Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Star-uri (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=230)
-   -   Christian Bale (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=86464)

Lady_Skar 31 May 2005 13:00

Christian Bale
 
Nu-mi aduc aminte foarte bine de Empire of the sun pe care l-am vazut cand eram foarte mica si nici nu l-am prins cand era dat pe HBO dar imi aduc aminte ca imi ziceam: "THAT GUY IS CUTE!"
Christian Bale un actor britanic insa din American Psycho si Equilibrium chiar nu ti-ai da seama. La fel ca si Collin Farrell isi acopera accentul foarte bine. Anul asta va fi the dark knight... BATMAN! Si parerea mea este ca are cel putin potentialul sa devina cel mai bun actor live action care sa-l interpreteze pe the world's greatest detective. Intelege personajul foarte bine si este un actor foarte bun, vezi The Machinist.
2005 is the year of the Bat!
:D

"It's the actors who are prepared to make fools of themselves who are usually the ones who come to mean something to the audience."

touchpoet 04 Jun 2005 17:21

Bale
 
un actor inca in asteptarea filmului care sa-l propulseze... daca acest film va veni cu adevarat... nu are forta lui Colin Farrel

Denis_stelistu 04 Jun 2005 19:24

E,in Imperiul Soarelui era mic dar a jucat bine intr-un film de razboi si primul.In equilibrium l-am vazut facand scheme:gen Matrix,dar totusi e un actor bun.

M0n0 05 Jun 2005 16:17

Ia si incearca sa te uiti si la The Machinist...acolo joaca cu adevarat...

Lady_Skar 06 Jun 2005 15:10

si vara asta check him out in Batman Begins. Daca nici filmul asta nu-l propulseaza, God Himself won't be able to do it. :)

BLACK-SPIDER 06 Jun 2005 16:02

Bale? Nu stiu ,inca nu am vazut nici un film cu el,insa astept si eu Batman begins,se va ridica la standardele cerute de un astfel de rol,poate il va salva pe Batman din ceata in care l-a lasat George clooney :D .Tobey Magiure a fost super in Spider-Man,sa vedem Batman cum o sa riposteze :)

franc 08 Jun 2005 14:35

eu am vazut masinistul ..un film care nu prea are nimic deosebit..cu exceptia lui christian bale..eu asta inteleg prin actor ce castiga milioane de dolari..arata ca dracu in film..a slabit vreo 30 de kilograme :w00t: ..da e un actor cu adevarat bun..adica te socheaza..e ironic, amuzant si mai ales..cum trebuia sa fie pt filmu asta: obosit
vreau sa vad si eu batmanu asta..ca american psycho si masinistul merita cu adevarat

crissy 09 Aug 2005 08:36

Actor de actor parerea mea... imi place cum joaca in apropae toate filmele lui..are un stil aparte...daca ati vazut cateva dintre filmele lui cu siguranta v-ati convins ..daca nu uitativa la American psycho...Shaft..equilibrium..Masinstul...Batman begins..si multe altele
Acolo io sa vedeti ca joaca cu adevarat!!!!
cand ati vazut vreun film din alea zicetimi ....:P

crissy 09 Aug 2005 08:40

are cam tot ce trebuie sa aiba un actor
si sa tinem cont ca a inceput de mic daca stiti empire of sun
:P

lestatika_29 05 Feb 2006 20:46

E super-tare... in fine, dupa cum am mai zis, CARE Colin Farrell?!? chestie d gusturi, stiu, dar totusi e mai valoros Bale si asta a cam recunoscut-o toata lumea. apropo, cui de aici i s-a mai parut ca fara Bale "Batman Begins" ar fi fost naspa?!

tigrutza 07 Mar 2006 07:37

mie! :D christian bale e super!ce-ar fi sa fi jucat un ex-batman?neah...dupa ce am vazut mai multe filme cu el,mi-am dat seama ca e acelasi actor in toate,si dupa ce am vazut masinistul,m-am indragostit de el!de felul in care joaca!ca nu pot sa zic ca arata bine in acel film...si de atunci..i am a balehead! :D

Dea_Tofog 10 Oct 2006 19:59

poate juca roluri foarte diferite si asta e mereu bine pt un actor... mi-a plakt tot ce am vazut cu el pana acum.

tibir 10 Oct 2006 20:28

Holy cow, nu stiam ca bale a fost in empire of the sun. Unul din preferatele mele.
Ce bine ca exista forumul asta ....

black_sound 19 Oct 2006 17:54

Originally Posted by Denis_stelistu:

In equilibrium l-am vazut facand scheme:gen Matrix,dar totusi e un actor bun.


Am crezut ca sunt singura persoana care are senzatia ca vede Matrix in reluare la scenele de bataie. Filmul este bun , insa coregrafia scenelor respective mi-a dat senzatia de deja-vu. "Equilibrium" e filmul meu preferat a lui ("American Psycho" e socant si atat - parerea mea). "Batman - inceputuri" e cel mai bun film "Batman" de pana acum insa pe alocuri .... ma enerveaza. Despre "Masinistul" nu vreau sa vorbesc ( motive personale) ... insa am sa zic doar ca m-a marcat.

bob 20 Oct 2006 14:08

Bale a mai jucat in Fiicele Doctorului March, nush daca vi-l amintiti acolo, nu mai tin minte numele personajului, era ala care era indragostit de Winona Ryder da s-a insurat cu sor-sa :)

Si intr-un film SF cu dragoni si cu Mathew McConaghy (asa se scrie?)

E un actor foarte fain. Preferatul meu ramane rolul din American Psycho. Si Equilibrium a fost fain, iar Masinistul nu am vazut, din pacate, toata lumea spune ca a fost rolul carierei lui.

Cinemania 20 Oct 2006 16:01

Originally Posted by bob:

Bale a mai jucat si intr-un film SF cu dragoni si cu Mathew McConaghy (asa se scrie?)


in Reign of Fire cu Matthew McConaughey

carmen_angelus_romila 26 Oct 2018 09:09

La aceasta data, actorul Christian Bale are peste treizecisicinci de filme in care a evoluat, multe dintre ele fiind de un real succes.


All times are GMT +2. The time now is 19:18.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.