Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Premii, festivaluri (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=231)
-   -   Festivalul Anonimul 2009 (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95643)

illotempore2002 07 Jun 2009 23:10

Festivalul Anonimul 2009
 
Cine are sa mearga anul asta la Sf Gheorghe la Anonimul?
Se stie ceva despre ce va fi la aceasta editie?

klein 08 Jun 2009 00:00

eu nu o sa mai merg anul asta si cred ca nu o sa ma mai duc niciodata. am fost deja le 3 editii, dar incepe sa devina super aglomerat. nu mai pot sa ma bat pe invitatii, sa ma milogesc pe la usi. Am si io o varsa. so, anonim placut celor care merg. Sa va inarmati cu muuuulta rabdare si sa functionati in decalaj fata de orarul obisnuit al oamenilor. va promit ca ajuta. :)

illotempore2002 08 Jun 2009 00:19

hai ca ai fost amuzanta, auzi, are si ea o varsta....
deci, ce vrei sa spui, ca nu poti intra la filme si etc?
eu am fost acum vreo 4 ani, cred ca la prima sau a doua editie, nu mai stiu, si era tare lejer si placut.

care e faza, cum e cu accesul la filme?

Alex Leo Serban 08 Jun 2009 06:47

am inteles k anu asta nu vor fi jurii (din motive de criza), vor fi numai premiile publicului - which i find kinda weird... :|

gionloc 08 Jun 2009 08:16

eu am inteles ca se da trofeul anonimul, dar pe baza votului publicului. publicul e juriul, cum ar veni. in ideea de a da festivalul oamenilor...

cu intratu la filme, are dreptate klein, e cam aiurea a pindesti invitatiile pentru a putea intra fara probleme in cinemaurile amenajate in parcu (sau tarcu) festivalului (acolo sint sali de cinema, proiectii de zi). filmele sint reluate si in aer liber noaptea, daca puteti vedea filme dupa ora 12 fara probleme, atunci ideea de cinema in aer liber nu o sa va supere.

klein 08 Jun 2009 09:28

Originally Posted by illotempore2002:

hai ca ai fost amuzanta, auzi, are si ea o varsta....
deci, ce vrei sa spui, ca nu poti intra la filme si etc?
eu am fost acum vreo 4 ani, cred ca la prima sau a doua editie, nu mai stiu, si era tare lejer si placut.

care e faza, cum e cu accesul la filme?

tu ai fost acum 4 ani? acum trebuie sa fie crunt. in fiecare an a fost din ce in ce m. aglomerat, dar vara trecuta am simtit ca e sufocant. satul pare neincapator. Nu mai sunt locuri la terase, in camping, se fac cozi imenze la dusuri, la toalete, la mancare, la supermarket, iar cand se dau invitatii se produce instantaneu o revolutie. cred ca anul asta se va ajunge si la bataie. :-q
daca nici nu mai exista juriu.... se degradeza si partea artistica. in plus, as pleca frustrata sa stiu ca singurul film premiat este cel votat de public, mai ales ca am impresia ca se degradeaza si el.s-a trecut de la 'iceberg' la 'the wave'. :-S

illotempore2002 08 Jun 2009 17:17

da' de ce invitatii, nu pot sa cumpar bilete, pur si simplu?

klein 08 Jun 2009 19:44

Originally Posted by illotempore2002:

da' de ce invitatii, nu pot sa cumpar bilete, pur si simplu?

nu se vand bilete. funtioneaza pe baza de invitatii.
Dar nu e chiar grav daca ratezi un film in sala, pt ca il redifuzeaza in camping seara. Dar daca stai la cort, nu iti permiti sa vizionezi pana tarziu (4 sau 5 dimineata) ca esti nevoit sa te trezesti pe la 7 dimineata daca nu vrei sa mori sufocat. :D

illotempore2002 08 Jun 2009 22:47

mai sunt cabanutzele alea de lemn. se inchiriaza / rezerva. si sunt chiar ok. deci gata, merg.

mai merge cineva?

Alex Leo Serban 09 Jun 2009 06:03

daca mergi si tu, probabil k nimeni :-&

StefanDo 09 Jun 2009 11:31

haide, leo, n-o mai provoca pe illo, remarca ta a fost cel puĊ£in nelalocul ei

illotempore2002 09 Jun 2009 12:27

lasa-l sa zica ce vrea, StefDo. oricum nu ii mai raspund, decat la comentariile civilizate.

klein 09 Jun 2009 12:35

asa te vreau. ;)
altfel, poate ne faci raportul de la Sf Gheorghe

illotempore2002 09 Jun 2009 13:20

se stie ceva de selectia filmelor din editia aceasta?
nu prea citesc presa, si de aia tot intreb.

Alex Leo Serban 09 Jun 2009 14:22

@ stefan: deci replica mea (pe care n-am putut sa mi-o reprim, recunosc... :P ) era ironica, nicidecum injurioasa!

acu, k illo pune botu la toate comentariile mele & le citeste in cheie insultatoare (ironia, prea subtila, fiindu-i straina), eu ce sa-i fac...? >:)

Gloria 09 Jun 2009 17:11

Deocamdata nu s-a trimis niciun comunicat din partea festivalului; probabil tot eu voi merge anul acesta. Cum aflu ceva, anunt

illotempore2002 09 Jun 2009 17:22

cool....ne vedem acolo.

Judex 09 Jun 2009 17:29

Cand e ma festivalul asta? M-as balaci un pic p-acolo. :)

illotempore2002 09 Jun 2009 21:44

ei, lasa....ai avut deja o vacanta....plus ca plaja de acolo are maracini, buruieni, ca sa ajungi pana acolo tre sa mergi 2 km prin noroi cu serpi....nu m-as risca in locul tau
:D

gionloc 09 Jun 2009 22:23

ioi,
e cea mai tare plaja din tara, intinsa, cu nisip fin, moale, fara aburiti si mucuri de tigara gramada. pina acum, cel putin!
in mare e numai nisip si apa marii e curata!
plus ca e gura de varsare a dunarii in mare, ceva pentru care merita batut drumul si pentru care merita trait - suficient de mult incit sa te bucuri an de an de locul ala (dincolo de orice festival) !

si drumul prin nisip - la fel de fin si super incins - pina la mare e o incintare. te afunzi in el ca in puf, iti incinge talpile si iti incalzeste gambele, numa bine ca sa poti inota in mare pentru racorire si relaxare.


All times are GMT +2. The time now is 13:23.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.