Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   Vreau sa stiu:) (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=97863)

ukko 01 Mar 2011 20:41

Vreau sa stiu:)
 
Am rasfoit putin forumul,dar nu am reusit sa gasesc locul potrivit pentru intrebarea mea.Sper totusi ca nu incalc nici o regula si nu supar pe nimeni daca o postez aici.Intrebarea mea suna cam asa:
Dupa cum bine stiti filmul Titanic se va relansa sub format 3D pe 15 Aprilie 2012.Intrebarea mea este:Incasarile Ticanicului3D se vor adauga celor deja existente De la Titanic(1997)?:-/
Apreciez orice raspuns decent si formulat in limita bunului simt.Multumesc.:)

FreakDoll 01 Mar 2011 21:56

Pe bune?:))Chiar se intampla asta?:-?

ukko 02 Mar 2011 14:32

Ai aici putin mai detaliat despre cum vor evoulua lucrurile.
http://www.247timisoara.com/stiri-83...ilie-2012.html

Gloria 15 Mar 2011 18:00

Deci, ukko, pot sa sterg in partea ailalta, unde ai postat fix aceeasi intrebare, nu-i asa?

ukko 15 Mar 2011 22:55

Da,,,,,,

bebe1964 22 Mar 2011 11:04

cum pot accesa filelist.ro

iiii 22 Mar 2011 12:44

Originally Posted by bebe1964:

cum pot accesa filelist.ro



iti trebuie cont, si un cont se creeaza pe baza unei invitatii trimise de un alt membru :)

ukko 22 Mar 2011 14:14

Ce legatura are TITANIC-ul cu filelist?

iiii 22 Mar 2011 14:56

Originally Posted by ukko:

Ce legatura are TITANIC-ul cu filelist?



niciuna! :)) tu ai numit acest topic : "vreau sa stiu:" si omul a intrebat ceva aici, se vede ca e primul lui post.

chuckyfan 22 Mar 2011 17:17

Originally Posted by bebe1964:

cum pot accesa filelist.ro


Tre' sa aprinzi enspe lumanari la biserica si sa dai 15 euro la popa. De aici in colo inregistrarea e libera.

portofel 29 Mar 2011 15:44

Stie cineva cum se numeste melodia din filmul 'Moy laskovyy i nezhnyy zver (1979) ?
E ceva clasic , daca nu ma-nsel.

FlorinMovieFreak 04 Apr 2011 12:32

Mi-am adus aminte de un fragment dintr-un film .. si tin minte .. doar o scena .. el este pe plaja .. are un rucsac plin cu pietre si vrea sa se sinucida .. cred ca intra in apa .. nu stiu sigur .. nu-mi aduc aminte decat vag asa ..

Daca stie cineva despre .. ce film este vorba ii voi ramane indatorat ..

fresie 04 Apr 2011 12:41

Originally Posted by portofel:

Stie cineva cum se numeste melodia din filmul 'Moy laskovyy i nezhnyy zver (1979) ?
E ceva clasic , daca nu ma-nsel.


My Sweet and Tender Beast

Gebeleizis 26 Apr 2011 23:27

Originally Posted by fresie:

Originally Posted by portofel:

Stie cineva cum se numeste melodia din filmul 'Moy laskovyy i nezhnyy zver (1979) ?
E ceva clasic , daca nu ma-nsel.


My Sweet and Tender Beast

Ca fapt divers: este scrisa de Eugen Doga, compozitor basarabean, prea putin cunoscut si apreciat in tara noastra.

irina35 17 May 2011 12:27

cum pot viziona filmele de pe site?
 
cum pot viziona filmele de pe site?

dragonfly_drk 17 May 2011 12:29

alooo... garaaa... unde scrie ca poti viziona filme pe site-ul asta? (:|

iiii 17 May 2011 13:13

Originally Posted by irina35:

cum pot viziona filmele de pe site?

