Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Acum pe ecrane (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=228)
-   -   Filmele care v-au dezamagit in 2009 (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95328)

Pauline Kael 04 Apr 2009 12:21

Filmele care v-au dezamagit in 2009
 
*The Spirit,super nasol,pacat de Sam L Jackson,si de Scarlett Johanson,Eva Mendes aia e super nasoala si banala,scenariul de cacao,regia la fel,trebuie sa revad Watchmen sau orice altceva sa-mi revin.
* Monstrii contra Aliens ,o prostie fara umor,fara logica,fara nik.
* Max Payne ala...
V-au dezamagit destule cred...
La acestea trei filme am vazut doar inceputul ,spre jumatate,restul n-am mai rezistat.:-x :mad:

buticut 04 Apr 2009 15:32

X-Men: Origins - stiu ca e doar un workprint, dar slabe sanse ca efectele speciale sa ii imbunatateasca din calitate. Poor storyline - il fac indestructibil si dupa aia trag cu gloante in el ca nebunii :). Merita vazut doar pentru muschii lui Reynolds, pieptul si dosul lui Hugh Jackman :D si pt Liev Schreiber,care mi-e simpatic.Probabil se va merita si pentru efectele speciale,dar overall ma asteptam la mai multe de la el. Nu pot comenta prea multe pe o versiune nefinalizata,dar a fost un experiment interesant :).

Eram sigura ca The Spirit e de tot rahatul...ti-am zis eu ca Miller fara Rodriguez e mort. Nu l-am vazut inca,dar deja din trailer i-am "mirosit" replicile idioate.

corinka 04 Apr 2009 22:53

Nu mai exista un topic cu titlu similar?

Revolutionary Road m-a dezamagit dintre filmele pe care le-am vazut in 2009.

Pitbull 05 Apr 2009 09:37

"The Curious Case of Benjamin Button"
"The Wrestler"
"Revolutionary Road"

Pauline Kael 05 Apr 2009 10:05

Topicul celalalt era despre filmele anului trecut.:D
Twilight asta care supraevaluat,de adolescentii supraponderali.
Unborn
New in town-so borrring

Race to Witch Mountain

buticut 05 Apr 2009 18:32

Eu iau titlurile aparute anul asta,dupa data lansarii la americani, de aceea e asa slabuta lista.

EgOisM 05 Apr 2009 19:23

@Pauline

waaa:o :o ai vazut The Unborn?:shock: :o
Trebuie sa imi spu neaparat ce parere ti-a facut!Parca nu digerai genul asta!

Pauline Kael 05 Apr 2009 19:42

Nu l-am vazut io...my friends...au zis ca e nashpa.Sorry.Shame on me.
Tu ai vazut Irreversible?

Judex 05 Apr 2009 19:45

Acum terorizezi pe toata lumea? :p

Pauline Kael 05 Apr 2009 19:47

Da,pen ca lu' EgOism ii plac astea tari horroroaie si psihologice...senzatii tari adica.Eu la grozavenii nu pot sa ma uit,ca visez urat si intens.
Ce film te-a dezamagit anu' asta?

Judex 05 Apr 2009 19:50

Ale mele!!!

Serios, nu cred sa fi vazut ceva iesit anul asta. :eek:

Pauline Kael 05 Apr 2009 19:52

Aha,esti regizor.Prieten cu Tudor si cu mister Mihnea...de pe forum...Ce film ai scos?:-)

Judex 05 Apr 2009 20:03

Pe Tudor nu-l cunosc, dar am schimbat cateva vorbe. Pe M deocamdata telefonico-epistolar doar. Si din citite, evident.
Ei, nu-s importante, nu e vorba de cinema propriu-zis, mai degraba tin de zona jurnalismului. Dar toate la timpul lor. ;)

Pauline Kael 05 Apr 2009 20:06

Anshante,oricum.
:oops:

Judex 05 Apr 2009 20:08

Moaosi.:cool:

razi 05 Apr 2009 20:09

eu ce sa zic, toate de la oscar, as zice mai putin the reader dar foarte foarte putin, si da si milk care e salvat doar de sean penn

miercuri 05 Apr 2009 21:29

E late 2008, dar la noi s-a lansat in 2009 deci il trec in cateogire: Australia. Baz Luhrman a luat-o pe aratura rau de tot. Si Benjamin Button, cred ca am mai zis.
@Judex - kudos pentru avatarul cu Stevie G, dar da-i un flip ca scrisul ala e in oglinda si banderola de capitan la fel :p

Judex 05 Apr 2009 21:33

O sa se rezolve si-asta, odata cu merger-ul de maine, promis de moderatori.

EgOisM 06 Apr 2009 15:00

Originally Posted by Pauline Kael:

Nu l-am vazut io...my friends...au zis ca e nashpa.Sorry.Shame on me.
Tu ai vazut Irreversible?

Nu,nu am vazut.La asta cu "The Unborn" au dreptate prietenii tai;) Eu am fost foarte dezamagita de el.

freackboy 07 Apr 2009 23:21

Cu 2 filme am fost extrem de dezamagit "The Wrestler" si "Max Paine" si apropo BUTICUT, pot sa pun si pariu cu tine ca X-men ORIGINS : wolverine va fi un succes si un blockbuster.;)


All times are GMT +2. The time now is 06:38.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.