Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Film in general (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=227)
-   -   Cel mai recent film vizionat. (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=84967)

West 22 Jul 2004 12:20

Cel mai recent film vizionat.
 
Copii o idee de pe alt forum... Aceea de a avea un topic unde fiecare sa spuna ce film a vazut recent, eventual si o parere/nota (de la 0.01 la 10.00).
Scopul? Sa vedem ce filme mai vizioneaza lumea, ce ar putea viziona sau ce sa nu vizioneze.
Important e sa nu spuneti faze din film pentru ca in acest mod se pierde din farmecul filmului, asta pentru cei care nu l-au vizionat. Cei care doresc asta sa scrie mare: SPOILERS! :)

Incep eu cu 50 First Dates, film dragut, comedie romantica cu Drew Barrymore si Adam Sandler.

TLD 22 Jul 2004 12:26

A.... scopul asta nu este pt acum pe ecrane.. stii tu .. rubrica aia de sub film in general! ;) Cam aceeasi idee o lanseaza si sectiunea resp a forumului... Oricum ai acolo parerea mea despre ladykillers... una din cele mai geniale comedii ale anului! ;)

West 22 Jul 2004 12:29

Aici se posteaza despre orice film, nu numai despre din cinematografe.
Spre exemplu : The Godfather.

TLD 22 Jul 2004 12:32

Originally Posted by West:

Aici se posteaza despre orice film, nu numai despre din cinematografe.
Spre exemplu : The Godfather.


Ok.. merge ideea da o sa se cam bata cap in cap cu alta... pirateria... Dak aici vb si despre filme car enu ruleaza la cinema asa putem vb si despre shrek 2 spre exemplu... frumos divx-ul...

P.s: maine am chef sa ma duc la comedii... mean girls... mare greseala.. comedie de vara... l-a vazut careva? :P

raptor 22 Jul 2004 15:32

Apartamentul

mihai770 22 Jul 2004 19:03

Am vazut Motives, care nu va obositi nu este pe cinemagia.ro

Oricum mie mi s-a parut ceva de capul lui...film facut numai cu negrii shi cred ca shi de negrii (nu e gen hip-hop...e un pic mai "cult")
http://www.imdb.com/title/tt0365519/
romantic-drama

PS:poate ca a aparut in iunie???

Sm�agol-Gollum 22 Jul 2004 22:02

cel mai recent film vizionat a fost..."simbad-legend of the seven seas" :P

herbert 22 Jul 2004 22:18

vazut - in sfarsit - Cidade de deux. a meritat. 3 persoane intr-o sala mare. ce facea restul lumii???

Mala Portugal 22 Jul 2004 22:31

Restu' lumii l-a vazut deja :D

herbert 22 Jul 2004 22:36

Originally Posted by Mala Portugal:

Restu' lumii l-a vazut deja :D


cu mine ar fi inteles mai mult, sau chiar tot, pen'ca eu - generos & destept - comentez si explic chiar pe teren :P

ricutza 22 Jul 2004 23:19

Originally Posted by herbert:

cu mine ar fi inteles mai mult, sau chiar tot, pen'ca eu - generos & destept - comentez si explic chiar pe teren :P


hmmm...e bine de stiut asta.... :)

ultimul film pe care l-am vazut la cinema a fost Legile Atractiei care nu mi s-a parut cine stie ce...ultimul film pe care l-am vazut la tv a fost o chestie cu Nancy Drew de pe HBO...evident o tampenie! cel mai recent film vazut insa, a fost pe calculator: Finding Nemo...bine il mai vazusem de vreo 2 ori pe putin, dar se pare ca inca nu e suficient.... :P

Leonard 23 Jul 2004 01:13

chiar se simtea nevoia unui astfel de topic si pe la noi.

cele mai recente vazute de mine (cu note dintr-un maxim de 10):
Last Samurai 4
Ladykillers 6
Millenium Mambo 4,5
Re-animator 6,5
Uzumaki 7
Blueberry 7
...
ultimul film foarte bun vazut de mine: Carne Tremula 8

Jay 23 Jul 2004 05:59

Originally Posted by Leonard:

...
ultimul film foarte bun vazut de mine: Carne Tremula 8


Mi-a placut si mie foarte mult... eh mai ales Javier Bardem...

Mifune 23 Jul 2004 07:05

La HBO, acum 2 zile Cody Banks :lol:(dar d-soara agent :love: ) si prizonierul din Askaban: regret tot timpul pierdut. Film de bebelushi
Aseara: Finding Nemo si Child's Play 2

christi 23 Jul 2004 08:59

Ultimul? Spider-Man 2. Sa zicem nota 8.00. Mortale cazaturile lui Tobey... parca te dureau si pe tine ;) Iar azi voi vedea.... in sfirsit.... KB2!!!! :)

Jay 23 Jul 2004 09:05

Vidocq... Mi-a placut destul de mult... ma asteptam la altceva...

onutza_ 23 Jul 2004 09:46

Vazut in sfarsit Talk to her. O nota sa fie 8.50. Mi-a placut cu toata controversa iscata chiar si pe forum. Eu zic ca merita.

Dupa care din lipsa de ocupatie am vizionat Duplex. :sick: Cu generozitate un 4. Nu va obositi. Se incadreaza exact in tipar si parca am zarit si niste clisee stil Singur acasa.

catalinstancu 23 Jul 2004 09:58

concurs de pronosticuri
 
Accesati www.celmaitare.tk si veti avea parte de un super concurs de pronosticuri.

Gaandalf 23 Jul 2004 10:31

Aseara am vazut School Of Rock - nota 8 din 10.
Iron Monkey. :P

christi 23 Jul 2004 19:41

Originally Posted by Gaandalf:

Aseara am vazut School Of Rock - nota 8 din 10.
Iron Monkey. :P


Foarte misto School of Rock, mi-a placut si mie.
Zilele astea am vazut The Ladykillers (9/10), John Q (6/10) si Spidey 2 (8/10).


All times are GMT +2. The time now is 12:48.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.