TUTO!!!!!!! PE CINEMAGIA NU SE POT VIZIONA FILME!!!!!

dragonfly_drk 17 May 2011 13:27

logica rationamentului unor useri care cred ca pot sa vada filme pe acest site, tind sa cred ca este urmatoarea:

butonul ala smecher pe care scrie "VREAU SA VAD" ii cam deruteaza pe saracii... asa ca, sa se inteleaga bine:

butonul de "vreau sa vad" nu e nicidecum un buton magic care sa va trimita fix catre filmul respectiv iar voi, ca oameni destepti ce sunteti, sa stati merci in fata calculatorului si sa va uitati la filme in prostie pe Cinemagia. ala e pus acolo pentru persoanele care nu au din pacate (sau din fericire) un office acasa sa deschida naibii un notepad si sa isi scrie frumos o listuta cu filmele care vor sa le vada. ca deh, ce fain e sa ne punem lista de filme pe care urmeaza sa le vedem pe Cinemagia... wooowww... sexy

si ca o nota de subsol... ca tot vreau sa stiu... pana la urma, care e utilitatea acelui buton? poate vre-un moderator ma va lamuri.:P

White1 17 May 2011 13:41

Din cand in cand navighezi pe paginile cinemagiei si dai peste o serie de filme care ti se par interesante, le retii pe moment, peste cateva zile le uiti. Chiar daca ai Notepad, esti prea lenes ca sa le notezi. Asa ca butonul ala e cat de cat util. Desigur, putem trai si fara el.

copila_satanista 17 May 2011 13:41

Utilitatea consta in primul rand in faptul ca ti se trimit notificari legate de filmele pe care vrei sa le vezi (cand apar la cinema, tv etc). Totodata poti vedea simplu lista de filme pe care intentionezi sa le vezi - lucru care pe mine una ma ajuta.

dragonfly_drk 17 May 2011 13:48

sincer... eu am vreo 2 sau 3 notepaduri pline de filme. daca ar fi sa le pun pe toate aici, ar zice lumea ca nu am cultura cinematografica... :)) (nu ca as avea-o si ca ar fi foarte vasta... da macar nu imi expun punctele slabe.)
dar, uite ca i-am gasit si o utilitate... daca o sa dau vreodata peste un user a carui lista cu filme (vreau sa vad) e mai lunga decat lista de filme vazute, ma voi amuza copios... =))

deci, tot raul spre bine.:P

dragonfly_drk 17 May 2011 13:52

Originally Posted by copila_satanista:

Utilitatea consta in primul rand in faptul ca ti se trimit notificari legate de filmele pe care vrei sa le vezi (cand apar la cinema, tv etc)..


asta nu o stiam... :D
(deci, ma apuc sa populez lista... :)) )

ah, dar cum ramane cu filmele foarte vechi care nu mai apar la tv si nici in cinematografe?>:)

White1 17 May 2011 13:53

Listele lungi sunt Ca Casatoria,iti ia mult sa scapi de ele>:)

dragonfly_drk 17 May 2011 13:57

da, mai ales ca in fiecare zi se tot adauga cate ceva la ele... oricum, in vacanta o sa scap de ele.:P
bag divort pe baza de repede.:))

chuckyfan 21 May 2011 18:42

Am notate intr-un caiet aproximativ vreo 300 filme ( nu-mi place sistemul cinemagia, Vreau sa vad ). Cand vad cate unul de acolo il tai=)). Problema e ca tai cate 2-3 film si adaug cate 15:-?. Oare voi termina vreodata?

yonutzTM 21 May 2011 22:29

Am o lista de 65 de filme pe care vreau sa le vad in aceasta vacanta de vara , la care se adauga filmele nou aparute .

StrangeHouse 29 May 2011 10:28

vreau sa stiu cum pot sa-i enervez pe vecinii de deasupra

chuckyfan 29 May 2011 13:51

Pune-o asta cu volumul la maxim. Sunt sigur ca o sa fie enervanti. Daca poti deschide si geamurile, usa, aerisirea etc.
http://www.youtube.com/watch?v=Wws7mnMewPw

raluka1994 04 Jun 2011 20:21

Filme cu Florin Piersic si Violeta Andrei
 
As vrea sa stiu filmele in care au jucat impreuna Florin Piersic si Violeta Andrei.
Multumesc!

rvn 05 Jun 2011 12:18

poti accesa paginile lor de pe cinemagia si vei vedea filmele in care apar amandoi in distributie.
din cate mi-aduc aminte in secunda asta,un film a fost "Eu,tu si Ovidiu",in anii 70.

madanicola 07 Jun 2011 09:19

Am auzit ca va aparea o ecranizare a seriei ,,Academia Vampirilor ,, de Richelle Mead . Care poate sa imi dea mai multe inormatii despre acest subiect ? Please ! :D

Gebeleizis 19 Jun 2011 19:41

Originally Posted by chuckyfan:

Am notate intr-un caiet aproximativ vreo 300 filme ( nu-mi place sistemul cinemagia, Vreau sa vad ). Cand vad cate unul de acolo il tai=)). Problema e ca tai cate 2-3 film si adaug cate 15:-?. Oare voi termina vreodata?

