Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Noua Cinemagia (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95208)

Gloria 19 Mar 2009 02:01

Noua Cinemagia
 
Dragii mei, cum va place noua Cinemagia?
Speram sa va surprinda placut!

Pitbull 19 Mar 2009 03:28

Aratä elegant, e sofisticat si deocamdatä cam derutant.
Deocamdatä, încerc sä mä obisnuiesc cu gândul cä nu voi mai vedea în veci decorul negru dinainte - si scormonesc dupä chichite.
Am deschis la Condicä un topic pentru semnalarea si rezolvarea micilor probleme.

gionloc 19 Mar 2009 07:54

din punct de vedere al implementarii, din perspectiva navigarii, cinemagia arata ca forumurile care tin de domeniul IT (vezi computergames, par exemple), doar ca e mult mai greu de citit. codurile de scriere (care au ca rezultat aparitia italicelor sau a scrierii ingrosate) au luat-o razna, diacriticele nu s-au lasat mai prejos decit codurile amintite, astfel ca pentru a lectura textele lui Pitbull, de exemplu, trebuie depus un anumit efort. imi imaginez ca asta se va rezolva.

fondul alb scrisu negru - is binevenite!
am o serie de optiuni din softul monitorului care imi seteaza perfect luminozitatea si contrastul pentru lectura in aceste conditii.
butoanele au o pozitie comoda, e mai usor de navigat prin sectiunile saitului.

Chambord 19 Mar 2009 08:14

sa traiasca si-nfloreasca !
e un pic brusca trecerea de la fondul negru la asta alb totusi, trebuia sa faceti unul gri mai intai :)

Floydman 19 Mar 2009 08:57

bun!
 
salut initiativa redesenarii site-ului si forumului. arata mult mai bine ca inainte. orice progres semnificativ este derutant, pana te obisnuiesti cu el.
arata insa a site de secol XXI

cornel 19 Mar 2009 09:30

Initial am avut impresia ca am gresit site-ul sau ca vechiul a fost spart si cineva s-a jucat cu el, dar se pare ca cinemagia a hotarat (pe ascuns) ca era timpul unei schimbari.
La prima vedere seamana cu multe dintre blogurile care exista despre filme si asta nu-mi place pentru ca eu consideram cinemagia un site de calitate superioara. Apoi fundalul si paleta de culori mi se pare prea contrastanta cu ce era inainte, dar poate ca e doar o aversiune la schimbarile bruste.
Ma asteptam asa cum anul trecut s-a cautat un nou slogan cu ajutorul utilizatorilor si in acest caz sa fim macar intrebati (nu neaparat sa se tina cont de parerile noastre) despre o schimbare atat de radicala, dar se pare ca de data asta nu a mai fost nevoie de parerea noastra. Pana si codurile penale sunt in dezbatere publica acum...
Cu toate astea urez succes noului format cinemagia si sper sa se impuna prin continut pentru a ramane siteul nr.1 despre filme in Romania.

Gloria 19 Mar 2009 10:12

Noi ne vom stradui sa ramanem cei mai buni.
Trecerea nu este chiar asa de brusca, au mai fost intrebari despre cum ati vrea sa fie site-ul, oricum tot ce ar trebui corectat, modificat, sa se scrie aici, si noi vom face modificarile, in masura in care se poate aplica.

Chambord 19 Mar 2009 10:53

Gloria, semeni cu Penelope Widmore din 'Lost' :)
You are very pretty :)

unde au disparut emoticoanele ?! astea de titlu nu sunt suficiente

keepwalking 19 Mar 2009 11:00

eu cum revin la id-ul de proletar?
si de ce nu se poate posta pe Atelierul de scenaristica?

redmen 19 Mar 2009 12:03

Va dura ceva timp pana sa ne obisnuim cu noul format ... dar felicitari pentru straiele noi si pentru ca reusiti sa ne tineti aproape in fiecare zi.Paharul de sampanie inca nu l`am primit :)

redmen 19 Mar 2009 12:13

Pe prima pagina a forumului unde arata cine e online,arata si daca cineva sta pe invisible.As dori sa stiu daca a ramas optiunea aceea si acuma.Adica sa apara 6 online 2 invisible :)

nume 19 Mar 2009 14:25

Groaznic, CE OROARE !!!!!! Seamana cu Cinefan si alte site-uri de 2 lei. Cinemagia pt. mine era fondu' ala albastru' , inconfundabil. ORIBIL! De obicei in Romania schimbarile sunt intotdeauna in rau. Ati dat ceva misto pe banal. Site-ul ROMANIAFILM arata la fel.

illotempore2002 19 Mar 2009 14:40

noua cinemagia: mai palida, mai leucemica, mai aproape de exitus prin platitudine.

illotempore2002 19 Mar 2009 14:45

sunteti rezistenti la schimbare si la nou (nu v-as invinovati, e specific uman, tindem sa ne afiliem la niste chestii stabile)

mie imi place cinemagia cea noua, e mai fresh, mai luminoasa, ma saturasem de albatsrul ala cenusiu, nocturn. White is the best!

Liviu- 19 Mar 2009 15:01

Arata bine noul Cinemagia, desi formatul vechi facea site-ul mai special. E bine sa se mai schimbe lucrurile din cand in cand... doar de dragul schimbarii.

daniel 19 Mar 2009 15:20

Originally Posted by redmen:

Pe prima pagina a forumului unde arata cine e online,arata si daca cineva sta pe invisible.As dori sa stiu daca a ramas optiunea aceea si acuma.Adica sa apara 6 online 2 invisible :)


La preluarea userilor si postarilor din forumul vechi s-au pierdut setarile referitoare la modul invisible (deh, incompatibilitati intre platforma veche si cea noua). Iti poti seta din nou modul invisible daca intri la "Profil > Modifica optiuni > Use invisible mode".

redmen 19 Mar 2009 15:23

Eu nu folosesc modul invizibil.Doar vroiam sa apara pe prima pagina a forumului cand cineva e logat invizibil :)

daniel 19 Mar 2009 15:42

Originally Posted by redmen:

Eu nu folosesc modul invizibil.Doar vroiam sa apara pe prima pagina a forumului cand cineva e logat invizibil :)


Hmm.... stai sa vad daca forumul asta nou stie asa ceva.

redmen 19 Mar 2009 15:57

Ehh nu e nici o problema.Ocupa`te mai bine de lucrurile mai serioase care le`au semnalat ceilalti useri :)

Floydman 19 Mar 2009 16:26

Pit, fa ceva, textele tale au litere care gasesc corespondente haotice in redarea lor de pe noul forum. Tastezi scripturi, in loc sa aplici acele scripturi, si se pare ca o gramada de litere cu diacritice sunt reflectate prin semne de intrebare si alte simboluri fara sens.


All times are GMT +2. The time now is 02:47.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.