Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Animatie (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=248)
-   -   South Park (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96211)

marius_em 08 Oct 2009 23:23

South Park
 
Tocmai au bagat pe site un nou episod din seria 13. De data asta subiectul e vedete decedate anul acesta si MJ are un rol important si absolut hilar.

http://www.southparkstudios.com/episodes/251632

South Park = BEST.FUCKING.SHOW.EVER

moltisanti88 09 Oct 2009 11:31

Originally Posted by marius_em:

BEST.FUCKING.SHOW.EVER

Sunt sigur ca sunt altele mult mai bune.
Poate voiai sa spui ca-i cel mai bun show de animatie (EVER), dar nici aici nu cred ca se aplica.

In fine, mie mi-a placut South Park, dar ultimele sezoane m-au dezamagit. Si oricum am terminat-o cu serialele astea de animatie.

marcusARCUS 09 Oct 2009 16:58

Nu este Best Fucking Show Ever pentru ca crede-ma am vazut toate episoadele pana in punctul unde s-a oprit(Urmatorul episod e sigur saptamana viitoare)si m-a impresionat pana pe locul 3(Top 10 Seriale TV Preferate).Dupa el e Family Guy(din care am vazut jumatate de sezon) si pe primul loc e The Simpsons(din care am vazut 3 sezoane).Asa ca uita-te la astea si zi-mi parerea dupa aia.

marius_em 09 Oct 2009 18:04

Cand am scris asta e clar ca e opinia mea.
Topul meu e:
1. South Park
2. Family guy (pentru Stewie)
3. American Dad
4. The Simpsons
5. Futurama.

Insa South e o satira la tot ce-i actual si nu are doar subiecte, stiu eu, mondene, triviale, ci ataca orice. Nu trebuie sa fii de acord cu ei, dar sunt foarte indrazneti, amuzanti, si glumele sunt foarte bune. In general, atitudinea serialului e sa critice extremele din orice tabara.

marcusARCUS 09 Oct 2009 18:22

O fi dar este o opinie proasta.Fara suparare.

marius_em 09 Oct 2009 19:07

Originally Posted by marcusARCUS:

O fi dar este o opinie proasta.Fara suparare.

What the fuck is wrong with you?
Daca nu ma incadrez in standardele tale, am o opinie proasta... tu fiind etalonul catre care aspira umanitatea.

Gospin 09 Oct 2009 22:21

@fiecare cu parerea lui marcus, nu poti sa`i zici ca are o parere proasta pt. ca tu nu ai aceeasi parere ... e a lui si gata!
Si la mine South Park figureaza pe primul loc :D

miercuri 10 Oct 2009 13:44

Mie ultimele serii din SP mi se par mult mai bune ca cele de inceput, lucru pe care nu prea pot sa il zic despre American Dad! si Family Guy.
Personal favourite din ultima vreme e episodul cu Kanye West.

marcusARCUS 10 Oct 2009 18:22

Ala e al doilea cel mai tare.Primul dupa mine e The Tooth Fairy Tats(Sezonul 4).

sutzu 15 Nov 2009 12:36

e prea tare southpark ca sa nu aiba un forum pe ro . deci : http://southpark.wikiforum.ro hai cu pareri aici ca duc lipsa de lume pasionata de serial :))

marcusARCUS 15 Nov 2009 18:20

Se vede! =))

illotempore2002 01 Dec 2009 00:10

Ce imi place foarte mult la South Park este conservatorismul moral si social pe care serialul le promoveaza ca valori. Aproape intotdeauna, in fiecare episod, este ridicata o problema de ordinul acesta: este bine ca cei mici sa invete cum functioneaza sexul de la varste fragede sau nu? Este normal sa faci pipi in piscina sau nu e chiar asa o mare tragedie (raspunsul in South Park este NU, de bun simt de altfel, insa tonul este foarte foarte usturator).

