Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Noutati (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=237)
-   -   CineMagia se grabeste (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=83888)

daniel 09 Feb 2004 18:47

CineMagia se grabeste
 
Niscaiva optimizari la care am lucrat in ultima vreme ne fac sa credem ca CineMagia se incarca acum mult mai repede, inclusiv de pe conexiuni dial-up.

Va rugam insistent sa ne dati peste bot, daca performantele nu se situeaza nici acum la inaltimea asteptarilor. Sau daca, Doamne fereste, site-ul se incarca eronat sau nu se incarca deloc (caz in care, probabil, nu veti reusi sa cititi nici acest mesaj...)

Multam fain,
Daniel

PoliFanAthic 09 Feb 2004 19:38

Parca, parca, acuma ca spui...

TLD 09 Feb 2004 22:39

Dar la chestia cu logatul odata si pt totdeauna ca sa zic asa! :P Ca prea e sacaitor sa te loghezi de fiecare data cand intrii pe forum... :roll:

Mala Portugal 10 Feb 2004 01:23

Aha se incarca mai repede..si eu care credeam ca imi merge mie netul mai bine :P Multumex :wink:

daniel 10 Feb 2004 10:49

Originally Posted by TLD:

Dar la chestia cu logatul odata si pt totdeauna ca sa zic asa! :P Ca prea e sacaitor sa te loghezi de fiecare data cand intrii pe forum... :roll:


Asta-i urmatoarea pe lista. Stand by...

Leonard Pyron 10 Feb 2004 13:52

Imi apare o eroare la incarcare. Imi zice ca e unul daniel moderator. Trebuie inlaturat si asta sa nu fie vrun virus, ceva. Succes!

emanuel 10 Feb 2004 14:12

Nu-l supara pe Daniel ca iti va da EJECT si o sa trebuiasca sa-ti faci cont nou... :D

Leonard Pyron 10 Feb 2004 14:18

Incercam si eu sa-l destind cu gluma bua. Multumesc, oricum...

TLD 10 Feb 2004 15:00

Originally Posted by daniel:

Originally Posted by TLD:

Dar la chestia cu logatul odata si pt totdeauna ca sa zic asa! :P Ca prea e sacaitor sa te loghezi de fiecare data cand intrii pe forum... :roll:


Asta-i urmatoarea pe lista. Stand by...

Excelent nu va trebui sa mai scriu de fiecare data TLD si ... :roll: parola pt intrat in matrice... :P ;)

Treaba buna cu noua restaurare! ;)

Anonymous 10 Feb 2004 20:52

Si faceti ceva ca sa nu mai primesc EJECT...

Anonymous 10 Feb 2004 20:54

Sunt eu, Pironul, ce se intampla?

Ambra Blu 10 Feb 2004 21:42

Eu am o problema cu butonul ala de log in. De ce are actiuni bagate numai pe click? Eu vreau sa dau enter direct sa intru pe site.

Bogie 10 Feb 2004 21:44

Da un Tab dupa ce bagi parola si apoi Enter.

ricutza 10 Feb 2004 23:03

da...merge clar mai bine....multumesc daniel!
acum nu mai dureaza o ora sa se incarce o pagina ci doar 5 minute...
:D

Leonard 11 Feb 2004 03:35

Originally Posted by TLD:

Dar la chestia cu logatul odata si pt totdeauna ca sa zic asa! :P Ca prea e sacaitor sa te loghezi de fiecare data cand intrii pe forum... :roll:


Originally Posted by Ambra Blu:

Eu am o problema cu butonul ala de log in. De ce are actiuni bagate numai pe click? Eu vreau sa dau enter direct sa intru pe site.


ambele chestii merg foarte bine pe browserul Opera (7.23 cred ca e versiunea mea). te loghezi odata pentru totdeauna, apoi de cate ori revii dai Ctrl-Enter cand trebuie sa loghezi si intra automat (valabil pt orice fel de site care necesita logare cu parola). MS Explorer sucks.

eu am alte propuneri: sa existe posibilitatea configurarii in profilul de utilizator:
1. Rezolutia pe care sa fie afisata pagina (cred ca forumul e blocat la 800x600, iar eu cum il tin in rez mai mare, mereu pe forum 1/3 de ecran e negru)
2. optiune pt ca mesajele dintr-un topic sa fie afisate intotdeauna incepand cu cel mai nou (deci pagina 1 sa contina ultimele mesaje postate)

TLD 11 Feb 2004 06:20

Din obisnuinta si poate pur si simplu din moft nu as prefera sa trec ep opera, si cred ca ami sunt si altii cam, mine. Ar fi ca si cum ai trece de pe linux pe windows... :P
1. Aceeasi probleme aici. Pe 1280x1024 1/3 din ecran e negru...
2. Stai sa inteleg mai bine. Tu vrei ca ultimele mesaje sa fie primele? Pai si dak vine cineva nou pe forum si vrea sa citeasca totul de la inceput si forumul are vreo 50 de pagini... Ma rog nu ma opun nici in cazul asta, dar nici nu zic da... :P ;)

Ambra Blu 11 Feb 2004 09:50

Opera sucks big time! Netscape forever!

daniel 11 Feb 2004 13:11

Originally Posted by Ambra Blu:

Eu am o problema cu butonul ala de log in. De ce are actiuni bagate numai pe click? Eu vreau sa dau enter direct sa intru pe site.


Gata sefu, s-a rezolvat! Merge cu Enter simplu.
Urmatorul pe lista e TLD, cu login-ul automat.

Leonard 11 Feb 2004 14:25

Originally Posted by TLD:

Stai sa inteleg mai bine. Tu vrei ca ultimele mesaje sa fie primele? Pai si dak vine cineva nou pe forum si vrea sa citeasca totul de la inceput si forumul are vreo 50 de pagini... Ma rog nu ma opun nici in cazul asta, dar nici nu zic da... :P ;)


Stii foarte bine la ce ma refer. Bugul acela care nu actualizeaza la timp o pagina cu ultimele mesaje dintr-un topic (s-a intamplat de atatea ori si la topicul hottest woman...). Trebuie sa selectezi ca pe pagina 1 sa fie cele mai recente ca sa le poti citi. As vrea sa AM OPTIUNEA (deci nu sa fie asa din default) in profil sa-mi afiseze automat in ordinea asta, nu sa selectez la fiecare topic.

TLD 11 Feb 2004 16:32

Dak se poate de ce nu... Dar prea se omplica pe aici forumul... Pur si simplu trebuie eleiminat bugul... :roll: Alta versiune de php, sau ce fol cinemagia! ;)


All times are GMT +2. The time now is 19:42.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.