Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   A-ca-S?? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=94082)

Pauline Kael 03 Nov 2008 19:51

A-ca-SÃã
 
Stiu.E postul cu telenovele ,pe care ne-am obisnuit sa-l ignoram.Acum,sa recunosteam,ne-am mai uitat pe la prima telenovea romanesca"Lacrimi de iubire" parca,sa-i vedem pe mari actori,pe boozooka in rolul ei,pe vremurile alea..Eu m-am mai scapat si prin "Inima de tigan" de dragul lui Dinica,Moraru,Florina Cercel..
De curand,alti ochi albastrii ai unei lady s-au inchis: Dina Cocea...spunea ca nu se mai poate deplasa la teatru si se uita la telenovele romanesti(seriale mai bine zis).
Nu mi se pare rusinos,sunt actori,ar trebui sa joace cat mai des ,in orice,oricand..Amintiti-va aburelile comuniste cu teatru despre tovarasi ingineri,etc..Problema e..cine ii regizeaza si alaturi de ce nulitati joaca..
N-ar fi mai trist fara aceste seriale?
De ce nu-i mai vedem pe marii actori la TV?Care e cea mai buna forma de popularizare,teveul..nu mai exista specacole,showuri cu actori profesionisti,nimic.De ce dorm producatorii,regizorii?Dan Puric spunea acum niste ani de zile ca i-ar placea sa faca emisiuni,showuri TV..
De ce doar pe TVRCultural se mai scapa cate o piesa de teatru tv?
Si de ce doar postul asta..Acasa ii pomeneste pe mari actori care ne-au parasit prea repede anul trecut,si anul asta?
Florian Pittis
Ilarion Ciobanu
Ovidiu Iuliu Moldovan
Adrian Pintea
Stefan Iordache
Dina Cocea
Colea Rautu
Gil Dobrica
etc...
Ce parere aveti? Sunteti impotriva telenovelelor romanesti si a postului Acasa?Nu e mai trista si rusinoasa lipsa activitatii,lipsa unor salarii ,pensii normale pt actorii care mor si se consuma in fiecare clipa?

Pauline Kael 03 Nov 2008 19:55

Televiziunea imperatrix mundi.

Gloria 06 Nov 2008 13:40

Re: A-ca-SÃã
 
Originally Posted by Pauline Kael:

Si de ce doar postul asta..Acasa ii pomeneste pe mari actori care ne-au parasit prea repede anul trecut,si anul asta?

Of, la ce reportaje penibile fac, le intineaza memoria bietilor actori.

Am vazut cateva scene din cea mai recenta telenovela - asta cu Doctor de mame, parca asa ii zice; pare un pic mai rasarit; in rest, cata risipa de energie si talent in telenovelele astea cu tigani.

E.Floares 06 Nov 2008 14:11

...si risipa de bani.

redmen 06 Nov 2008 14:57

Avand in vedere ca se uita o tara intreaga (sa nu mai zic de cei plecati prin tarile calde la munca) nu e risipa de bani.Dimpotriva :)

Pauline Kael 07 Nov 2008 20:22

Re: A-ca-SÃã
 
Originally Posted by Gloria:

Originally Posted by Pauline Kael:

Si de ce doar postul asta..Acasa ii pomeneste pe mari actori care ne-au parasit prea repede anul trecut,si anul asta?

Of, la ce reportaje penibile fac, le intineaza memoria bietilor actori.

Am vazut cateva scene din cea mai recenta telenovela - asta cu Doctor de mame, parca asa ii zice; pare un pic mai rasarit; in rest, cata risipa de energie si talent in telenovelele astea cu tigani.

Corect..

...da,astia de la Acasa le intin eaza memoria acelor Mari actori,iar celelalte posturi(TVRsi restul) nici nu s-au obosit sa-i pomeneasca prea mult,sa dea filme cu ei..Totusi.
Nu zic,Acasa e un post tampitel,frivol,dar...
Despre noile seriale nu stiu ce sa zic,n-am timp sa ma uit,din 100 de episoade prind asa,cate doua la distanta de saptamani intre ele,si nu pierd nimic: scenarii idioate:"Ingerasii","Doctori de mame","Regina"...
Fetele,Adela Popescu si fata care joaca blond gipsy-girl,siliconata, sunt atat de antipatice ,reci,false..Adela Popescu aia cere pumni,strica showl,care si asa e compromis de scenariul idiot."Doctori de mame" e cu fiu-su lui Zamfirescu,o copie palida a tatalui si cu Medeea Marinescu,pe care as fi preferat-o in teatru,lung-metraje..
O ador pe Florina Cercel si mi-e dor de ea in teatru tv.De toate marile actrite :( Pana si pe Condurache il mai vedem la teveu doar aici..Asta e.
:P :P :P A,si ma uit duminica la"In al noualea cer",e tristo-falso-amuzant cum da note Colceag si Mircea Gheorghiu la tot felul de ...puncte puncte.

nume 09 Nov 2008 02:17

Acasa face bani, face bani multi, respect. Ciocu' mic !

Pauline Kael 09 Nov 2008 12:17

Face bani multi,dar are si defecte,dear Nume. :P
Se uita cineva la emisiunea ia"In al noualea cer"?


All times are GMT +2. The time now is 10:05.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.