Nu cred. Asa-i si la mine. Numai ma uit la cateva filme de pe liste, ca mai adaug inca 10. Parca-i munca de Sisif.

linde-mona 19 Jul 2011 21:53

Cum poti adauga un film sau sa propui?
 
Buna. As vrea sa stiu cum pot adaugaun film, care nu am gasit pe Cinemagia, sau macar sa propun celor care adauga filmele?!

Cristina_ 20 Jul 2011 11:14

Originally Posted by linde-mona:

Buna. As vrea sa stiu cum pot adaugaun film, care nu am gasit pe Cinemagia, sau macar sa propun celor care adauga filmele?!


Mergi jos pe forum la sectiunea "Condica de sugestii si reclamatii " la topicul *Filme/actori care nu exista pe Cinemagia* si acolo scrii titlul filmelor sau actorilor pe care vrei sa ii adaugi.Moderatorii vor vedea mesajul tau si vor adauga ce ai propus tu.

linde-mona 26 Jul 2011 21:42

Originally Posted by Cristina_:

Originally Posted by linde-mona:

Buna. As vrea sa stiu cum pot adaugaun film, care nu am gasit pe Cinemagia, sau macar sa propun celor care adauga filmele?!


Mergi jos pe forum la sectiunea "Condica de sugestii si reclamatii " la topicul *Filme/actori care nu exista pe Cinemagia* si acolo scrii titlul filmelor sau actorilor pe care vrei sa ii adaugi.Moderatorii vor vedea mesajul tau si vor adauga ce ai propus tu.


Multumesc mult pentru ajutor.

mapmatolmzyk 13 Aug 2011 17:26

sautare . poate nu e topicul potrivit dar hai sa aflam :P

Am o intrebare , referitor la fata din wrecked , care e povestea ei si cum a fost omorata .. :-S

defav 21 Aug 2011 18:16

Originally Posted by irina35:

cum pot viziona filmele de pe site?

Nu stiu, si eu vreau de mult sa aflu ;)

NightChild 22 Aug 2011 20:10

Am vazut de cativa ani un horror cu demoni la TV. Era cu un preot care detinea o sticla cu apa sfintita sau un praf sfintit, nu mai tin minte exact. Imi amintesc ca turna la pragul fiecarei usi acel praf/apa iar demoni nu puteau sa intre in acea incapere. Actiunea se petrece intr-o casa undeva intr-un desert. Any ideas?

SoX 24 Aug 2011 19:19

Cine isi aminteste cum se numea melodia care era pe fundalul emisiunii lui Cristian Topescu, "Turnul Babel"?

guesswh0 25 Aug 2011 21:21

mai uita-te o data la film:D
 
Originally Posted by mapmatolmzyk:

sautare . poate nu e topicul potrivit dar hai sa aflam :P

Am o intrebare , referitor la fata din wrecked , care e povestea ei si cum a fost omorata .. :-S


pai,la un moment dat,chiar actorul principal a ucis-o :D

Actiunea incepe cu un omulet aflat in mijlocul padurii,intr-o masina care,din ceea ce vede,a suferit un accident. Nu isi aminteste nimic despre asta,avand o amnezie destul de puternica, incat nu stie nici cum il cheama si nimic din viata sa de pana atunci(cel putin asa crede). La un moment dat aude la o stire la radioul din masina ca 3 indivizi au jefuit o banca si au omorat un politist si o casierita..
Aici probabil incepe confuzia ta, deoarece el a aflat cum ii chema pe ceilalti infractori,si din cele auzite la radio impreuna cu un proces de eliminare,neavand nici o cunostinta despre cele intamplate pana atunci, presupune ca si el a facut parte din jaf, si chiar el a fost cel care a stat cu pistolul intins spre acea casierita (are o viziune in legatura cu asta pe care el o considera o posibila amintire). Facandu'si in minte profilul unui infractor,si neavand alte informatii, incearca sa se regaseasca in acesta.La un moment dat are vedenii cu acea femeie si avand in minte ca este un criminal,si vrand sa scape de "bantuirea" acelei femei,incearca sa o ucida...
povestea continua,dar este elucidata la urma.acea femeie era de fapt prietena/sotia lui(nu se mentioneaza), sau oricum, o persoana care insemna pentru el ceva inainte de accident, si de asta subconstientul lui a introdus-o in poveste (initial, in prima scena in care apare femeia,aceasta vine ca un fel de ajutor,si ii ofera si ceva mancare). Se arata faza in care el este luat cu forta si bagat in masina de catre jefuitori.
Initial, in prima scena in care apare femeia,aceasta vine ca un fel de ajutor,si ii ofera si ceva mancare,subconstientul prezentadu-o ca pe o unica salvare.


