Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Filme la TV (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=269)
-   -   Lost (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=89056)

Fgxf 16 Aug 2006 11:00

Lost
 
Poate imi inchideti si topicul asta :lol: .
Mie-mi place foarte tare serialul asta... am ajuns la episodul 24 din seria II... si nu gasesc mai departe. Vreau sa stiu cate episoade mai sunt... ca banuiesc ca nu era episodul 24 ultimul din film...

qwerty 16 Aug 2006 12:49

Episodul 24 e ultimul din sezonul 2.

Vezi ca mai este un topic despre LOST aici:
http://www.cinemagia.ro/forum/viewto...5&wnd=_default

Fgxf 16 Aug 2006 13:50

de ce e la Cafenea?

shadowofnight 03 Feb 2010 22:14

So....a vazut cineva episodul 1 din seria 6? :D :D
Eu unul cred ca a fost cel mai TARE!!:D :D :D

Dany23 05 Feb 2010 08:44

eu l-am vazut si pe 1 si pe 2:D din sez 6,si au fost foarte tari si foarte derutante
mindfuck

StefanDo 05 Feb 2010 10:33

pentru fanii lost (si avatar) :D


pipes 05 Feb 2010 11:08

si respectivu' ia avionu pana la Bucuresti si se arunca (cu tot cu scaun) in Dambovita, nu? :D

shadowofnight 05 Feb 2010 11:21

@StefanDo: :))
@pipes: Da, si eu. Si am vazut si un preview pentru episodul 3 >:). Claire:x

pipes 05 Feb 2010 11:35

nu stiu ce da si tu, dar fie ca tine. sper sa fie un episod cu un echilibru extraordinar intre forma si fond, fara marketing, cu actrite nude, cu niste gore si un pic de teatru de razboi. amin! :)

Chambord 22 Feb 2010 13:01

Am vazut primele 4 episoade din sezonul 6 (aka sunt la zi)
It still kicks ! B-)

Locke is evil (and dead), Kate is cute (as always), Jack still fucks everything up in his path, Sawyer gets drunk (shit happens) ... and stuff <):)

shadowofnight 26 Feb 2010 18:20

Si eu sunt la zi.
Plus, eu am vazut si preview-ul de la episodul 5 >:).

hokage33 27 Feb 2010 10:21

Si eu sunt la zi, il urmaresc de cand era sezonul 2, si de atunci le-am vazut cu o groaza de pauze de sezoane.
Este cel mai super serial dupa parerea mea, si l-am revazut de multe ori si il voi si revedea.
Sunt multe mistere care ma "zgaraie" la creier, dar ce putem face... LOST
Cat acum in general, au cam luat-o razna cu povestea de la inceput, o iau prea de tot catre directii diferite, dar tot fan LOST raman pana la final si voi ramane.

Cinemania 18 Mar 2010 10:31

Originally Posted by Chambord:

Am vazut primele 4 episoade din sezonul 6 (aka sunt la zi)
It still kicks ! B-)

Locke is evil (and dead), Kate is cute (as always), Jack still fucks everything up in his path, Sawyer gets drunk (shit happens) ... and stuff <):)


Man, ce mai zici dupa ultimele episoade ? Iti place directia (logica dupa parerea mea) in care au luat-o ? :D

Chambord 18 Mar 2010 15:29

astazi o sa vad episodul de ieri
dar overall nu e rau cum au brodit-o, e o intriga promitatoare (ok nu am avut niciodata asteptari prea mari de la Lost la capitolul asta :D i'm just having fun), sper sa nu dea cu batzu in fasole la sfarsit, cum s-a intamplat in Alias (celalalt copil al lui JJ Abrams)

shadowofnight 18 Mar 2010 15:47

Pe mine incep sa ma enerveze din ce in ce mai tare flash sideways-urile. In special asta a lui Sawyer.

Si o intrebare pentru cei care au vazut ultimul episod...De ce a ajutat-o Sawyer pe Kate sa scape in episodul 1, daca el e de fapt politist?:-O

StefanDo 18 Mar 2010 16:57

multumim, shadow :D

shadowofnight 18 Mar 2010 17:46

Daca nu ai vazut episodul si ai citit totusi intrebarea, scuze...:(
Dar ma gandeam ca lumea nu va mai citi in continuare daca vede ceva scris cu rosu.
Scuze:D.

copila_satanista 19 Mar 2010 09:38

Originally Posted by shadowofnight:

Pe mine incep sa ma enerveze din ce in ce mai tare flash sideways-urile. In special asta a lui Sawyer.

Si o intrebare pentru cei care au vazut ultimul episod...De ce a ajutat-o Sawyer pe Kate sa scape in episodul 1, daca el e de fapt politist?:-O


pentru ca tot are fire de vagabond ;) ca s-a facut politist atnci cand a treb sa aleaga intre infractor si politist :D
pe mine m-a mirat un pic altceva...ca dc el lucra cu miles inseamna ca il cunostea dinainte sa ia avionul, deci ar fi treb sa il recunoasca pe insula cand a aparut

Windom 19 Mar 2010 09:47

Sawyer nu-i gagiu' ala de joaca ca o cizma, cu vreo 2 expresii faciale si 3 ticuri nervoase? Parca asa tin minte de prin Sezonul 1...:-?

Chambord 19 Mar 2010 10:19

Ce se intampla pe insula si ce se intampla pe continent sunt doua realitati paralele, concomitente si fara nici o treaba una cu alta, de aceea Sawyer nu-l stie pe Miles, o ajuta pe Kate, etc.

Teoretic, orice personaj de pe insula s-ar putea intalni cu el insusi din afara insulei. Cheia e in primul episod din sezon cand Juliette ii zice lui Sawyer ca bonba a iesplodat totusi !!!
Am o teorie beton, ha ? :))

Dar "Locke" e problema, ce-a mancat de face asa urat ? Care-i spilu cu razboiul de secole dintre el si Jacob ?


All times are GMT +2. The time now is 00:11.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.