Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Film in general (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=227)
-   -   CELE MAI PROASTE FILME! (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=93817)

mafalda 22 Sep 2008 10:04

CELE MAI PROASTE FILME!
 
Pentru ca pe forumul asta avem topicuri despre cele mai bune filme inainte de "89, dupa "89, m-am gandit ca ar fi bine sa avem si un topic despre cele mai proaste filme.
Deci, aici e locul de dat cu parul!

1. "Poveste de cartier" cel mai prost film pe care la-m vazut pana in prezent. (Nici nu cred ca se poate numi film!)
2. "Si totul era nimic" a lui Cristina Nichitus alt "monument de prostie cinematografica", daca pot sa-i spun asa.

StefanDo 22 Sep 2008 10:15

uf, ce rau imi pare ca n-am vazut filmul lui Barna... :D

mafalda 22 Sep 2008 10:18

Am auzit de la unii care au vazut "Dincolo de America" in avanpremiera ca filmul nu e o capodopera dar nici o catastrofa!

Pitbull 22 Sep 2008 10:20

Cum îspusei si dincolo, cred cä mai era cel putin un asemenea topic... Da' mä rog, merge oricând si unul nou.
"Poveste de cartier", cum spuneam, nu prea poate fi declarat "prost", pentru cä NU E FILM (spun asta nu în sens polemic); asa cum am afirmat în topicul aferent, e mai jos de nivlul kitsch-ului - care imitä vulgar valoarea, dar pe aceeasi paradigmä; pelicula asta imitä filmele la fel cum manechinele imitä oamenii, cum butaforia imitä realitatea, cum (da!) manelele imitä muzica.

"Si totul era nimic" = da, patologic!

"Azucena"

"Ticälosii"

'Logodnicii din America"

* * *

Recente sträine:

"Disaster Movie" (la fel ca toate vomele lui Aaron Seltzer)

"Bangkok Dangerous"

StefanDo 22 Sep 2008 10:24

Originally Posted by mafalda:

filmul nu e o capodopera dar nici o catastrofa!


cine ti-a zis asta, grig modorcea? :)
sigur nu se referea la odraslele lui? :D

mafalda 22 Sep 2008 10:26

Cu "Azucena" saracul Muresan a fost intr-o serioasa pana de inspiratie. Filmul asta e de "rasu-plansu".

Pitbull 22 Sep 2008 10:26

Originally Posted by StefanDo:

grig

Grid
(Nu "Grind"!)

mafalda 22 Sep 2008 10:33

Originally Posted by StefanDo:

Originally Posted by mafalda:

filmul nu e o capodopera dar nici o catastrofa!


cine ti-a zis asta, grig modorcea? :)
sigur nu se referea la odraslele lui? :D


Eu nu ma pronunt pana nu vad filmul la premiera ( pe 26 septembrie) Totdeauna am vrut sa fiu obiectiva sa evidentiez si plusurile si minusurile. Numai asa critica este constructiva. Niciodata nu am ridicat in slavi pe cineva dar nici nu am dat cu parul! De aceea cand vin actori la mine si le spun unde gresesc nu se supara pe mine, ramanem prieteni!

ricutza 22 Sep 2008 10:59

Wanted...n-am mai vazut de mult un film atat de prost la cinema...si nu zic asta pentru ca sunt fata si ei bine nu inteleg astfel de filme. dar sincer acum: cine vrea sa o vada pe Angelina luptandu-se feroce, mai bine se uita la Tomb Rider, cine vrea sa o vada pe Angelina in curse de masini mai bine revede Gone in 60 seconds, iar cine vrea sa vada mai mult decat un simplu cadru filmat din spate cu Angelina goala, mai bine se uita la orice alt film cu Angelina Jolie.

gabonne1 22 Sep 2008 11:09

"The Love Guru".....dupa capodoperele lui Seltzer & Friedberg, cred ca e cel mai prost film din acest an. nu ajunge sa te cheme Mike Myers , ca sa ai succes cu orice diaree de film... :sick:

redmen 22 Sep 2008 11:30

And the life award for the worst movie goes to AVP2.

Pelicula 22 Sep 2008 12:06

Unul clasic e voie?

http://www.youtube.com/watch?v=oHRq80QNnJM

mafalda 22 Sep 2008 12:14

Originally Posted by Pelicula:



"Libertate de la noi ca de la Banu' Ghica!"

Pitbull 22 Sep 2008 12:24

Originally Posted by ricutza:

Wanted...n-am mai vazut de mult un film atat de prost la cinema...si nu zic asta pentru ca sunt fata si ei bine nu inteleg astfel de filme. dar sincer acum: cine vrea sa o vada pe Angelina luptandu-se feroce, mai bine se uita la Tomb Rider, cine vrea sa o vada pe Angelina in curse de masini mai bine revede Gone in 60 seconds, iar cine vrea sa vada mai mult decat un simplu cadru filmat din spate cu Angelina goala, mai bine se uita la orice alt film cu Angelina Jolie.

Mai pe larg: ;)
http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?t=16158

Suspect de bizar 22 Sep 2008 15:02

75,il mai baga pe HBO,jeg total.

bre 22 Sep 2008 15:24

epic movie...o parodie mai penibila ca asta...n-am mai vazut demult :hmm:

EgOisM 22 Sep 2008 15:33

mda...si pe langa epic movie mai adauga date movie,etc movies toate astea d la scary movie incoace :sick:

azi in autobuz(o zona selecta dn Bucuresti)toate lumile vorbeau de POVESTE DE JEG..ooops.. CARTIER!
Chestia este ca nu m-a uimit deloc conversatia asta cartiero-urbano-vulgara,chiar mi s-a parut extraordinar de obisnuita,neobisnuit mi s-a parut faptul ca din titlul filmului se intelege ca este vorba de hip-hopperi,rapperi genu asta nu de COPILU' DE CACAO!
Am fost extraordinar de dezamagita ca au putut da asemenea rebuturi criminale pe un post la ora de maxima audienta....

bre 22 Sep 2008 16:08

aaa...deci mai sunt si alte movie d-astea?scuza-mi incultura, n-am avut oroa...asta onoarea sa-l vad decat pe asta.

cat despre poveste cu copilu de ciocolata...ce sa zic...pofta buna :d...si nici nu te ingrasi ca dupa ce-l vezi borasti si nu se depune

Se7en 22 Sep 2008 17:01

Am vazut Great Expectations... bleah!! N-am vazut in viata mea un film siropos mai explicit si mai neverosimil ca asta. Pacat ca e facut de Cuaron. Pana si "Y tu mama tambien" era mai bun, unde din cadru in cadru dadeau aia cate un sase. Asta e o tampenie din aia romantica in care adaptarea dupa Dickens vrea sa dea esenta filmului, numai ca e asa prost adaptat incat nici macar nu stii la ce scena sa plangi si la care sa razi. De Niro a cazut si el din nimereala in rolul ala, tot show-ul penibilo-patetic facandu-l puradeul de Ethan Hawke care pe langa ca avea figura de copil batut in cap mai si se scremea sa scoata cate o expresie de romantic ranit. Mi-a displacut profund tipul. Cat despre Gwyneth Paltrow, parca mai draguta era personajul ei in copilarie, la maturitatea era prea slaba si prea "tare in gura". Pe scurt: l-am vazut, l-am sters.

legolas05 15 Jan 2011 20:40

sunt multe filme care nu imi plac.....ex :Rambo


All times are GMT +2. The time now is 13:57.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.