2010 17:25

Originally Posted by pipes:

acestia sunt toti criticii nostri sau doar spuma? sau doar alegerile tale?

Numarul maxim de optiuni este 10. Am pus acolo un top ten personal. Am ales vot multiplu tocmai pentru a da posibilitatea celor care au mai multe optiuni personale sa si le exprime. Am lasat la vedere identitatea userilor pentru transparenta.

@Hellsteed
E la caterinca. :P

@Cinemania:
Cred ca da. :D

Dragomara 30 Jan 2010 18:30

Originally Posted by Judex:

Am ales vot multiplu tocmai pentru a da posibilitatea celor care au mai multe optiuni personale sa si le exprime. Am lasat la vedere identitatea userilor pentru transparenta.

Ha?! Cum adică vot multiplu?! Unde scria asta?! Şi unde, la vedere, e identitatea aia a userilor?! Ăăăă... cred că iar folosesc versiunea "greşită" de GoogleChrome?! :-?

Şi dacă e vot multipul de ce m-ai indus în eroare cu titlul thread-ului: Criticul roman de film preferat?! :( :-O :P

Judex 30 Jan 2010 18:32

Da click pe numarul de voturi.

vave 30 Jan 2010 21:17

Mă mai ghidam şi după celălalt Columbeanu. :D

Judex 30 Jan 2010 21:28

Irinel? :P

Gospin 30 Jan 2010 21:31

Judex de ce nu ai facut cu maxim 3 optiuni? asa este o harababura. Sincer nu stiu care e cel mai bun :-?, l-am votat pe 'Gorzo' ca i-am citit unele cronici si relateaza foarte bine, si pe Pitbull, ca il citesc cel mai des :), cam atat.

Judex 30 Jan 2010 21:34

Pai unii spun ca nu-s destui, tu zici ca-s prea multi... Voteaza fiecare ce considera si chiar mai multi deodata.

vave 30 Jan 2010 21:36

Originally Posted by Judex:

Irinel? :P


N U !!! /:)

Federico 30 Jan 2010 22:58

Gorzo mi se pare cel mai reliable cand vine vorba de critica. In general echilibrat: si ca specializare a limbajului, si ca obiectivitate, si ca intindere a analizei... plus ca de obiei rezonez cu verdictele sale. Am mai votat si cu Pitbull pentru personalitatea stilului (nu tocmai profesionist - dar tocmai de-aia imi place) si ca intra in detalii. Pe locul trei cred ca ar intra Iulia Blaga iar la polul opus s-ar situa als( pentru ca-i prea succint,in general, si in jumatate din text povesteste actiunea) si A.L.D. (man, this one sucks indeed) . De citit, ii citesc pe toti.

manwithamoviecamera 30 Jan 2010 23:05

in general se vede ca aceia care nu stiu ce sa voteze, voteaza mai multzi. parerea mea e ca habar n-au ce voteaza dar sunt numai catziva useri parca trezitzi din somn, nobody gives a damn.
*federico, si gorzo <<povesteste>> actiunea, destule din film, la cate filme exista, e si necesar, de aceea sunt si trailere, si reclame, etc.

Federico 30 Jan 2010 23:18

Pai da, dar el isi permite (ii permite spatiul) .

Windom 31 Jan 2010 08:13

Originally Posted by manwithamoviecamera:

in general se vede ca aceia care nu stiu ce sa voteze, voteaza mai multzi. parerea mea e ca habar n-au ce voteaza dar sunt numai catziva useri parca trezitzi din somn, nobody gives a damn.
*federico, si gorzo <<povesteste>> actiunea, destule din film, la cate filme exista, e si necesar, de aceea sunt si trailere, si reclame, etc.


Tu daca maninci si mere si portocale si banane, asta nu inseamna ca nu stii ce vrei (cel putin asa banuiesc:-/ ). Pur si simplu, iti plac toate trei...;)
Am votat pe Andrei Cretulescu pentru ca imi placeau foarte mult cronicile lui inca de pe vremea cind citeam Republik si Revista HBO si il consider un cronicar foarte ok. Alex Leo Serban a fost al doilea om care mi-a stirnit interesul pentru critica de film (dupa Tudor Caranfil - care cred ca era mult mai indreptatit decit CTP sa primeasca un loc in poll, by the way), iar pe Mihnea Columbeanu il citesc de cind am dat peste forumul asta...


All times are GMT +2. The time now is 20:08.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.