Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Animatie (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Desenul animat preferat de la Disney (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=88082)

mia_u 18 Mar 2006 22:55

Desenul animat preferat de la Disney
 
Sunt sigura k ati vazut cu totii cateva desene de la Disney? Care v-a placut in mod deosebit? (eventual puteti spune si de ce).
Mie imi place f mult Beauty and the Beast.

completlyinsane 02 Apr 2006 19:50

pe primu loc ar fi tot The Incredibles, dupa care Howl's Moving Castle (nici eu nu am crezut cand am vazut ca e de Disney ) , Brother Bear, Antlantis -urile ,

Nightwane 03 Apr 2006 14:20

Ce borashti tu p-acolo ca e de la Disney Howl's Moving Castle? Ca o fi fost distribuit de Disney e altceva, da' ca n-ai tu nici cea mai mica idee despre cum merg lucrurile in lumea asta, e altceva.

Huo!

raptor 03 Apr 2006 15:55

.e de la disney, de ce prostesti fata...gizas, nighty-doar pentru ca iti sunt tie antipatici...am auzit ca walt disney a scris de fapt scenariul, in 1951-a vrut sa il faca putin asemanator cu "cartea junglei" dar au fost ceva neintelegeri si proiectul a picat, doar ca sa fie facut cu aproape jumatate de secol mai tarziu....

Nightwane 03 Apr 2006 16:01

intr-adevar raptore. Nu este de fapt facut dupa o carte (mortii ei ca nu stiu cine a scris-o), regizat de un japonez si facut de studioul Ghibli. NIXAM!

Twinsen 04 Apr 2006 06:36

Oricum e bine ca Disney a inceput sa faca desene in japoneza si inca in stil anime! Probabil Ghibli e divizia lor din Japonia. :lol:

Nightwane 04 Apr 2006 14:26

SLAP SLAP!

Twinsen 04 Apr 2006 23:06

Ce te-a suparat, Nightwane? :? Am vazut si un alt film facut de Disney in Japonia, tot sub numele Ghibli. Se numeste Hotaru no haka, e comedie si are si mesaj ecologic. E vorba de un baiat si sora lui care se imprietenesc cu niste licurici simpatici si ajung sa traiasca in mijlocul naturii. E super misto, am ras mai ceva ca la Ice Age. :lol:

Bulumulu 05 Apr 2006 01:17

super tari mickey-mousurile din anii 30 8)

Nightwane 05 Apr 2006 12:30

Originally Posted by Twinsen:

Ce te-a suparat, Nightwane? :? Am vazut si un alt film facut de Disney in Japonia, tot sub numele Ghibli. Se numeste Hotaru no haka, e comedie si are si mesaj ecologic. E vorba de un baiat si sora lui care se imprietenesc cu niste licurici simpatici si ajung sa traiasca in mijlocul naturii. E super misto, am ras mai ceva ca la Ice Age. :lol:


Da si eu am vazut filmul ala. Si am mai vazut unu' de Pixar, Porco Rosso care era remake la Profondo Rosso da' cu porci. :hmm:

alakazam 23 Oct 2006 22:37

ESTE INCORECT CEEA CE SPUNETI... FARA SUPARARE!
 
Nu imi place Mickey Mouse de nicio culoare... E o aberatie plictisitoare pe care niciodata nu am avut rabdare a o viziona mai mult de 10 minute... Vocea acelui personaj care are urechile precum ochii Giocondei este o voce atat de ofticanta, ca imi vine sa il omor pe Disney cu trenul lui in care l-a inventat... De la Disney super ca lumea este Aladdin... Si parca Home on the range...? :w00t:

lestatika_29 24 Oct 2006 20:38

Beauty and the Beast until death.. :happy:

Cinemania 27 Oct 2006 23:20

Originally Posted by lestatika_29:

Beauty and the Beast until death.. :happy:


+ The Jungle Book & Lady and the Tramp

Chantal 12 Nov 2006 14:32

"The Lion King", "Aristocats".
La primul ma smiorcai tot timpul cand e tac-su mort si ala micu scanceste "Somebody help me!... Somebody?... Anybody?..."
:)

alakazam 12 Nov 2006 14:55

Sal'tare!
 
Da' totusi... de ce va place (acelora care va place) MICKEY MOUSE...? :o

Supastar 12 Nov 2006 15:00

pt k e cool

Pui 21 Apr 2007 00:09

mickey mouse rools...shi ciocanitoarea woody dar nu sh dak ii de la disney sau nu????

morphego 21 Feb 2008 23:07

Eu aleg Finding Nemo, daca si Pixar se pune ca si apartinand de compania Disney, si nu va de ce n-ar fi asa :D ... apoi, Beauty and the Beast, The Incredibles, Ratatouille, Lion King ... au facut o gramada de bijuterii baietii astia

redmen 21 Feb 2008 23:42

The Jungle Book,101 Dalmatians,Lady and the tramp,Snow White,Pinocchio,Dumbo,Cinderella,Alice in Wonderland,The lion king.

savoria 05 Mar 2008 19:04

finding nemo, madagascar, monsters inc., the wild, shark tale, beauty and the beast (toate)


All times are GMT +2. The time now is 00:51.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.