Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Acum pe ecrane (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=228)
-   -   Filmele care v-au dezamagit in 2009 (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95328)

marcusARCUS 14 Apr 2009 19:50

Apropo in 2009 m-a dezamagit filmul...............Va spun in 2010:((

corinka 14 Apr 2009 22:15

Originally Posted by marcusARCUS:

Originally Posted by Pauline Kael:

*The Spirit,super nasol,pacat de Sam L Jackson,si de Scarlett Johanson,Eva Mendes aia e super nasoala si banala,scenariul de cacao,regia la fel,trebuie sa revad Watchmen sau orice altceva sa-mi revin.
* Monstrii contra Aliens ,o prostie fara umor,fara logica,fara nik.
* Max Payne ala...
V-au dezamagit destule cred...
La acestea trei filme am vazut doar inceputul ,spre jumatate,restul n-am mai rezistat.:-x :mad:

Doamne:
1).Max Payne e in 2008 facut.
2).Monsters vs. Aliens e in Top 10 animatii a lu' marcusARCUS
3).The Spirit e in 2008 facut.


Ce conteaza cand s-au facut? Daca le-a vazut in 2009, atunci au dezamagit-o. Eu am trecut Revolutionary Road si in 2008 - ca atunci a fost facut - si in 2009 - ca atunci l-am vazut.

marcusARCUS 15 Apr 2009 10:09

You got a point

Lecart 02 May 2009 14:01

Ce este atat de dezamagitor la Revolutionary Road? (asta pana gasesc topicul filmului)

marcusARCUS 04 May 2009 12:21

Mai bun The Reader(cica...)

corinka 04 May 2009 12:38

Nuuuu, The Reader este foarte bun, Revolutionary Road este prost. Are, totusi, cateva plusuri notabile, ca jocul actorilor. Kate Winslet a facut un rol demential, poate mai bun decat in The Reader.

Chambord 05 May 2009 10:49

my 2 cents:
Revolutzionarii rod = bun
Cititoarea = average

corinka 05 May 2009 10:51

Originally Posted by Chambord:

my 2 cents:
Revolutzionarii rod = bun
Cititoarea = average


Tu vb de filme in general sau de rolurile lui Kate?

Chambord 05 May 2009 10:53

general
kate was :-bd in both

Alex Leo Serban 06 May 2009 07:15

i totally agree cu e.e.!
e asa o cioaca plictisitoare 'fratii jderi' asta... (:|

marcusARCUS 08 May 2009 10:53

Mie mi-a placuuuuuuuuuuttttt:((

rm_cristian 20 May 2009 14:09

The Unborn - o tampenie totala, dupa trailer te astepti la un film ff bun...
Bride Wars - doar 2-3 faze la care am zambit (nu ras)
Twilight - o mega tampenie, daca e sa ma uit la New Moon ma uit pentru Dakota.

Gospin 02 Jun 2009 18:32

The International
The Unborn
Inca o dovada ca trailerele insala !

Chambord 09 Jun 2009 09:39

Star Trek (2009), de JJ Abrams

nota: 6 / 10 (mediocru)

De la o franciza nu poti astepta niciodata prea mult (I mean cate lucruri noi poti face cu o nava spatiala si un univers infinit :| ) dar totusi JJ Abrams daduse un kickstart lui Mission: Impossible si tine in spate ditamai "Lostul" - un serial pe care il iubesti cu pasiunea oarba a junelui. Deci era de asteptat sa rasara din capsorul lui ceva oarecum interesant daca nu original. Nu obisnuiesc sa-mi iau si creierul cu mine cand ma uit la acest gen de filme dar pasiunea cu care tine sa bifeze cat mai multe din cliseele americanesti ale dezvoltarii eroului / conflictului sare in ochi. Sare in ochi ? Normal ca ustura. Missed shot.

gajasebi 09 Jun 2009 12:09

Crank 2 - exagerari mari cum ar fii ca se bate in timp ce arde
Transporter 3 - La fel,
Mai de mult imi placea de Jason Statham, dar....

Alina B 09 Jun 2009 17:57

De acord cu Revolutionaru Rd, am crezut ca mi se pare mie, nici The Changeling nu mi s-a parut mai breaz.
Twilight definitely waaay over-rated.
The International bunicel dar.... parca i-a lipsit ceva din verva din Syriana, Michael Clayton, hm? Tot multinationale care nu pierd niciodata nimic dar....:|

notorious 29 Jun 2009 11:58

'il y a longtemps que je t'aime'. trecand de premisa cu potential zdravan si primele 30 min chiar reusite, filmul mi s-a parut ca sfarseste ca un bors melo cu influente din televiziune. scena finala cu zbieretele / lacrimile si parul smuls de rigoare e de un teatralism si un scheletism dramaturgit vazut numa' in 'suflet de femeie'. iar daca scott thomas face un rol (ca de obicei) solid si sensibil, notele false se strecoara insidios (ex. scena cinei in care KST declara ca a lipsit 15 ani pentru ca a fost la puscarie pt crima iar toata lumea izbucneste intr-un ras sanatos - was that funny ? mie raspunsul asta nu mi s-ar fi parut 'une blague'... :-S ).

Pauline Kael 29 Jun 2009 13:25

Originally Posted by notorious:

'il y a longtemps que je t'aime'. trecand de premisa cu potential zdravan si primele 30 min chiar reusite, filmul mi s-a parut ca sfarseste ca un bors melo cu influente din televiziune. scena finala cu zbieretele / lacrimile si parul smuls de rigoare e de un teatralism si un scheletism dramaturgit vazut numa' in 'suflet de femeie'. iar daca scott thomas face un rol (ca de obicei) solid si sensibil, notele false se strecoara insidios (ex. scena cinei in care KST declara ca a lipsit 15 ani pentru ca a fost la puscarie pt crima iar toata lumea izbucneste intr-un ras sanatos - was that funny ? mie raspunsul asta nu mi s-ar fi parut 'une blague'... :-S ).

Pai e un meli melo de melodrama si cinsim.De unde stii de "Suflet de femeie"? Eu nu stiam.
Scena de la masa e chiar tare,adik uite ce snobi sunt aia,nu vad in ...sufletul de femeie al tipei.Filmu' e f bun cu mici scapari de plictis.

vicki 29 Jun 2009 19:37

Antichrist -nu credeam ca von Trier poate `oua` asa ceva

Pauline Kael 29 Jun 2009 19:53

Vicki,(unde-i Cori?)ba cred ca e interesant,doar ca mi-e groaza sa ma uit...Am si eu un fiu.De von Trier zic.


All times are GMT +2. The time now is 10:25.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.