Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Star-uri (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=230)
-   -   Voci impresionante (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=82720)

Leonard 13 Jul 2003 06:00

Voci impresionante
 
Ce voci de actori vi se par cele mai patrunzatoare si mai impresionante?
Atentie: nu ma refer la voci muzicale (cum canta), ci la vocea lor normala. Deci nu e acelasi topic cu 'Singing Sensations'.

Ce voci imi plac mie cel mai mult:
Edward Norton
Max von Sydow
Kiefer Sutherland
Johnny Depp
Anthony Hopkins

Dintre actrite:
Patricia Arquette
Natasha Lyonne
Claire Forlani
Holly Hunter

MinRep 13 Jul 2003 21:47

Imi e mai greu sa imi dau seama, fara sa am filmul in fata si coloana sonora in urechi. Ma rog, pe mine tot ma haituie detasarea si calmul lui Malcolm McDowell, povestind "Portocala mecanica". Hai sa incercam cateva variante:

- Anthony Hopkins;
- Daniel Day-Lewis;
- Marcello Mastroiani;
- Nicole Kidman (pe bune!);
- Robin Williams (aici ma refer la vocea lui serioasa si adanca, gen "Good Will Hunting" sau "One Hour Photo". Desi nici "I do voices"-urile lui nu-s de lepadat);
- Peter O'Toole;
- Audrey Hepburn (nu ma refer la "My Fair Lady", evident!);
- Adrien Brody;
- Al Pacino;

(an' some others...)

crydead 13 Jul 2003 22:08

Mie imi place Vin Diesel, zici ca vorbeshte din burlan!
Sau Van Damme, cand o arde el pa franceza in Absent nemotivat.
Ce nu inteleg eu este, Dolph Lundgren sau cum se scrie chiar vorbeshte el cu gura lui sau se baga un efect special in postproductie si vine unu mic si slab si il dubleza?

------------------------------------
Viitorul suna ocupat.

LeonardPiron 14 Jul 2003 11:01

Eu sunt indragostit de vocea actorului SILEANU, cel care facea voice over la Promo la Tele 7 si care are o voce de 3 ori mai ragusita decat a oricarui alt actor. E bestial.

Hell_Girl 14 Jul 2003 17:24

Dintre actori: Al Pacino, Anthony Hopkins, Robin Williams, Edward Norton
Actritze: Penelope Cruz, Nicole Kidman, Jodie Foster

Leonard 15 Jul 2003 01:36

Jodie Foster!!! Corect! nu stiu cum de-am uitat-o.
dementiala voce! inimitabila.

Bogie 15 Jul 2003 12:17

James Cagney. Si Lemmy :D

theo 15 Jul 2003 12:27

Sa nu-l uitam pe Florian Pittis, o voce inconfundabila.

Gavriil 15 Jul 2003 21:12

Cel mai mult imi plac Al Pacino si Robin Williams, dar nu sunt singurii cu voci impresionante. Printre acestia s-ar mai afla: Anthony Hopkins, Robert Carlyle, Jack Nicholson, etc.

lecter 16 Jul 2003 07:18

James Earl Jones-inconfundabil. El e cel care zice "This is CNN"
Jim Carrey, cand incepe cu vocile lui de descreierat

Si nu in ultimul rand...Brad Dourif-vocea lui Chucky. :o

Ambra Blu 16 Jul 2003 10:14

Mie imi place vocea mea cind strig eu prin baruri "Doamna, doua beri!" Numa' ca sint doua chestii care nu stiu daca ma califica sa postez aici: unu, berile nu le platesc eu si, doi, nu sint actor. Pot sa zic o voce care ma enerveaza? Vocea aia din OFF din "Europa" lui von Tier.

crydead 16 Jul 2003 10:47

Eu ma chinuiesc sa induc o stare de fapte intre mine si domnishoara purtatoare de tava, shoptindu-i tandu, dar ferm, "Am mai vrea si noi doi beri, te rog!". Si tocmai cand ea, excitata la gandul ca va primi bacshish, se gandeshte privindu-ma, domnu' asta e un mare domn, am sa ma daruiesc lui pa navetele din spate, de langa mine se aude o voce sparta, "Doamna, doua beri!". :evil:


----------------------
Viitorul suna ocupat.

