Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Care bate cel mai bine? (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=81960)

elend 14 Jan 2003 11:30

Care bate cel mai bine?
 
Ma chinuie grav :o urmatoarea problema:

NoOne 14 Jan 2003 12:56

Raspunsul la chestionarul tau este undeva in Asia shi se numeshte JET LI [ :lol: :lol: :lol: ]

Unde l-ai vazut pe Arnold batand bad guy-ii cu "motocicletele"? Sarmanul de el a ramas mai conservator.

Shi oare n-ar fi trebuit pe undeva sa apara shi Bruce Willis ? Ca shi ala cafteshte in draci !!!!!

PoliFanAthic 14 Jan 2003 13:00

Singurul motiv pentru care l-am votat pe Arnie, este fiindca imi este cel mai simpatic...dar se bate binisor...parca totusi Stallone sau Van Damme sunt ceva mai "agresivi". Ei au jucat in filme in care nu era nevoie sa bata pe cineva pana sa-i sara mucii? Nu m-am documentat...nici nu prea am chef, dar daca nu ma poate ajuta nimeni ma voi simti obligat sa o fac :P

Poison 14 Jan 2003 13:36

Da, da' Arnold (ca si Bruce) fac mai multe victime folosind arme decit pumnu si/sau piciorul. Iar pe Van Damme l-a batut rau intr-o circiuma bodyguardu' lui Mickey Rourke... :lol: El mai mult cu baletul, decit cu bataia pe bune... Doar Segal (dintre cei enumerati) e maestru pe bune, din cite stiu. Si se vede in fiecare scena ca e realista fiecare miscare.

lecter 15 Jan 2003 15:55

Yup, Seagal rulz cand e vorba de cafteala...a, si mie imi mai place mult si de Steve James...cine a vazut vreun film din seria "American Ninja" stie la ce ma refer :D

MihaiD 03 Mar 2003 12:21

Segal bate k lumea iar American Ninja merge si el desi cu bataia nu m-a convins neaparat.
De acord batea multi rau si inca mai statea in picioare, dar daca ne luam dupa asta atunci nici Gimli la Vagauna lui Helm nu sta chiar rau.

Deci pana una alta, desi regizate si ele, scenele lui Segal mi se par cele mai misto. Cine le are, le are.

Ciao

PS: Pe deasupra mor si dupa Aikido si de aia zic si eu: Segal rulz

Hell_Girl 04 Mar 2003 13:35

Nu stiu cat de bine bate Segal, dar in orice caz bate cel mai mult. A produs si jucat intr-o gramada de filme, foarte asemanatoare unele cu altele, cel putin din cate am observat eu.

Frodo 04 Mar 2003 15:59

Steven Seagal iz za best!! :o Isi misca mainile alea de zici ca urmaresti o musca in zbor!! :lol:

MinRep 04 Mar 2003 16:49

What's the point?

Oricum, mie Arnie imi place cel mai mult, Van Damme bate cel mai mult, Segal ma enerveaza, Jet Li e bun, dar ca actor e ca p... si filmele lui la fel (in afara de "Arma Mortala 4"). Totusi, cred ca Stalonne bate cel mai bine, nu de alta, dar restul nu au prea facut cel putin cinci filme despre un tip a carui ocupatie este boxul, deci bataia!

Oricum, nici unul dintre cei de mai sus nu merita "premiul". O perere subiectiva de-a mea este ca Jackie Chan ar fi cel mai nimerit. De ce? Nu tu bai de sange, arme automate, filmari grandioase sau generate pe computer (vezi Jet Li) si, pe deasupra, mai e si amuzant. Intre timp, votez pentru Sly. (aceasta e o parere obiectiva)

Hell_Girl 04 Mar 2003 23:03

Originally Posted by MinRep:

(aceasta e o parere obiectiva)

Nu cumva vrei sa zici subiectiva?

iadrianik 04 Mar 2003 23:13

Sunt de aceeasi parere cu MinRep si anume ca Jackie Chan ar trebui sa ia "premiul" ; asta din 2 motive - bate bine si ,pe deasupra, e si foarte haios (intotdeauna filmele lui m-au binedispus).

PoliFanAthic 05 Mar 2003 05:46

Si mie-mi place de Jackie...de-abia as 8)

MihaiD 05 Mar 2003 09:39

MinRep - u r right - Jackie lipseste din chestionar. Daca ar fi fost acolo si eu as fi votat pt el.
In lipsa lui insa m-am limitat la cei prezenti in intrebare si am votat pt Segal. Daca as fi putut vota si pt locul 2 ar fi fost Sly. Adevarul e ca m-am mirat ca el nu are nici un vot !?!

MinRep 06 Mar 2003 18:35

Originally Posted by Hell_Girl:

Nu cumva vrei sa zici subiectiva?


Nu.

Luke_Dorian 20 Mar 2003 17:47

Van Damme cu baletul lui cred ca n-ar fi in stare sa bata pe nimeni.Seagal e super tare la Aikido si are dojo prin Japonia,iar Jet Li a fost campion la Wu Shu.Astia doi bat cel mai bine.Dar ma mira ca lipseste si Bruce Willis care a batut o gramada in Die Hard-uri si nu numai.Plus ca are si replicile cele mai misto.Uitati-va mai jos

toni 27 Mar 2003 12:42

Io l-am votat pe Piedone. E mai fun...Parca totusi Keanu a k-ftit niste super smecheri in Matrix.....sau Superman...cred ca l-as fi votat pe Superman...:-)))

blitz43 07 Apr 2003 12:06

Sal'!
Definitely Jet Li! Când am vazut Lethal Weapon 4... am facut Uaaauu!
There is non higher!
PAREREA MEA!

crydead 07 Apr 2003 16:51

Imi pare rau ca aceasta discutie care trebuie sa fie seriaosa... e uneori abordata cu neseriozitate.
Mi se pare evident ca Piedone bate cel mai bine. Pentru mine el e un fel de Pavaroti al caftului. Adica baiatu' se utilizeaza vag de tot, iar dushmanii sunt efectiv mancatzi. In plus, nu bate in karate (cu accent pe ultimul e, asea cum pronunta mr. Miaggi), ci in dulcele stil clasic, cu pumnii. Lovitura nu pleaca din umar- asa cum invata orice karateca de la senseiu' lui ca trebuie sa loveasca- ci din cot, forta fiind insa suficienta pentru a trimite oponentzii la podea.
Iata de ce, fara nici o suparare, Pietone e tatiqul in acest domeniu. 8)

Luke_Dorian 08 Apr 2003 09:47

Cine mah grasul ala?Sa fim seriosi.

toni 18 Apr 2003 08:03

Pentru fanii Jet Li, ofer la pret super decent colectia de filme Once upon a time in China ( io am vreo 4) , pe suport dvd. Filmele sint subtitrate in engleza. Eventual le dau la schimb cu altceva.

:-))


All times are GMT +2. The time now is 08:10.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.