Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Puncte si medalii Cinemagia (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96833)

Gloria 08 Mar 2010 17:36

Puncte si medalii Cinemagia
 
Cinemagia isi recompenseaza utilizatorii pentru eforturile si activitatile lor oferindu-le puncte si medalii. Vezi la link lista actiunilor pe care le poti face in site-ul Cinemagia si pentru care esti recompensat. Aduna cat mai multe puncte si medalii pentru a-ti creste reputatia in comunitatea Cinemagia!


http://www.cinemagia.ro/club/regulament-puncte-medalii/

Dragomara 08 Mar 2010 17:54

@Gloria - Of, of, of! Tocmai acum când mi-am propus să stau cât mai puţin în faţa TVului/ PCului. Oricum, ceva filme moca ar fi fost mai muuuult mai tentante. ;)

Şi uite aşa m-ai făcut să dau câteva zeci de click-uri pe varii profile. :P Deja regret că am şters de prin "prieteni", aş fi stat ceva mai bine. :))

Chambord 08 Mar 2010 18:07

Daca iese treaba cu medaliile si creste traficul si veniturile poate la anul dati si voi niste premii mai acatarii la concursul de Oscar. :) Anul asta - slabutz tare.

SoX 08 Mar 2010 18:12

Ai dreptate Chambord. Prea multi flamanzi pentru 60 de DVD-uri...

Chambord 08 Mar 2010 18:15

Bine ca am castigat ceva si la concursul HBO :P M-am mai scos "oleaca" din foame :))

SoX 08 Mar 2010 18:19

Sincer nu stiu cum o sa iasa la numaratoare... Oare ce se va intampla daca ultimul castigator are 4 puncte si au mai ramas 3 DVD-uri? :)

Chambord 08 Mar 2010 18:50

Ce tareeeeeee
Vad k deja am medalia "Seringa de argint" :D Nu inteleg insa aluzia, k nu imi bag in vena :-/

SoX 08 Mar 2010 19:09

Cinemagia e drog taica :)

Hia, hai, sa-ti spun direct,
Decat sa-mi tai venele prefer sa mi le-ntep (cu seringa Cinemagia)

Gloria 08 Mar 2010 21:29

Partea buna este ca medaliile si punctele se vor transforma in premii fizice din partea Cinemagia. Revenim cu detalii.


Acum, ma scuzati, ma retrag ca sa mai postez niste cronici la filme, sa-mi creasca punctajul.:D
Poate primesc si eu vreun bonus de la sefB-)

Dragomara 08 Mar 2010 21:32

Vezi că deja au început să atârne greu (la propriu), în mersul site-ului. :D

Gospin 08 Mar 2010 21:32

Nu este nici o parte buna. Si scuza-ma Gloria ca iti spun, dar trebuie lucrat la chestia asta.
Pai daca se apuca un cretin sa faca 50 000 de login-uri intr-o zi, sa voteze nu stiu cate filme, si sa vorbeasca de nu stiu cati actori, aiurea, bineinteles. Ce face? Castiga puncte, si primeste premii, pt. niste aiureli?!

Liviu- 08 Mar 2010 21:36

Mi-ai luat cuvintele din gura Gospin... si sunt sigur ca asta o sa se intample.

PS: De fiecare data cand intru pe un site concurent, cu un sistem asemanator, chiar daca intru rar, primesc cate 2-3 invitatii de prietenie, desi nu fac nimic special, pur si simplu sunt logat. Oricum ideea imi place, dar astept sa vad cum si cat de corect se vor acorda acele premii.

hellsteed 08 Mar 2010 22:09

Nu-i de-ajuns sistemul competitiv din realitate ? Trebuie sa-l evidentiem si aici ? Inteleg ideea din spate, dar totusi....

Neuptolem 08 Mar 2010 22:19

De acord cu hellsteed. Cu adaugarea ca e si penibil...ori ridicol...sau amandoua.

SoX 08 Mar 2010 22:29

Ar functiona ideea cu punctele si medaliile daca toate activitatile ar fi cantarite dupa calitate, credibilitate si consistenta.

Gospin, la faza cu log-in , din ce am inteles, se ia in considerare ziua, deci degeaba dai jnaispe mii de log-in(uri) intr-o zi, atata timp cat se da un punct pe ziua.

Liviu-, nu te obliga nimeni sa le accepti prietenia.

manwithamoviecamera 08 Mar 2010 22:31

neinteresant , in my opinion. dar cum forumul e populat doar de copchii, merge. s-au dus discutziile academice, filmele bune, lumea buna, etc.:)

Liviu- 08 Mar 2010 22:52

Originally Posted by SoX:

Liviu-, nu te obliga nimeni sa le accepti prietenia.


Nu asta era ideea. Problema e ca vor fi unii care vor vana aceste puncte intr-un mod neplacut si neonest. Spam cu invitatii de prietenie la toata lumea, note date aiurea la filme si alte chestii de genul.

manwithamoviecamera 08 Mar 2010 22:55

si eu cand eram la gradi, <<ceream prietenia>>:D

StefanDo 09 Mar 2010 16:45

comentariile de la filme si actori sunt moderate si notate de noi. va asiguram ca numai cele "pe bune" primesc puncte multe (până la 20).

azi am moderat vreo 30 de review-uri: cele mai multe au primit un punct si 3 au primit 5 ;)

LE: primul review cu 20 de puncte :)

bogdan0125 10 Mar 2010 18:25

Originally Posted by StefanDo:

comentariile de la filme si actori sunt moderate si notate de noi. va asiguram ca numai cele "pe bune" primesc puncte multe (până la 20).

azi am moderat vreo 30 de review-uri: cele mai multe au primit un punct si 3 au primit 5 ;)

LE: primul review cu 20 de puncte :)


dar voi nu puteti modera taote review-urile. De exemplu, daca cineva posteaza un review la un film de care nu a auzit nimeni il veti modera? Sau la ce filme moderati review-urile?


All times are GMT +2. The time now is 02:58.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.