Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Bursa (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=234)
-   -   Important (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=83419)

daniel 05 Nov 2003 12:01

Important
 
CineMagia este impotriva pirateriei. Din acest motiv, mesajele care incurajeaza acest fenomen vor fi sterse.

blitz43 05 Nov 2003 12:14

Re: Important
 
Originally Posted by daniel:

CineMagia este impotriva pirateriei. Din acest motiv, mesajele care incurajeaza acest fenomen vor fi sterse.


Iubesc piraciunile dar ii urasc pe pirati..
Tu-le mama lor de hoti!!!!

Leonard Pyron 05 Nov 2003 14:30

Trebuie sa iti insa de acord ca marea piraterie o fac trusturile si mega-corporatiile. Restul fac o dulce haiducie.

Mifune 12 Nov 2003 12:42

Re: Important
 
Originally Posted by daniel:

CineMagia este impotriva pirateriei. Din acest motiv, mesajele care incurajeaza acest fenomen vor fi sterse.


tu ai idee daniele cat costa o caseta sau un dvd? nu toti care sunt la facultate si sunt pasionati de filme au banii necesari pentru a-si cumpara filmele preferate la asemenea preturi!

am dreptate sau nu?

emanuel 12 Nov 2003 13:28

Re: Important
 
Originally Posted by Mifune:

tu ai idee daniele cat costa o caseta sau un dvd? nu toti care sunt la facultate si sunt pasionati de filme au banii necesari pentru a-si cumpara filmele preferate la asemenea preturi!

am dreptate sau nu?


Ai perfecta dreptate.
Dar asta nu inseamna sa scrieti pe forum ca doriti anumite filme pe CD.
Puteti face acest lucru prin mesaje private.

TLD 12 Nov 2003 17:53

Imi plac mesajele acestui domn Sergiu Nicolaescu (cred ca nu i-am pocit numele...) care ne zice pe forum de niste razii prin camine (acolo pe unde nu ama ajuns inca... :)). Crede ca acei caminari :) chiar nu o sa afle de razii. Si chiar dak scapati de astia, va zic cateva cuvinte: Net-u e mare, programele care promoveaza astfel de practici ilegale sunt in nr mare pe net. Si inca o intrebare: Dak aceste programe, nu dau nume nu sunt doborate, cum se asteapta acest domn se doboare el de unul singur pirateria? Din cate stiu roman ia e printre primele tari, dak nu cumva chiar prima la capitolul piraterie. Si pun pariu ca aici va ramane muuuult timp.

regedit 14 Nov 2003 10:22

sistemele de protejare devin tot mai sofisticate, organizatiile doresc sa protejeze si sa controleze tot mai mult. acest lucru nu poate duce decat la o crestere a pirateriei, pentru ca mentinerea oricarui echilibru presupune doua forte antagonice. trebuie sa recunosc ca eu sunt de partea rebelilor, si daca acest post va fi sters din cauza parerii mele nu va face decat sa confirme faptul ca sistemul nu conteneste in a incerca ! :)

raven88 14 Nov 2003 11:17

Re: Important
 
Originally Posted by emanuel:

Originally Posted by Mifune:

tu ai idee daniele cat costa o caseta sau un dvd? nu toti care sunt la facultate si sunt pasionati de filme au banii necesari pentru a-si cumpara filmele preferate la asemenea preturi!

am dreptate sau nu?


Ai perfecta dreptate.
Dar asta nu inseamna sa scrieti pe forum ca doriti anumite filme pe CD.
Puteti face acest lucru prin mesaje private.


pm-uri catre cine? fiecarui utilizator al forumului? as in spam? :roll:

Gaandalf 14 Nov 2003 12:29

shi uite asha ne trezim in filmul : Matrix Revolutions - echilibrul trebuie mentzinut ... balantza trebuie echilibrata...

multe softuri impotriva piraterie ... pe celalalta parte pirateria este incurajata de programe luate de pe net....

marpha nu ? :o

Dan Gerose 16 Nov 2003 16:21

Atunci de unde ?
 
Problema cu pirateria in Romania e cu cintec. Atita vreme cit, la noi, multe din filmele bune ajung tirziu, ca pe caseta sau DVD gasesti doar filme comerciale, ce pot face cinefilii impatimiti ? :evil:

Gaandalf 22 Nov 2003 15:27

Re: Atunci de unde ?
 
Originally Posted by Dan Gerose:

Problema cu pirateria in Romania e cu cintec. Atita vreme cit, la noi, multe din filmele bune ajung tirziu, ca pe caseta sau DVD gasesti doar filme comerciale, ce pot face cinefilii impatimiti ? :evil:

Are perfecta dreptate .... numai filme kre se gasesc la toate magazinele de "piraterie" ... le putem cumpara .... altfel stam shi ashteptam o droaie de timp ....

Andrew Dude 24 Nov 2003 09:58

:x "Piratii din Romania - Blestemul Pietei Negre":
Fratzilor, nu va mai certati. Se pare ca-n Romania asta , in care pesti mari ii mananca pe pestii mici, pe unii inca ii doare-n cot de unde-si fac rost saracii studenti de "entertainment". Sa recunoastem, aceasta "piata neagra" este cea mai usoara si ieftina cale de a procura filme, sigur anunturile gen "oferta" nu prea ar avea ce cauta in forumurile site-urilor "inocente" dar decat sa incepeti sa organizati "cruciade" impotriva "rebelilor/paginilor" mai bine faceti ce face toata lumea: dati vina pe sistemul Rpublicii Democrat-Corupte Romania caci cu totii stim ca nimeni nu va putea opri vreodata acest fenomen. And that's the truth! Peace! :D

Sergiu Nicolaescu 05 Dec 2003 10:32

Originally Posted by Andrew Dude:

...nimeni nu va putea opri vreodata acest fenomen.


Esti mancat !

Andrew Dude 08 Dec 2003 09:28

:lol: Da' ce ma "Sergiule" esti tu vreun "Agent" determinat sa eradicheze traficul de CD-uri din Romania, mai Wyatt Earp-ule mai, mai Elliot Ness-ule mai. Esti un bad Mo' Fo' nu? Peace! 8)

Ionutz55 06 Mar 2004 22:33

Io unu nu am nici un film original :( . Si cum se zicea si mai sus daca la noi filmele apar super tarziu ce tre sa facem ?? altceva decat sa le cautzi pe net nu ai ce sa faci. Deci pana la ue mai ie si pirateria e in crestere :P

patraulea 06 May 2004 19:40

La foametea care este o sa mai mearga cativa ani buni pirateria!Cum sa dai aproape 50 de E pe un DVD cand cu banii astia iei la blankuri de te uita Dumnezeu si in loc de 1 film intra cateva zeci?
:lol: :lol: :lol:

Sm�agol-Gollum 07 May 2004 22:18

Originally Posted by patraulea:

La foametea care este o sa mai mearga cativa ani buni pirateria!Cum sa dai aproape 50 de E pe un DVD cand cu banii astia iei la blankuri de te uita Dumnezeu si in loc de 1 film intra cateva zeci?
:lol: :lol: :lol:


you got a point.....

carmen_angelus_romila 26 Sep 2018 10:09

Mi se pare un lucru corect...!


All times are GMT +2. The time now is 21:49.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.