Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   Anime & Manga (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=84245)

DCC 05 Apr 2004 23:57

Anime & Manga
 
Mi-ar placea sa stiu cat de cunoscute sunt ANIME (filme animate, in special japoneze) si MANGA (benzi desenate, tot japoneze la origine) in Romania, pentru ca au devenit adevarate fenomene in America, Asia si o parte din Europa. Nu am auzit ca vreun film de anime sa fi rulat in Romania, dar sincera sa fiu nu sunt la curent cu tot ce se difuzeaza in tara. Deci as aprecia niste pareri. Exista cumva vreun club de anime/manga in Bucuresti sau alte orase? Daca stiti ce sunt anime & manga, atunci spuneti-mi cum vi se par, daca va plac etc. Thanks!

Pentru cei care nu sunt in tema:
http://www.anime.com/

Pentru cunoscatori: recomand "Ghost in the Shell" (anime) de Mamoru Oshii. http://www.manga.com/ghost/ghost.html

BeNnY 06 Apr 2004 00:11

Nightwane este Yakuza Boss aici in materie de ANIME :D

Nightwane 06 Apr 2004 09:10

Originally Posted by BeNnY:

Nightwane este Yakuza Boss aici in materie de ANIME :D



oh shucks... :oops:

DCC ..amaze me...ce anime ai vazut pana acum?

Sm�agol-Gollum 06 Apr 2004 11:12

DRAGON BALL shi DRAGON BALL Z nu sunt cumva animeuri??

Nightwane 06 Apr 2004 19:45

Originally Posted by Sméagol-Gollum:

DRAGON BALL shi DRAGON BALL Z nu sunt cumva animeuri??


ba da..da' sunt proaste (cel putin din punctul meu de vedere)

raptor 06 Apr 2004 19:55

:x Inca un topic...fara sens.

BeNnY 06 Apr 2004 19:59

... pentru tine anti-manganime-ule :D

Sm�agol-Gollum 06 Apr 2004 20:01

what about METROPOLIS?? asta-i tot anime??

Nightwane 06 Apr 2004 23:54

Originally Posted by Sméagol-Gollum:

what about METROPOLIS?? asta-i tot anime??


dap..da' si ala e prost :) doar muzica e de el...




altceva?

BeNnY 07 Apr 2004 18:07

O, domnu' Yakuza Boss, Pokemon e tot anime?

WraIth 07 Apr 2004 20:18

Originally Posted by BeNnY:

O, domnu' Yakuza Boss, Pokemon e tot anime?

De acum le luam pe toate la rand..... :lol: Digimon sau cum se chema .............. SailorMoon :wink:

ogto 07 Apr 2004 20:41

Sunt o gramada de filme manga de la tipul acela japonez celebru... Nu mai stiu cum in cheama... Are filme celebre anime si manga... Primul titlu care imi vine in minte este my Neighborhood Totoro... Metropolis, filmul anime, este un pseudo manga...

Nightwane 07 Apr 2004 21:55

Originally Posted by ogto:

Sunt o gramada de filme manga de la tipul acela japonez celebru... Nu mai stiu cum in cheama... Are filme celebre anime si manga... Primul titlu care imi vine in minte este my Neighborhood Totoro... Metropolis, filmul anime, este un pseudo manga...



aloo alooo...alea-s anime toata ziua.... si filme anime are dar filme manga nu :P si e Hayao Miyazaki si e super bazat tipul si Tonari No Totoro e super tare si Mononoke Hime si Sen To Cihiro No Kamikakushi si Crimson Pig si Kiki's Delivery service etc... Metropolis nu e facut de el...
si mai e un film mishto tot de Studiourile Ghibli : Hotaru No Haka (Grave Of The Fireflies) care este demential!

Sm�agol-Gollum 07 Apr 2004 21:59

Originally Posted by Nightwane:


Hayao Miyazaki , Tonari No Totoro , Mononoke Hime si Sen To Cihiro No Kamikakushi si Crimson Pig si Kiki's Delivery service etc... .
Studiourile Ghibli : Hotaru No Haka (Grave Of The Fireflies) care este demential!


frate.....cum de tii minte toate numele astea?? eu nici macar nu le pot citi!! :o

Nightwane 07 Apr 2004 22:01

Originally Posted by Sméagol-Gollum:

Originally Posted by Nightwane:


Hayao Miyazaki , Tonari No Totoro , Mononoke Hime si Sen To Cihiro No Kamikakushi si Crimson Pig si Kiki's Delivery service etc... .
Studiourile Ghibli : Hotaru No Haka (Grave Of The Fireflies) care este demential!


frate.....cum de tii minte toate numele astea?? eu nici macar nu le pot citi!! :o


ata ete :P

oricum...daca vreti sa radetzi cu lacrimi just watch Weird Anime Excel Saga, Puni Puni Poemi, Green Green, Full Metal Panic Fumoffu...am ras mai mult decat la South Park...

Sm�agol-Gollum 07 Apr 2004 22:08

shi unde pot sa vad toate kestiile astea?

Nightwane 07 Apr 2004 22:32

Originally Posted by Sméagol-Gollum:

shi unde pot sa vad toate kestiile astea?


paaaaai....desi Cinemagia nu incurajeaza pirateria..le am eu pe hdd :) si exista si hub de anime...anime.dyn.ro...du-te p-acolo da' tre sa ai din start minim 2.5 Gb de anime la share.

Alte intrebari? (preferabil in legatura cu animele...)

Sm�agol-Gollum 07 Apr 2004 22:36

cati giga ce animeri ai pe hard?

Nightwane 07 Apr 2004 22:39

Originally Posted by Sméagol-Gollum:

cati giga ce animeri ai pe hard?


animeri ai tu mah..

eu am anime si am...vreo 40 de giga...si hardul e de 80..restu e ocupat cu filme si muzica..dar are vreo importanta? plus ca mai am si pe cd-uri...dar..are vreo importanta?

Sm�agol-Gollum 07 Apr 2004 22:45

pai vroiam sa vad si eu cat de obsedat esti!! :o :o :o :o :o :o
:) :) :)


All times are GMT +2. The time now is 19:18.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.