Cu alte cuvinte,raspunsul mai simplu la intrebarea ta era ca nu a omorat-o nimeni,ci pur si simplu totul s-a intamplat in mintea actorului principal ( in generic este mentionat ca "Man" iar actrita, "Woman", chiar daca aceasta il striga la un moment dat "Simon",cand acesta este rapit :shifty:). O casierita a murit intr-adevar,asa cum era mentionat la radio, dar nu era aceeasi persoana cu prietena sa :rofl:.

zadelina95 02 Sep 2011 11:28

cum pot sa-mi schim numele pe cinemagia
 
cum pot sa-mi schim numele pe cinemagia ,de exemplu sa zicem k am numele alexa si vreau sa-l schmib in ioana cum fac ,unde dau sa-l schimb?????????????:-/

FreakDoll 02 Sep 2011 13:54

Nu se poate.

xerses 02 Sep 2011 14:08

Poti sa-ti creezi un alt cont....

xerses 02 Sep 2011 14:10

Oricum nu ai prea multe puncte facute asa ca le poti face repede prin reinregistrarea a ceea ce ai punctat deja.

iiii 02 Sep 2011 14:29

eu i-am zis in PM-uri dar degeaba vad...

cosmin742000 14 Sep 2011 20:17

Cum sa fac?
 
As vrea sa stiu si eu de ce la punctaj la contributii filme actori imi apar doar 8 puncte (4 contributii) cand eu am contribuit la cel putin 100 filme si 10 actori?
As mai vrea sa stiu de la ce poze apar doar 35 cand eu am trimis in jur de 300 ( conform cerintelor , rezolutie , numar , fara watermark , titrare , etc )?
As mai vrea sa stiu cum pot sa creez eu pagini pentru filme si diversi actori care nu sunt prezenti pe cinemagia (bine ca sunt prezenti Oana Zavoranu si George Vintila )?
Multumesc.

dragonfly_drk 14 Sep 2011 20:48

Originally Posted by cosmin742000:

As vrea sa stiu si eu de ce la punctaj la contributii filme actori imi apar doar 8 puncte (4 contributii) cand eu am contribuit la cel putin 100 filme si 10 actori?


1.Depinde şi de conţinutul informaţiei pe care îl pui acolo. Pentru un sinopsis de genul:
"La o petrecere, premiantul clasei accidenteaza grav o trecatoare aruncand pe fereastra cu farfurii. Desi tulbura viata colegilor, accidentul aduce sub lupa adolescenta bine portretizata, intre timiditate, fronda si bravada inconstienta." tu cam cât ţi-ai da? Sincer?
2. Regulamentul site-ului spune aşa: "Adauga sau completeaza biografia, sinopsisul sau detaliile actorilor si filmelor preferate. Pentru fiecare contributie adusa editorii Cinemagia te vor recompensa cu 1-20 puncte, in functie de calitatea informatiilor. Incercarile repetate de a trimite continut fals vor duce la penalizarea utilizatorului respectiv. "
Deci, se prea poate să fie şi asta.

Quote:

As mai vrea sa stiu de la ce poze apar doar 35 cand eu am trimis in jur de 300 ( conform cerintelor , rezolutie , numar , fara watermark , titrare , etc )?


Ai verificat? Toate pozele ţi-au fost acceptate?

Quote:

As mai vrea sa stiu cum pot sa creez eu pagini pentru filme si diversi actori care nu sunt prezenti pe cinemagia (bine ca sunt prezenti Oana Zavoranu si George Vintila )?
Multumesc.


