Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Acum pe ecrane (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=228)
-   -   The Hunted (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=82771)

snatchro 28 Jul 2003 10:02

The Hunted
 
Un film la care m-am dus dupa ce am vazut acum cateva luni o reclama la TV si nimic altceva. Merita vazut. Jones si Benicio fac roluri atipice in comparatie cu prestatiile lor de pana acum. Vanatul devine vanator si viceversa. O idee si practica pusa in aplicare foarte bine.
Mi-au placut muzica, foarte mult montajul si, bomboana pe tort, nu pe coliva, camera. Unghiurile sunt o savoare. Poate ca unii nu apreciaza prea mult acest lucru, dar pentru mine sunt sarea si piperul unui film.
Daca v-a placut Jones in MIB II, va va placea si in acest film, in care face un rol diametral opus. Superb. [9/10]

P.S.: Vara oamenii nu prea se mai duc pe la filme. La Scala am fost de doua ori inainte ca sa ruleze. Si inca ceva. Observai o noua politica de preturi la cinematografele de stat. Scoaterea tarifului redus si reducerea celui intreg, care a devenit "unic". Pun pariu ca la toamna cel intreg de acum o sa fie redus, iar la Patria cel intreg o sa fie cam ca cel de la Mall de Luni pana Joi. Pai, de unde bani, nenea si tanti de la RomaniaFilm? Si ca tot veni vorba de RomaniaFilm, cinema Studio e trecut cu programul in reclamele RF din B-24-Fun, de exemplu. De ce oare? Nu era particular?

Jimmy_X 29 Jul 2003 11:58

Unul dintre cele mai de rahat filme pe care le-am vazut in ultimul timp.
Vai de mine ce pierdere de vreme...si absolut totul din ce se intampla in film nu isi are explicatia logica ... va rog revedeti un pic la sfarsitul filmului (spre exemplu..caci sunt multe faze din acestea penibile) cand se bad cei doi jmecheri ...tommy al taie pe toro pe burtica si ai sare sangele lui exact sub ochi..in clipa urmatoare tommy are deja sangele inchegat si nu mai e sub ochi e pe obraz...deci...

ps: faza cu cazatura in cascada aia cu mai multe trepte ,in mod real nu cred ca se supravietuia si faptul ca ai intra datamai bucata de lemn in picior lui tommy si dup`aceea merge absolut normal nici macar nu schiopateaza... vai cate mai sunt de zis...dar totusi...

nota mea 4/10 asta pt muzica si poate putzina maiestrie in manuirea camerei de luat vederi

Am zis :evil:

ricutza 30 Jul 2003 00:47

niciu mie nu mi-a placut acest film...finalul este penibil! de fapt toata actiunea este penibila! si incercarea de a ilustra zbuciumul si remuscarile unui om care a fost invatat sa ucida, esueaza cu gratie...singurul care merita vazut este Benicio del Torro dar nu cred ca merita sa dai atatia bani doar pentru el...mai bine ma mai uit o data la Traffic sau Snatch!
The Hunted este atat de previzibil...de cand am vazut poza aia cu iubita lui si fetita ei, m-am gandit ca trebuie sa apara si ele prin film....si ca probabil vor avea un rol in prinderea lui...iar lupta de la final este de-a dreptul stupida...efectiv am ras, atat de penibil mi se parea totul...

jona 01 Nov 2003 00:30

Toti care au scris aici, exceptand primul, au PERFECTA DREPTATE. Probabil cea mai penibila faza e bataia in cutite a celor doi de la sfarsit: parca nici in filmele cu Rembo nu e exagerat in halul asta. Daca n-au stors la sange din ei de m-am plictisit.
Si, colac peste pupaza, super-previzibila faza din final, intoarcerea lupului.
Un cuvant ddescrie totul: CHICH.

Dan Gerose 02 Nov 2003 15:51

Pe mine m-a plictisit ingrozitor. Ce-o fi fost in capul ui Benicio Del Toro de a acceptat rolul ? :evil:

blitz43 03 Nov 2003 13:45

Re: Plictiseala
 
Originally Posted by Dan Gerose:

Pe mine m-a plictisit ingrozitor. Ce-o fi fost in capul ui Benicio Del Toro de a acceptat rolul ? :evil:


Matreaza? 8)


All times are GMT +2. The time now is 05:03.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.