Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Condica de sugestii si reclamatii (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=226)
-   -   puncte pentru dvd (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96923)

mazette 31 Mar 2010 18:09

puncte pentru dvd
 
Salut, am cateva nelamuriri.
1. Punctele "normale" nu se iau in considerare pentru achizitionarea unui dvd?
2. Am adaugat o biografie pentru un actor, chiar si poze, si nu am primit nimic. De ce?

Multumesc ..:)

shadowofnight 04 Apr 2010 12:32

1. Nu, doar cele marcate cu (Contributii filme, actori si Poze filme, actori).
2. Din ce stiu eu, trebuie sa fie mai intai acceptate de editori. :)

baby1703 06 Apr 2010 11:09

Puncte pentru DVD
 
Am si eu o nelamurire...

Am adaugat peste 200 de poze la actori si n-am primit nimic. De ce?

Va multumesc!

Klara 06 Apr 2010 18:04

nu merge sa adaug poze la filme/actori. Am adaugat zeci de poze la diverse filme si nu s-a intamplat absolut nimic. Am asteptat cateva zile crezand ca ia ceva timp pentru a fi aprobate, dar nimic. Ce e de facut?

Kramer 06 Apr 2010 18:16

Să nu-mi da-ţi puncte, mi se cam rupe! Dar am pus o biografie rudimentară a lui Tarkovsky( un regizor imens care nu avea o biografie de două rănduri, ce să mai zic şi de una dezvoltată) şi nu mi-a fost aprobată din motive care îmi scapă. Pâna marii istorici ai cinematografiei scriu ceva mai dezvoltat, mi se pare logic să se aprobe măcar câteva cuvinte. :)

buticut 07 Apr 2010 03:57

Pai...1) Probabil ca la fel ca voi, mai sunt multi altii care completeaza sectiunile wiki, so be patient pana le verifica
2) Vedeti ca la poze, daca ati citit regulamentul, se iau in considerare doar cele de la actorii care au sub 100. De ex. daca Johnny Depp are 160 de poze si voi mai urcati 100, nu veti primi puncte. Apropo, sistemul de upload SUCKS, din 50 de poze pe care le uploadez, 40 imi sunt refuzate din motive necunoscute.

Adyyyy10 07 Apr 2010 12:26

Taxa livrare
 
Punctele pana la urma se strang, chiar daca unii le iau mai greu. Dar cel mai frumos mi se pare faptul ca trebuie sa platesti 17 lei,
pentru livrare. Genial! Platesti ca sa primesti premiul. Si oare cu ce trimit ei un DVD ca sa coste 17 lei, cu avionul :)) ?

ooo333 08 Apr 2010 16:03

Originally Posted by Adyyyy10:

Punctele pana la urma se strang, chiar daca unii le iau mai greu. Dar cel mai frumos mi se pare faptul ca trebuie sa platesti 17 lei,
pentru livrare. Genial! Platesti ca sa primesti premiul. Si oare cu ce trimit ei un DVD ca sa coste 17 lei, cu avionul :)) ?

Trebuie sa platesti 17 lei ???

StefanDo 08 Apr 2010 16:05

nu

comandam noi dvd-urile si le primiti gratis, prin posta romana

Dragomara 08 Apr 2010 16:22

Originally Posted by buticut:

Pai...1) Probabil ca la fel ca voi, mai sunt multi altii care completeaza sectiunile wiki, so be patient pana le verifica
2) Vedeti ca la poze, daca ati citit regulamentul, se iau in considerare doar cele de la actorii care au sub 100. De ex. daca Johnny Depp are 160 de poze si voi mai urcati 100, nu veti primi puncte. Apropo, sistemul de upload SUCKS, din 50 de poze pe care le uploadez, 40 imi sunt refuzate din motive necunoscute.

Ufff...
Poate că ar tb să rescriem regulamentul, eu una aş mai adăuga:
- actorii care nu sunt încă introduşi NICI CĂ VOR FI vreodată,
- nimeni nu te anunţă dacă şi când a fost validată şi introdusă informaţia ta.

Din punctul meu de vedere asta e o bătaie de joc; mă întreb acum dacă io care sunt la a doua şi ULTIMA încercare de acest gen păţesc aşa ceva, cum mama naibii au reuşit totuşi unii să acumuleze mii de puncte?! :-O :-?

ooo333 08 Apr 2010 16:29

Originally Posted by Adyyyy10:

Punctele pana la urma se strang, chiar daca unii le iau mai greu. Dar cel mai frumos mi se pare faptul ca trebuie sa platesti 17 lei,
pentru livrare. Genial! Platesti ca sa primesti premiul. Si oare cu ce trimit ei un DVD ca sa coste 17 lei, cu avionul :)) ?

StefanDo a spus ca e gratis !!!

StefanDo 08 Apr 2010 16:40

sunt prietenii noştri, dragomara ;)

Dragomara 08 Apr 2010 16:47

Originally Posted by StefanDo:

sunt prietenii noştri, dragomara ;)

Or fi ai tăi, mie una-mi ajung normalii din viaţa reală, deci fii liber să te speli cu ei, şi cu punctele mele pe cap, ca să folosesc un eufemism! Vreau timpul meu înapoi; pentru banii de DVDuri am să-i mulţumesc lui Dumnezeu, doar. :P ;)

Off-topic: nu ştiu despre voi, da'io pe zi ce trece constat că locuiesc într-o ţară CEL PUŢIN GREŞITĂ.

bogdan0125 10 Apr 2010 19:40

Originally Posted by buticut:

Pai...1) Apropo, sistemul de upload SUCKS, din 50 de poze pe care le uploadez, 40 imi sunt refuzate din motive necunoscute.


Pai nu sunt acceptate poze cu rezolutia mai mica de 300x300 pixeli. Poate ca asta este motivul.

StefanDo 20 Apr 2010 11:13

prima transa de dvd-uri a ajuns deja in redactie. utilizatorii din tara, printre care si tu (parca ai un 2012, nu?) le vor primi prin posta (expediere azi sau maine), in timp ce bucurestenii vor fi invitati sa le ridice de la redactie.

dupa ce primiti, anuntati si aici ca sa vada lumea ca e "pe bune"

puteti contribui oricat (respectand regulamentul wiki, desigur), in acest moment nu exista limitari de buget

baby1703 21 Apr 2010 15:32

Eu am primit DVD-ul.:P

SoX 22 Apr 2010 11:47

Originally Posted by baby1703:

Eu am primit DVD-ul.:P

Cu cat te-au platit sa spui asta? Zi drept! :)

baby1703 25 Apr 2010 13:20

Nu m-au platit cu nimic ;). Am primit un mail prin care mi s-a spus ca pentru a intra in posesia premiului trebuie sa ma duc la sediul Cinemagia. Atat ;)

StefanDo 26 Apr 2010 11:50

vor urma si altele, a fost comandata a doua transa de dvd-uri

Andrey9211 16 May 2010 16:56

Am si eu o intrebare :Unde e sediul Cinemagia de unde se ridica premiul in Bucuresti:-/ ?inca nu am primit nimic ,nici macar un e-mail..


All times are GMT +2. The time now is 23:39.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.