Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Fanatic (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=243)
-   -   Best Of ... Soundtracks (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=84835)

Gaandalf 24 Jun 2004 12:37

Best Of ... Soundtracks
 
O sa arunc primul soundtrack care m-a impresionat chiar zilele trecute : coloana sonora de la serialul Berserk. Daca vedetzi serialul shi ascultatzi muzica - nu va mai trebuie nimic. Totul se imbina intr-o armonie perfecta shio devii "victima" unei stari de euforie. Berserk Rulzzz! Nighty knows it ...

ogto 24 Jun 2004 13:44

OST de la Blues Brothers, School Of Rock si Gross Point Blank sunt in topul meu personal. Dar si "Quantum Leap" are multe melodii bune, clasice.

Nightwane 24 Jun 2004 13:49

Re: Best Of ... Soundtracks
 
Originally Posted by Gaandalf:

O sa arunc primul soundtrack care m-a impresionat chiar zilele trecute : coloana sonora de la serialul Berserk. Daca vedetzi serialul shi ascultatzi muzica - nu va mai trebuie nimic. Totul se imbina intr-o armonie perfecta shio devii "victima" unei stari de euforie. Berserk Rulzzz! Nighty knows it ...


mwahahahahahaaaaaa! Berserk does rule... si ost-ul la fel :D

OST-uri memorabile: orice de Angelo Badalamenti :D, OST-ul de la Moulin Rouge (1&2), OST-ul de la Rocky Horror Picture Show ;) etc . etc .

Nightwane 24 Jun 2004 13:53

Originally Posted by ogto:

topul mue personal.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

n-am putut sa ma abtin
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

BeNnY 24 Jun 2004 14:03

Originally Posted by Nightwane:

Originally Posted by ogto:

topul mue personal.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

n-am putut sa ma abtin
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Super tare faza! :lol:

ogto 24 Jun 2004 14:05

Originally Posted by Nightwane:

Originally Posted by ogto:

topul mue personal.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

n-am putut sa ma abtin
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Probleme, ceva?

( :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

I have beaten the system!

Gaandalf 24 Jun 2004 14:08

De adaugat un soundtrack sau mai bine zis 3 - care oricum daca nu imi placeau filmele muzica oricum o adoram k un "fanatic". Lord Of the Rings. De fapt tot ceea ce numesc eu - fanatic este o compilatzie de 19 melodii din toate cele 3 coloane sonore.
De adaugat - soundtrack la Fight Club shi la Gladiator.

Pinky 24 Jun 2004 15:10

Cel mai mult imi place muzica de la Moulin Rouge, LOTR, Cruel Intentions 1 si Dirty Dancing . De curand am luat Gangs of New York Soundtrack si nu suna rau deloc...

Gaandalf 24 Jun 2004 15:20

Originally Posted by Pinky:

Cel mai mult imi place muzica de la Moulin Rouge, LOTR, Cruel Intentions 1 si Dirty Dancing . De curand am luat Gangs of New York Soundtrack si nu suna rau deloc...

Moulin Rouge am luat shi eu Week-endul asta shi n-am avut timp. Dar imi voi face ...
Recomand Kill Bill vol.2 cu 2 melodii super Malcolm Mclaren - "about her" shi Shivaree - "Goodnight Moon". :w00t:

Pinky 24 Jun 2004 15:46

Inca ceva! :D Nu stiu daca se pune ca soundtrack, dar melodia de la Friends e cea mai tare: instant joy & optimism :happy:

Gaandalf 24 Jun 2004 16:00

Originally Posted by Pinky:

Inca ceva! :D Nu stiu daca se pune ca soundtrack, dar melodia de la Friends e cea mai tare: instant joy & optimism :happy:

Mai ales versurile. Am urmarit toate 10 sezoanele de 4 ori pana in momentul de fatza. Shi tot nu m-am plictisit. F@cking gr8! :D

M_olecula 24 Jun 2004 16:32

Dar ce ziceti de sound-ul de la inceputul filmului Passion of the Christ , cel din gradina ?????????????????

iepurilah 24 Jun 2004 17:25

Cel mai cel soundtrack mi se pare cel de la Crimson Tide. in principal melodia celor de la Nightwish. Si mai imi place OST-ul de la Shrek 2.

raptor 24 Jun 2004 20:26

lista mea s-a mai schimbat.Desi no.1 ramine Howard Shore cu a lui coloana sonora magnifica pt. LOTR,pe locul 2 l-am saltat pe Danny Elfman,dupa ce am ascultat mai bine temele de la beetlejuice si mars attacks.iar mai apoi ar fi Zimmer,Goldsmith si Badelt,cu mentiune speciala pentru Alan Silvestri`mdea...Van Helsing`.Pe linga asta,ar mai fi BluesBros. care iarasi e genial si ascultabil incontinuu,Conquest OF Paradise,etc etc.

nu stiu de ce dar nu sunt hiperentuziasmat de 'Fight Club' :sleep: cum am auzit ca e muuuulta lume.

Sm�agol-Gollum 24 Jun 2004 21:05

lotr, pearl harbor( in special hans zimmer), smallville :P , passions

Ionutz55 24 Jun 2004 22:57

lotr mi se pare cel mai tare, bine mai sun altele mai vechi dar nu prea mai conteaza
acum lotr the best

LadyEowyin 25 Jun 2004 07:12

Originally Posted by Ionutz55:

lotr mi se pare cel mai tare, bine mai sun altele mai vechi dar nu prea mai conteaza
acum lotr the best

ash da copy/paste la ce ai scris tu dar pierd vremea ca oricum lordu e cel mai tare.
totusi mai am de adaugat - Matrix Reloaded, Shrek 2 cred ca o sa fie cel mai tare. Gladiatorul si Moulin Rouge.

Leonard 25 Jun 2004 15:36

topul meu la soundtrackuri originale:

1. Cabin Fever (Angelo Badalamenti & Nathan Marr)
2. Requiem for a Dream (Clint Mansell)
3. Punch Drunk-Love (Jon Brion)
4. Phantasm 1 (Fred Myrow & Malcolm Seagrave)
5. Hellraiser 1 (Christopher Young)
6. Lola Rennt (Tom Tykwer & co.)
7. Fight Club (Dust Brother)
8. U-Turn (Ennio Morricone)
9. Eraserhead (Lynch & co.)
10. Amelie (Yann Tiersen)

raptor 25 Jun 2004 16:08

Da,uite cum de am uitat de Requiem for a dream?!

onutza_ 28 Jun 2004 22:22

Originally Posted by ogto:

Dar si "Quantum Leap" are multe melodii bune, clasice.

Si mie mi-a placut soundtrackul la Quantum Leap, mai ales o melodie: "Somewhere in the night" pe care n-am gasit-o.
Si mi-a mai placut foarte mult soundtrackul la Scent of a woman ("Por una cabeza").


All times are GMT +2. The time now is 15:04.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.