Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Noutati (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=237)
-   -   Revista Cinemagia (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=90919)

Neuptolem 05 Jun 2007 21:52

Originally Posted by Gloria:

cu juriul, incet-incet se strang randurile:...... propun....... si Airlight;

Airlight nu, l-am ales ca antrenor, contract pe sase luni. :)
PS: Pe ceilalti: v-am stresat prea mult in atelier si pe privat. :P
Originally Posted by Gloria:

sa vad si concurentii acum

Ma bag. Synopsisul l-am scris azi.

Airlight 05 Jun 2007 23:44

do I get a paycheck ? :D

Neuptolem 06 Jun 2007 00:04

Originally Posted by Airlight:

do I get a paycheck ? :D

No. am s-o las o noapte "prin oras" pe Anjjjjelina. :D

hellsteed 06 Jun 2007 00:17

i'm in

RIP 10 Jun 2007 23:30

buna idee, sa-mi scot si eu ideile de la nafatalina, sa le mai lucrez, :hmm: :x :(( :D ...daca s-ar putea explica pe larg, cam care sunt conditiile de concurs!

silver_boy 11 Jun 2007 01:57

Originally Posted by Carmine Galante:

Originally Posted by Supastar:


OMG!!!!

acum si tu scrii scenarii??

De foarte mult timp, tu inca erai cu ea in tarana cand ma gandeam eu la cioce d-astea. Siktir !

@Gloria & Stefan
Cum fac sa intre in posesia voastra? Bineinteles fara herbert in juriu.

Cum am mai spus, daca bagati forumisti in juriu apare "complexul ala de interese", antipatii, simpatii bla bla bla



Carmine@ : herbert a spus destul de limpede ca nu amesteca "omul" cu "opera" . E drept , în ultimul timp nu prea se tine de cuvint -:)) da' deh... ce sa-i faci, -: artistii sunt firi contradictorii si , in ultima instanta, neseriosi ( ca viaþa... ) dar am io un presentiment k aici trebuie sa-l crezi !

RIP@ Gloria eterna... n(t)e va lamuri
ps> sper ca marx n-a vb serios cand a spus ca "isi da demisia".???..daca va binevoi sa preia rolul meu de jure (kare oricum m-a magulit) i will be happy..dak nu, si n-aveti alte solutii u can count on me
anyway, cu nenea Pit, cu herbert, cu monser Airlight ( ai vazut mon... chiar dacã am coborat la statii diferite... important e cã am luat acelasi tren -;)))...sunteti pe maine bune...sau cum imi spunea, pe vremuri, ( ce vremuri...) acelaºi monºer, sorbind din ceaiul lui fierbinte- parfumat in cafeneaua tenebroasã din deko ... " conduceþi un ferrari" -:
pãi nu?-:

Pitbull 11 Jun 2007 10:52

De ce nu s-a gândit nimeni, pânä acum, la douä excelente forumiste/scenariste/jurate?
(In ordine alfabeticä):
- Alice_fluture
- Bagheera

Gloria 03 Jul 2007 16:35

Ba le cooptam daca vor accepta, dar n-a trimis nimeni scenariu.

Gloria 22 Jul 2007 18:01

polluri
 
Pe homepage-ul Cinemagia, am pus 4 noi poll-uri: "Cele mai tari replici in filmul romanesc de dupa `89", "Top injuraturi in filmul romanesc", "Junele-prim al momentului", "Cea mai sexy secventa..". Daca vi se par interesante, votati si voi; daca aveti alte variante la cele propuse de Cinemagia, sa le scriem aici; sau daca aveti noi idei de polluri/ sondaje, astept cu interes propunerile voastre.

Suspect de bizar 03 Feb 2008 19:37

cand apare urmatorul nr din cinemagia

Pitbull 03 Feb 2008 21:03

Luna asta-a apärea.
Bimestrialä este ea,
Si de obicei apare
In lunile care-s pare.

Suspect de bizar 03 Feb 2008 21:53

ms mult

djinjis 04 Feb 2008 17:01

suna a ocazia vietii pentru cativa de pe aici. ready for your fifteen minutes? dar am niste obiectii... ce 10 pagini, adica un sfert din nr maxim admis de obicei. nu va bateti joc de bietii transpiranti, doar daca nu vreti sa va trimita scenarii dupa bancuri cu Bulla... puteti publica in doua numere eventual, oricum nu o sa fie prea multe care sa merite atentie, iar to be continued o sa va creasca cu siguranta tirajul, telenovela style... juriu? repede se erijeaza astia in cate o functie...ce atatea comitete, pupaturi si mangaieri pe fund? no, sir, ce, sa pierdem noi toata distractia? no way, scenariile sa fie afisate undeva si sa fie votate de iuzari, na ca era sa zic luzari, asa nici nu o sa mai fie discutii (imaginati-va si afluxul de rubedenii si precini ce o sa intample, va inflori forumul ca fat frumos intr-un an cat altu in sapte).
titlul concursului? -naftalina vals.
slogan? -are you not entertain, ahaahhahargh?
sigla? -ceva intre benny hill si mr. bean in plin salt.

just wanna help.

Alex Leo Serban 09 Apr 2008 06:06

offf, opriti-ma din cascat... tipu asta is tryin so hard to be funny :lol:

mafalda 08 Sep 2008 11:29

Cum am putea face rost mai usor de revista CINEMAGIA? Sunt probleme cu difuzarea revistei?

Pauline Kael 08 Sep 2008 12:01

Wow,asta era singurul unde se mai vedea iscalitura lui Alex Leo Serban :(
Acum nu mai e :((
Revista...are topicuri pe tot forumul asta,naibii. :((

Pashpix 05 Dec 2008 16:20

revista nu se gãseºte deloc! La chioºcurile de ziare din zona Titan-Nicolae Grigorescu IOC!, la Auchan au numãrul de prin martie-aprilie, la Media Galaxy la fel. Nici mãcar numãrul cu Indiana Jones n-a apãrut la chioºcuri!

Suspect de bizar 05 Dec 2008 16:40

Io o am de ceva zile. :shock:

Suspect de bizar 07 Jan 2009 21:49

As avea o intrebare,cine este proprietarul revistei Cinemagia?

Floydman 08 Jan 2009 21:01

cine o cumpara sau o primeste de la pitt :lol: devine instantaneu proprietarul propriei reviste cinemagia nu? :lol:


All times are GMT +2. The time now is 11:06.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.