Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   CinePub (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=250)
-   -   Care ar fi cea mai indicata masina pt o femeie? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95292)

Pauline Kael 28 Mar 2009 11:09

Care ar fi cea mai indicata masina pt o femeie?
 
Exemplificati,argumentati.Cica vor scadea preturile o data cu criza.Puteti scrie si bancuri cu soferite.:p
Sau sa dati exemple de soferite in filme.Sa zicem Angelina in "Wanted",pt inceput.

Chambord 28 Mar 2009 11:35

toyota aygo sau peugeot 106 ... sunt mititele si mai reduceti din problemele cu parcarea :D
daca vreti cai putere ... get a male :-P

buticut 28 Mar 2009 14:06

Potrivit sau nepotrivit,eu visez sa conduc un Bugatti Veyron, Bentley Continental GT Coupe sau un Lamborghini Murcielago. M-am pozat langa Bentley si Bugatti la un salon auto,imi sta bine pe langa ele :P.Nu prea ma iau dupa tendinte,asa ca daca voi avea vreodata ocazia sa cumpar una dintr ele,o voi face. Keeping fingers crossed :P.

Era parca un Volvo special destinat femeilor, eu mai bine stiu ce vreau,decat ce e indicat....
Trinity din Matrix e o soferita de exceptie.

miercuri 28 Mar 2009 15:56

Eu vreau un mini din acela old school, cum are Franka Potente in The Bourne Identity!
Si n-as zice nu la un Mercedes Cobra uber-pimpy din anii 80, alb, in stare de functionare. O prietena avea unul, dar l-au vandut ai ei pentru car parts :(

redmen 28 Mar 2009 17:54

Originally Posted by miercuri:

Eu vreau un mini din acela old school, cum are Franka Potente in The Bourne Identity!
Si n-as zice nu la un Mercedes Cobra uber-pimpy din anii 80, alb, in stare de functionare. O prietena avea unul, dar l-au vandut ai ei pentru car parts :(



Ooo yeah you are cool !

P.S. Mie imi place Fiat 500 care l`au scos acuma.

corinka 29 Mar 2009 19:35

Eu visez la un Mercedes ML. Este cel mai potrivit pentru mine.

PS Incetati cu remarcile "masini potrivite pentru femei". Sunt destui barbati care abia sunt in stare sa conduca un Matiz!

PPS Ce legatura au "masinile potrivite pentru femei" cu cinemagia?

Pauline Kael 29 Mar 2009 19:37

Ce legatura are intrebarea cu un topic de distractie?Deschide tu altul.Despre misoginism si misandrism.:rolleyes: :D

Chambord 29 Mar 2009 20:38

ne jucam doar, nu cred ca a vrut nimeni sa jigneasca femeile sau ceva de genu, pe aici.
cine va opreste sa faceti si voi mijto de barbati ? e cafenea doar.

corinka 29 Mar 2009 23:20

OK. Nu cred ca putem vorbi despre o masina potrivita, depinde de gusturi, de nevoi.
Poate ca o femeie singura e multumita cu un Mini, dar una cu trei copii are nevoie de un Break.

redmen 30 Mar 2009 00:23

Nici eu nu inteleg ideea asta de masini pentru femei :) Dar ideea cu Mini ala old school e tare.Si eu as conduce un Mini sau un Fiat 500.Imi plac femeile care conduc masini mari gen ML (sau orice masina puternica) cum zice Corinka.In schimb femeile care conduc masini sport decapotabile ma scarbesc :)

corinka 30 Mar 2009 00:27

Originally Posted by redmen:

In schimb femeile care conduc masini sport decapotabile ma scarbesc :)


De ce? Dar barbatii care conduc astfel de masini? Ce parere ai despre ei? Sau ii preferi pe cei cu masini mari?

Judex 30 Mar 2009 02:25

O masina potrivita pentru o femeie consider ca e VW Polo.
E chiar o poveste destul de interesanta. Zilele astea am tot testat oferte pentru ca trebuie sa-mi schimb masina. Intre aceste teste am intrebat si cativa amici ce si cum. Dintre ei, unul mi-a recomandat Polo, de am zis ca ma tavalesc pe jos de ris. Nu de alta, dar as arata ca un elefant pe trotineta in ala.
Apoi imi zice maica-mea ca Polo e chiar fain, ca daca nu vreau Fiat Punto, dar uite ce fain e acel Opel sau acel Peugeot... Got the picture? O femeie - in cazul asta mama - prefera o masina de dimensiuni mici care sa fie neaparat hatchback. Ca calitate, ca sa zic asa, recomand fara dubii VW Polo.

corinka 30 Mar 2009 08:09

Un hatchback sau mai ales un break e mult mai usor de manevrat la parcarea cu spatele, indiferent cat ar fi de mare. Credeam ca e mai greu, dar dupa experienta cu un Ford Focus break am realizat ca e mai usor. Vezi mai bine in luneta. La berlina trebuie sa apreciezi lungimea portbagajului din spate, dar la break stii ca nu mai e nimic dincolo de luneta, acolo e chiar capatul masinii. Nu mai ai nicio distanta de apreciat. Eventual la Megane Shake it [apropo, oribila masina].

EgOisM 05 Apr 2009 19:29

Eu am o Octavia 2 Elegance mostenire de la tata,dar i-o dau inapoi,este prea mare si grea pentru mine.La anul imi iau o Seat Leon galben :X As visa la un Mini cooper sau Bettle Cabrio dar cer prea mult!Golfurile nu imi plac deloc.

Judex 05 Apr 2009 19:42

Oaaaaaaaa. You show me yours, I'll show you mine si poate facem schimb ca eu abia incap intr-un Megane.

PS
Am cracii foarte lungi, nu din cauza burtii. :D

corinka 05 Apr 2009 21:26

Originally Posted by EgOisM:

Eu am o Octavia 2 Elegance mostenire de la tata,dar i-o dau inapoi,este prea mare si grea pentru mine.La anul imi iau o Seat Leon galben :X As visa la un Mini cooper sau Bettle Cabrio dar cer prea mult!Golfurile nu imi plac deloc.


Si eu conduc o Skoda Octavia, tot mostenire de la tata. Din pacate, preferam sa merg cu autobuzul si tata sa o poate conduce in continuare. :(
Nu mi se pare greu la condus. Mai greu mi se pare sa conduc masina sotului, un Peugeot 407. Mi-e greu la parcari, ca nu-i vad capota prin parbriz.

Judex 05 Apr 2009 21:32

Cori, sorry for your loss... :(

Hai sa te inveselesc nitel.
Cica in noaptea nuntii, un cuplu, post-coitum.
El: Draga mea, de azi inainte am sa te alinte Eva!
Ea: De ce?
El: Pentru ca esti prima femeie din viata mea.
Ea: Atunci eu am sa te alint Peugeot.
El: De ce?
Pentru ca esti numarul 407.

EgOisM 06 Apr 2009 15:05

@corinka
imi pare rau pentru tatal tau:(
waaa mie chiar nu imi place octavia aia,chiar este prea mare si dura pentru o fata,mie mi-ar sta bine intr-un mini cooper galben:cool:

corinka 06 Apr 2009 21:34

Mie mi-ar sta bine intr-un Mercedes ML gri metalizat, numai ca n-am atatia bani. Costa 53.700 EUR varianta de 2800 cmc [cu TVA si cu vopseaua metalizata cu tot].

nume 30 Sep 2009 22:51

Masini mari, sa scape cu viata.


All times are GMT +2. The time now is 13:31.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.