Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Ma pis pe CFR (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=89216)

Mala Portugal 08 Sep 2006 20:29

Ma pis pe CFR
 
Nu ma roade atat decizia de a se interzice fumatul in tren cat modul ostentativ prin care e popularizata- de la biletele de tren pe care e imprimata decizia, la anunturile din difuzoarele garilor care ne aduc la cunostinta amenzile de care suntem pasibili , pana la autocolantele alea care au impanzit vagoanele la modu' sufocant. Am inteleeeessss, nu sunt oligofrennn.
Apoi apare la tv stapanul bilutelor, turcescu, felicitand cfr-ul pentru pasul pe care l-a facut spre europa.
In ultima luna am circulat cu atatea trenuri din care, la vagoanele de clasa I, scoti jegul cu lopata incat felul cfr-ului de a se civiliza mi se pare o gluma macabra.
Macar mirosul de tutun mai masca mirosul de tolaeta infecta (asta e un soi de emblema olfactiva pt mai mult de juma' din trenurile patriei - deh asta nu ne deranjeaza).

Gata, parca m-am mai usurat :D

herbert 08 Sep 2006 21:41

draga Mala, sunt lucruri care nu se fac in public...

obvious 08 Sep 2006 21:44

hug, malaaa...

la naiba cu cele trei pachete de marlboro care vor astepta pana la destinatie, cat absorbi mirosul sanatos al cepei, berii si resturilor de pamant si deseuri animale de pe colegii de compartiment.
putem protesta organizat? :P

Nae 08 Sep 2006 21:49

nu stiu ce aveti...

unde e problema... da, scrie pe bilete, da, se zice prin magnetofon, da, peste tot sunt stickere care-ti spun ca n-ai voie sa fumezi (by the way, really nice to put in your room too...), dar ce, asta te opreste? pe tine, pe conductor sau controleur sa fumezi... nu.

asa ca nu inteleg unde va este problema. CFR rulz.

(p.s. daca citeste vrun angajat CFR asta, atunci sa nu creada ca o scriu numai pentru ca maine o sa-mi petrec 24 de ore in tren... nuuuuu.)

jeleu 08 Sep 2006 21:54

Originally Posted by obvious:

mirosul sanatos al cepei, berii si resturilor de pamant si deseuri animale de pe colegii de compartiment.


dar asta e tot farmecul cfr-ului. tu iti dai seama cat de plicticoasa ar fi o calatorie in care vecinii de compartiment au facut toti baie in ultimele 6 luni, nu au nici un porc, si nu mananca de cel putin 2 ori mamaliga cu branza?
iar fumatorii pot sa faca ce fac/faceau/vor face si in liceu. sa fumeze in toaleta.

Mala Portugal 08 Sep 2006 22:05

Originally Posted by jeleu:

iar fumatorii pot sa faca ce fac/faceau/vor face si in liceu. sa fumeze in toaleta.

Se pare ca umanitatea n-a invatat nimic din Auschwitz :((

Bulumulu 08 Sep 2006 22:11

jos q verboten

GhitzaCartitza 08 Sep 2006 23:11

in lipsa de Logan, lumea tre' sa mai circule si cu CFRu'. Luati Sageata sau autocarul. Aaaaa... nici in astea nu se fumeaza? Oare de ce (moment de gandire profunda)? Yo nu fumez..... da beaaaaaaaaaaaauuuuu
si ca sa fim in subiect

raptor 09 Sep 2006 02:39

Re: Ma pis pe CFR
 
Originally Posted by Mala Portugal:

Ma pis pe CFR


.tii cu dinamo, te pomenesti?

silver_boy 09 Sep 2006 03:11

Re: Ma pis pe CFR
 
Originally Posted by Mala Portugal:

Ma pis pe CFR


Vai Mala, si io care-þi construisem cu migalã un portret graþios, demn de fiica lui Zeus ºi-a Dionei, un soi de Madame Marie de Trouvel, rãpitoare, ingenuuã and stuff...

visage 09 Sep 2006 09:58

Re: Ma pis pe CFR
 
Originally Posted by Mala Portugal:

...

care ar fi fost sansele sa fii in trenul care ducea de la Constanta la Bucuresti ?

Mala Portugal 12 Sep 2006 00:02

Re: Ma pis pe CFR
 
Originally Posted by raptor:

Originally Posted by Mala Portugal:

Ma pis pe CFR


.tii cu dinamo, te pomenesti?

Ma uimesti - pai noi vorbim despre rivalitati d'astea populare?
Credeam ca (macar intre noi) discutia se poarta la alt nivel (adik CFR vs. "U")

Nightwane 12 Sep 2006 08:30

mala.

do not piss on CFR. enslave it ;)

Bubu 12 Sep 2006 08:33

Cetatean Fara Rusine. :w00t:

raptor 12 Sep 2006 13:00

Re: Ma pis pe CFR
 
Originally Posted by Mala Portugal:

Originally Posted by raptor:

Originally Posted by Mala Portugal:

Ma pis pe CFR


.tii cu dinamo, te pomenesti?

Ma uimesti - pai noi vorbim despre rivalitati d'astea populare?
Credeam ca (macar intre noi) discutia se poarta la alt nivel (adik CFR vs. "U")


:lol: :lol: ighen.

norina 12 Sep 2006 13:08

eu nu sunt fumatoare, dar interzicerea fumatului in tren e de kk
macar sa existe un spatiu unde se poate face asta, avand in vedere ca multi calatoresc ore intregi cu trenul

raptor 12 Sep 2006 13:14

Originally Posted by norina:

eu nu sunt fumatoare, dar interzicerea fumatului in tren e de kk
macar sa existe un spatiu unde se poate face asta, avand in vedere ca multi calatoresc ore intregi cu trenul


.esti foarte ciudata, duduie. cum adica e de kkt? e foarte bine! e excelent! eu, ca nefumator, ma bucur si ma pis pe toti 'isti protestatari(mai putin mala si nightwane, desigur:D) si ii anunt ca se apropie foarte ziua cind li se va pune jujeu' la git tuturor piparilor si-o sa pot si eu sa ies la o bere-patru-sapte fara sa tra' in phept toate fumurile sulii care imi face greata.


.later edit: daca totusi m-a vazut careva fumand vreodata, a avut halucinatii. :P

Ran 12 Sep 2006 13:16

cred ca o sa scot capu pe geam si o sa trag din tigara cat mai rpd pana vine controloru`...bine asta in zonele de campie...ca la munte daca vine un copac risc sa raman fara tigara si fara cap :D

oricum interzicerea fumatului in tren este de tot kktu...nu se mai poate relaxa omu nici in tren, mai ales daca merge pe distante mari...
ce urmeaza sa interzica fumatul pe strada? :huh:

Bubu 12 Sep 2006 13:16

Eu imi amintesc de zilele minunate in care ma intorceam de la job putind a tutun de toate tipurile si de toate soiurile. Foarte bine, fara tutun!

Nightwane 12 Sep 2006 13:23

Originally Posted by raptor:

.later edit: daca totusi m-a vazut careva fumand vreodata, a avut halucinatii. :P


hm...am avut inseamna halucinatii care m-au lasat fara juma de pachet de tigari.


All times are GMT +2. The time now is 10:11.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.