Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Condica de sugestii si reclamatii (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=226)
-   -   Vârsta forumistilor: da, nu, etc... (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96346)

Pitbull 16 Nov 2009 11:40

Vârsta forumistilor: da, nu, etc...
 
La insistentele Dragomarei, am deschis acest poll, pentru a vedea ce pärere au masele despre ipoteza postärii vârstei fiecärui forumist în caseta cu nickul, avatarul, rangul si celelalte date strict esentiale.

Eu, unul, am votat cu "mi-e total indiferent", si consider cä povestea asta cu vârsta e o aiurealä totalä - fiecare user are dreptul si libertatea sä posteze despre sine orice date personale doreste (de la toate la nici una).
In plus, e irelevantä si pentru comunicare. Cunosc cretini sinistri trecuti de prima, de a doua, de a oricâta tinerete, si interlocutori inteligenti, vii, fermecätori de mai mare dragul, care n-au împlinit nici mäcar vârsta buletinului, necum a majoratului (inclusiv aici, pe forum!)

Dragomara 16 Nov 2009 11:48

şi io cunosc foşti securişti care gândesc identic cu tine.

Pitbull 16 Nov 2009 11:50

Drago, eu am cunoscut un viitor cosmonaut care în fiecare noapte de miercuri spre luni dormea culcat pe aceeasi parte ca tine!

Gospin 16 Nov 2009 11:50

Am ales a 2-a varianta, chiar nu ma deranjeaza cu nimic sa mi se observe varsta sau sa observ si eu la altii, intr-un fel e mai bine iti faci o idee despe respectivu' , pana acum alegerea era aleatorie, sa vedem de acum inainte.

Windom 16 Nov 2009 11:54

Eu tot nu-mi dau seama care-i şpilu'...:-?

StefanDo 16 Nov 2009 11:57

nu-i niciunul

Judex 16 Nov 2009 12:56

Am ales optiunea 'mi-e total indiferent' pentru ca n-am gasit varianta 'mi se rupe fix in paispe'.

Disciple 16 Nov 2009 13:22

Cum vreti voi, dar mi se pare inutil si irelevant :))

StefanDo 16 Nov 2009 13:24

toata povestea este si va ramane o gluma

Disciple 16 Nov 2009 13:26

Lasa,omule ca ne distram!:D

Kramer 16 Nov 2009 13:28

Originally Posted by StefanDo:

toata povestea este si va ramane o gluma proasta


Ai uitat un detaliu...am corectat eu.

Pitbull 16 Nov 2009 13:33

Ba de ce? Mie mi se pare o glumä reusitä - în cheia ei absurd-excentricä...
Ne mai descretim si noi fruntile, ce-i räu în asta?

Liviu- 16 Nov 2009 16:10

Pai si cu "Da, dar numai în cazul userilor de sex feminin. " cum ramane?!

PS: 27 de voturi deja, ati chemati si restul familiei la vot?

Dragomara 16 Nov 2009 16:22

Originally Posted by Liviu-:

Pai si cu "Da, dar numai în cazul userilor de sex feminin. " cum ramane?!

PS: 27 de voturi deja, ati chemati si restul familiei la vot?


Nu cred. e vorba doar de faptul că, asemenea multor lucruri care se petrec pe-aci, şi acest vot e MĂSLUIT!
sinceră să fiu, cunoscând protagoniştii, nici că mă aşteptam la altceva.
:-* :-* :-* parcă vă ştiu de undeva. :-O

Gospin 16 Nov 2009 17:40

E vorba de caracter! Ceea ce multi au pe aici, asa buni sau rai cum ii vezi tu Dragomara ... a stai! Am uitat ca nu vrea sa ma ajute sa cresc :( !

corinka 16 Nov 2009 22:09

1. Nu inteleg discutiile astea fara niciun sens. Chiar si daca ar fi afisata varsta userilor, oricum fiecare poate scrie ce vrea. Daca spun ca am 50 de ani poate cineva sa verifice daca mint sau nu?

2. Dragomara, daca te deranjeaza 'tineretul' si te intereseaza doar parerile celor peste 30 de ani, de ce il tot atacai pe ALS, care, dpv al varstei, se incadra perfect in aria ta de interes?

3. Cu asemenea subiecte, de ce sa ne mai miram cand vine cate un halebard si ne ia la misto?

Dragomara 16 Nov 2009 22:24

mă deranjează doar proştii de toate vârstele, cei care citesc fără să priceapă, uită de la mână până la gură ceea ce oricum au priceput ca dracu, se bagă-n vorbă din lipsă de preocupări măreţe. mă rog, chestia asta e de înţeles, când n-ai nicio idee despre tine însăţi, cum mama dracu să-i înţelegi pe ceilalţi?! trebuie timp, profunzime, interes, analiză detaliată şi mult citit printre rânduri, dar cine mama dracului să facă asta când nobilul nostru contemporan nu mai are timp şi nici chef de lectură, activitatea aceea care-ţi dezvoltă şi îmbogăţeşte vocabularul etc. etc., darmite pentru celălalt?!
no, hai că iar vb SFuri pe timpul meu.

PS: @corinka - nu e inteligent să vb despre ce nu ştii, în cazul de faţă povestea mea cu ALS, dar tu dă-i înainte, ştiu că e greu să te abţii etc.

corinka 16 Nov 2009 22:35

@Dragomara
Ti-am spus ca am sub 30 de ani, cum de ai citit ce am scris? :))

Ma gandesc cam unde bati tu, te referi la faptul ca tinerii de azi nu mai citesc, ci doar pierd timpul pe net etc. si nu mai prea gandesc. Numai ca, daca la asta te referi, faci o greseala: generalizezi. Oricum, sunt destui incuiati care au trecut de 30 de ani.

Pe forum sunt useri tineri care dau dovada de maturitate si bun simt: buticut e primul exemplu care imi vine in minte.

Pitbull 16 Nov 2009 22:38

Originally Posted by corinka:

Pe forum sunt useri tineri care dau dovada de maturitate si bun simt: buticut e primul exemplu care imi vine in minte.

Un exemplu ireprosabil - si are sub 20!
Mai tineri decât ea, si la fel de respectabili: Disciple, marcusARCUS...

Disciple 16 Nov 2009 22:59

Multumesc,Pit!
Plusez si eu pentru buticut si Marcus.:)


All times are GMT +2. The time now is 09:45.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.