Ambra Blu 16 Jul 2003 11:46

Originally Posted by crydead:

Eu ma chinuiesc sa induc o stare de fapte intre mine si domnishoara purtatoare de tava, shoptindu-i tandu, dar ferm, "Am mai vrea si noi doi beri, te rog!". Si tocmai cand ea, excitata la gandul ca va primi bacshish, se gandeshte privindu-ma, domnu' asta e un mare domn, am sa ma daruiesc lui pa navetele din spate, de langa mine se aude o voce sparta, "Doamna, doua beri!". :evil:


Si tocmai cind domnisoara purtatoare de tava si facatoare de bine si de teava se intoarce catre domnul Crydead si este abuzata sonor de catre domnul Ambra Blu, trasmitatorul pe unde sonore a unui Van Diesel mai mic si mai concentrat, isi da seama unde a gresit. Totul in viata e o chestiune de prioritati, isi zise dumneai in sinea-i, si se indrepta fericita catre domnul a carui voce, cind o auzi, zboara hainele de pe tine. De aceea, cind scriu aceste rinduri, mi-e teama sa le citesc cu glas tare si pe lietere, cum fac de obicei, de teama sa nu ramin in pula goala. Cum pot sa mai imi platesc berile daca n-am o cirpa in cur?

SadSpot 16 Jul 2003 11:49

Cred ca imi place vocea asta care a zis: "Doamna, doua beri". E mai masculina, asa.

crydead 16 Jul 2003 11:54

Originally Posted by Ambra Blu:

Cum pot sa mai imi platesc berile daca n-am o cirpa in cur?


Daca esti in bar si n-ai macar o carpa-n cur s-ar putea sa nu fie nevoie sa mai platesti berile. Posibil chiar sa te si intorci cu bani acasa, bagaboanto.
S-a facut si un film cam pa tema asta, nu shtiu daca l-ai vazut. :wink:

---------------------------------
Viitorul suna ocupat.

SadSpot 16 Jul 2003 12:03

Sa nu uitam ca exista si voci de actori romani. Victor Rebenciuc.

crydead 16 Jul 2003 12:05

Asta nu e ala care zice ca viitorul suna bine?


-------------------------
Viitorul suna ocupat.

Ambra Blu 16 Jul 2003 12:16

Originally Posted by crydead:

Daca esti in bar si n-ai macar o carpa-n cur s-ar putea sa nu fie nevoie sa mai platesti berile. Posibil chiar sa te si intorci cu bani acasa, bagaboanto.
S-a facut si un film cam pa tema asta, nu shtiu daca l-ai vazut. :wink:


Este filmul de care vorbesti tu "Falling Down", in care joaca Michael Douglas care el se ducea acasa si n-avea nici o cirpa in cur si intra in bar la Mcdonald si cere o bere rece si aia n-avea si deci de aceea se hotareste el sa isi bage picioarele in ea de Dfence si sa se faca traseist?

crydead 16 Jul 2003 12:19

No, ba, io ma refeream la filantropica ca si aia ramanea fara bani sa platesca.
Asa imi place de tine, sa fii intelectuala in public, ce mama drequ!

--------------------------------
Viitorul suna ocupat.

toni 16 Jul 2003 17:11

Auzi fa bagaboanto, data viitoare cere 3 beri, ca cu una mi-esti dator. Si chema-ma la circiuma, ca vin. Ia si mortaciunea cu tine, poate le pacaleste pe barmanite ca e diesel. Oricum fetele alea nici Otto-ul nu-l inteleg.Cred ca nici tu, de fapt.......


All times are GMT +2. The time now is 21:45.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.