Nu poţi! Dacă vrei o fişă a vreunui actor sau a vreunui film, intri frumos aici:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96964 şi postezi.
Succes!

cosmin742000 14 Sep 2011 22:43

Originally Posted by dragonfly_drk:

Originally Posted by cosmin742000:

As vrea sa stiu si eu de ce la punctaj la contributii filme actori imi apar doar 8 puncte (4 contributii) cand eu am contribuit la cel putin 100 filme si 10 actori?


1.Depinde şi de conţinutul informaţiei pe care îl pui acolo. Pentru un sinopsis de genul:
"La o petrecere, premiantul clasei accidenteaza grav o trecatoare aruncand pe fereastra cu farfurii. Desi tulbura viata colegilor, accidentul aduce sub lupa adolescenta bine portretizata, intre timiditate, fronda si bravada inconstienta." tu cam cât ţi-ai da? Sincer?
2. Regulamentul site-ului spune aşa: "Adauga sau completeaza biografia, sinopsisul sau detaliile actorilor si filmelor preferate. Pentru fiecare contributie adusa editorii Cinemagia te vor recompensa cu 1-20 puncte, in functie de calitatea informatiilor. Incercarile repetate de a trimite continut fals vor duce la penalizarea utilizatorului respectiv. "
Deci, se prea poate să fie şi asta.

Am trimis 8 ploturi bine facute , din care doar 1 a aparut la filmul "Colpo in canna "unde am trimis si poze care au fost acceptate , apoi am contribuit la in jur de 100 de filme cu date gen : durata ,gen, regizori , scenaristi , plus la cativa actori niste date.Pt plotul care a aparut am primit 5 puncte restul de 3 nu stiu pentru ce le-am primit Ca tot veni vorba de calitatea informatiilor nu stiu cu ce fel de oameni aveti voi de-a face dar eu unul nu ridicam vocea daca stiam ca am trimis ceva in neregula.Si apropo de calitate , tie iti place plotul de la filmul "Asteptand un tren"?

Quote:

As mai vrea sa stiu de la ce poze apar doar 35 cand eu am trimis in jur de 300 ( conform cerintelor , rezolutie , numar , fara watermark , titrare , etc )?


Ai verificat? Toate pozele ţi-au fost acceptate?

Pai unde sa verific?Logic ca nu mi-au fost acceptate daca nu au aparut. Eu vreau sa stiu dc . Pt ca TOATE au avut rezolutia corecta , TOATE au fost plasate la filmul care trebuie , aproape toate au fost trimise la filme care nu aveau galerie foto.NICIUNA nu a avut watermark , chenar sau text. Sa nu mi se zica ca nu au fost acceptate inca , sa mai am rabdare , pt ca stiu un user (Tweeknax) caruia i-au fost acceptate 8924 de poze in 5 zile , eu le trimit de o saptamana si sunt numai 300 .

Quote:

As mai vrea sa stiu cum pot sa creez eu pagini pentru filme si diversi actori care nu sunt prezenti pe cinemagia (bine ca sunt prezenti Oana Zavoranu si George Vintila )?
Multumesc.


Nu poţi! Dacă vrei o fişă a vreunui actor sau a vreunui film, intri frumos aici:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96964 şi postezi.
Succes!


Pacat

Sa nu se inteleaga ca nevoia de puncte au iscat in creierul meu aceste intrebari.Nu. Vreau sa stiu daca sa mai continui sa scriu ploturi (ce rost are sa le scriu daca nu se aproba in schimb ploturi ca la filmul "Asteptand un tren" gasesti pe aici cate vrei.) si sa mai trimit poze , corecte , ca poate nu merge nici aici cu corectiduniea .Eu , evident ca nu pt mine le trimit .Zice-ti-mi voi cum sa fac.

dragonfly_drk 22 Oct 2011 16:42

Buzzz... Hello people. Long time no see, huh? :))

Am o întrebare fundamentalo-extradordinar de importantă. So I have a friend. Vrea neapărat, dar neapărat să vadă documentarul the shukar collective project. Din păcate, nimeni nu îl găseşte şi parcă mă tentează şi pe mine să trag un ochi spre el. Ştie cineva ce e cu el, dacă se poate găsi sau dacă îl are cineva şi mă poate ajuta?

Vă rog frumos, frumos de tot. E pentru o cauză nobilă.>:)

paul_aramis 22 Oct 2011 17:18

ei, se găsește...


All times are GMT +2. The time now is 16:43.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.