Care e personajul vostru preferat? Eu sunt indragostita de Kyle, evreul moral, care are intotdeauna o atitudine extrem de aspra dar perfect justificat fata de diverse anomalii sociale, morale, de timp liber, de educatie etc. Este atat de vertical si atat de sigur pe el, indiferent ce ar spune cei din jur, incat iti vine sa iesi in strada si sa te apuci sa faci dreptate in lume :)

Si il urasc pe Cartman X(

@Marius_em
A fost uber fun episodul cu Michael Jackson, Mia Farrow, Carradine ... mi-a placut tonul relativ dragostos fata de Michel.

nobody 01 Dec 2009 12:25

Originally Posted by illotempore2002:


Si il urasc pe Cartman X(



you have sand in your vagina! ;)

Gospin 01 Dec 2009 12:45

Originally Posted by nobody:

Originally Posted by illotempore2002:


Si il urasc pe Cartman X(



you have sand in your vagina! ;)

LOL =))

illotempore2002 03 Jan 2010 21:50

Am ras pe burta. Doar ce am vazut episodul cu povestea unui prosop care se decide sa devina scriitor si care este invitat la show-ul Ophrei Winfrey sa povesteasca despre succesul lui. Doar ca Ophra este subminata de vaginul si de anusul ei, care suparate ca nu au mai fost bagate in seama de ani de zile (pt ca ophra e workoholica si nu are timp de vaginul si anusul ei, sa le mangaie, gadile, sa se joace cu ele etc) decid sa-i aduca un esec in cariera acesteia, pt a avea timp sa se relaxeze distreze, faca sex.

=))

marius_em 04 Jan 2010 16:56

illo, imi placi. talk dirty to me some more, please.

starmaker 15 Jan 2010 08:32

ciudat
 
E ciudata dezbaterea voastra de mai sus. Cum sa compari South Park cu alte animatii?

Este evident ca South Park e cel mai tare. Illotempore2002 a explicat foarte bine de ce. In plus, South Park e mai mult decat o animatie. E un mod de gandire care pune la colt orice sarlatan vip sau organizatie de bullshit. In ultima vreme se pare totusi ca au mai slabit putin, era si normal, deja se luasera de toata lumea :))

illotempore2002 21 Jan 2010 15:00

Foarte bune comentariile de mai sus.

On-topic: aseara am vazut episodul Do the handicapped go to hell?

Delicii: in iad, Satan cel mare este homosexual iar iubitul lui dintotdeauna este Saddam Hussein :D Cei doi au o relatie ambivalenta foarte spumoasa.

In oraselul South Park, la o slujba duminicala, baietii sunt bagati in sperieti auzind povestea cu iadul. Dau buzna peste preot sa-si marturiseasca pacatele si sa fie impartasiti. Pana si Kyle, evreul, exasperat de povestea cu iadul, se converteste la crestinism pt a se putea impartasi.

Este de un hilarism nebun secventa in care Cartman, Stan si Kenny il boteaza cu furtunul de apa pe Kyle si pe verisorul lui canadian. Vorba lui Stan care ii zice lui Cartman: "baptise Kyle some more" moment in care Cartman pune iar furtunul pe el =))

Evident, Cartman va specula momentul si se va transforma intr-un predicator al tuturor copiilor din south-park. Isi fac propria biserica din resturi si nu e departe momentul in care le va cere tuturor cate un dolar la fiecare slujba.

Noroc insa ca Isus locuieste in South Park si vine la o slujba a lui Cartman si face lumina :)

Episodul altereneaza intre haosul din micul South Park si cel din marele Iad unde Saddam isi face de cap cu Satan :))

HATER 21 Jan 2010 15:44

stie vreun fan Sp cum se numeste episodu cu world of warcraft?!

cum sa nu iti placa de cartman?
<--- fan towlie

illotempore2002 21 Jan 2010 16:26

Se numeste Make love not warcraft.


All times are GMT +2. The time now is 11:30.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.