Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Horror (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=249)
-   -   The Grudge (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=86294)

bellhop 30 Apr 2005 01:25

The Grudge
 
ma intereseaza reactiile salii, daca a fost cineva la cinema;

o colega mi-a zis ca o prietena de-a ei i s-a facut rau in sala, io stiam ca in general se face misto pe la filmele de groaza la cinema :)

Longshot 30 Apr 2005 08:22

Re: The Grudge
 
s-a facut misto la greu, dupa fiecare "sperietura" se izbucnea intr-un ras nervos instantaneu (al tipelor pt ca tipii radeau de ele). am auzit si eu vorbe despre "dureri de stomac" insa nimic sa depaseasca stadiul de zvon.

chestia la the grudge, asemanatoare de altfel cu the ring 2, e ca te tine wired non stop si nu prea-ti da momente de relief, sa-ti mai tragi si tu sufletul (cum faceau in ... scream sa zicem, care totusi e alta mancare de peste)

Denis_stelistu 30 Apr 2005 09:01

Filmul e destul de dur pentru un horror.Dupa cum am zis,este foarte asemanator cu THe Ring.Sa iasa creierul in timp ce faci baie,efecte speciale.
Sarah Michelle gellar a jucat puternic.Nu merita vazut.

GhitzaCartitza 01 May 2005 22:05

SUX!

Nae 02 May 2005 11:27

scarry jeg.

Gaandalf 02 May 2005 14:44

Originally Posted by Nae:

scarry jeg.

exact ... bine zis ...
Filmul este un jeg but as i am a sucker for horror moviez pot spune ca m-a speriat. La un moment dat acest blestem o urmareste pe tipa aia blonda la apartamentul ei sii se joaca cu mintea ei... cu telefonul, cu soneria si pana la urma iese de sub patura. That was z scarry mother man ...
Final imbecil si un adevarat jeg.

bellhop 03 May 2005 19:31

pai dupa atita sperietura, ce va mai trebuie final? :D

si eu m-am speriat rau la Grudge, probabil ca era fizionomia tipei si contrastul cu environmentul sau ritmul constant mentinut cum s-a spus mai sus, dar n-as zice ca asta e o mare virtute a filmului; pe de alta parte, am apreciat cat de "curat" este fara mult singe, killereli si alte lighioaie.

Sm�agol-Gollum 05 May 2005 21:17

noroc de muzica si de sarah, ca in rest....

V_Rossi 12 May 2005 13:11

off
 
naspa .. ma asteptam la ceva mai bun!

constantine 02 Jun 2005 17:51

o foarte mare dezamagire ........... :sleep:

Terror_IST 02 Jun 2005 21:55

Nici nu se compara cu "Ju On" desi e regizat de cel care a realizat si varianta japoneza. Sarah Michelle Gellar nu are ce cauta in acest film! Partea proasta e ca filmul asta incerca atat de mult sa te sperie incat pierde mult din coerenta pe parcurs. Intr-adevar cateva scene sunt destul de reusite si aici ma refer la amanunte de atmosfera tipice horror-urilor japoneze (personal mi-au placut caderele cu strada goala si sinuciderea lui Bill Pullman); cat despre aparitiile "entitatii" in care si oase, m-au cam last rece, pentru ca sunt adeptul horror-ului de atmosfera care iti induce o stare de frica fara a se folosi de efecte vizuale psihedelice, violenta dusa la extrem sau tone de sange.

TODUT LUCIEN 03 Jun 2005 14:41

DA RERFIANT SI AMUZANT
 
Am vazut filmul cu prietenii si prietenele si am murit de ras dupa fiecare sperietura! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

TODUT LUCIEN 03 Jun 2005 14:50

oricum....
 
Da oricum ar fi apreciat filmul, parca tipa asta Sarah M-G, care STIU CE A FACUT AS' VARA, m-a amuzat si incantat cel mai mult. :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

TODUT LUCIEN 03 Jun 2005 14:55

Apropo de film, a umplut sala de friiiiiiiiccccccaaaaaaaa!!!!!!!! :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

Denis_stelistu 03 Jun 2005 17:59

mai luciene,puteai da edit.Ca sa nu mai ai mesaje in plus :P

Demona 30 Jun 2005 01:00

A fost mai mishto ca ambele Ring-uri la un loc. That makes you think twice before goin` to Japan. :lol: Mishto faza de sfarshit cu politzistu`: "the guy is dead, BUT WE SAVED THE HOUSE!" Tzapa mare! :lol: :D Uh, shi faza shi mai mishto a fost cu Yoko, dupa ce a murit shi Raimi o gaseshte pe culoare plimbandu-se shi lasand in urma ei baltoacele de sange. :w00t: Bloody good!!! Pretty face Yoko! :love: :w00t: :happy: 8) The movie was actually... good... for me at least. Nu m-am plictisit... Creepy noiseeeeeeeeee & creepy kid and creepy freakin` wife & family... and yeah... The CAT too... Still... Yoko "ruleaza"... :happy:

psihologu 17 Sep 2010 16:22

“The Grudge” ramane numarul 1 in ultimii ani, rivalizand ca teama produsa doar cu scena din “The Ring”, in care fetita iese din televizor. Repet, asiaticii, din cauza calmului pe care il emana sunt mai infioratori decat monstrii care populeaza ecranele in ziua de azi. Pana si copiii isi fac “treaba” si iti ridica parul pe corp. Nu vreau sa va divulg din plot, celor care nu l-ati vazut inca! Trebuie doar sa stiti ca in rolul principal o gasim pe Sarah Michelle Gellar (“The Air I Breathe”) care e departe de a fi Buffy, vanatoarea de… fantome.

ioana2345 10 Oct 2010 14:36

Sincer. dupa ce am vazut toate 5 filmele din the grudge. dupa mine cele japoneze sunt mai scary. dar park am inteles povestea mai greu la ele.. cele americane, incearca si ele :)))..

Nikolle007 09 Jan 2012 21:29

pe mine m-a pufnit rasul ... din pacate :D fiindca imi aminteam la fiecare secventa de Scary Movie si nah .... nu puteam sa ma abtin :D

gill331 16 Apr 2012 10:40

funny da merge :D


All times are GMT +2. The time now is 05:52.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.