Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Condica de sugestii si reclamatii (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=226)
-   -   Bannari, debannari, drame & telenovele (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95761)

ricutza 29 Jun 2009 15:20

Bannari, debannari, drame & telenovele
 
propun ca asta sa fie un subiect in care sa fim si noi anuntati de catre moderatori cine si cand e bannat/ debannat. Nu de alta, dar poate ca unoeri opinia publica mai poate influenta cate ceva (cum zic eu ca a fost in cazul lui Pauline).

Pauline Kael 29 Jun 2009 15:23

Da ,sa vb despre Judex acum.care a fost banat si propus ca sa i se ia insigna de moderator ,propunere venita din partea altui moderator.

Chambord 29 Jun 2009 15:27

buey pe bune ce plm a fakut judex de si-a luat-o ? ca n-am vazut nimic aiurea scris de el in ultima vreme (bine, poate s-a dat cu mopul si sangele a disparut de pe podea)

jactati 29 Jun 2009 15:31

pai a scris lucruri suculente si pasionale. dar cadavrul a fost mutat ... ca in trouble with ...judex a lui hitch.

Pauline Kael 29 Jun 2009 15:32

Ce facem cu moderatorii care isi povestesc viata privata pe forum? Care ameninta ca se duc la politie dupa ce au fost sunate(btw,cine le-a dat numaru',cine a impins clondiru' cu mastica?)si fac offtopice unde ar trebui(ar fi vrut adanc si fierbinte) sa modereze?
http://www.cinemagia.ro/forum/showth...#post1462743la Irreversible
Quote:

lasati-l pe djindjis in pace ca mie-mi place de el

:-&

Quote:

da, a mai spus si prietena ta Pauline ca am ceva cu femeile which is not true, am o gramada de simpatii feminine (fac si amor cu ele chiar, din cand in cand), sau trebuie cumva sa imi fie simpatice TOATE gagicile de aici?

si da, ma port frumos cu baietii/barbatii, sunt o fire innascut seductiva

la musicalu' pereferat

http://www.cinemagia.ro/forum/showth...t=95434&page=2
Ce exemplu dau ei,stimati useri?
Ce facem cu moderatorii implicati in scandaluri(altii decat cei de mai sus) care nu iau nici macar un avertisment? Sunt impotriva banarilor,dar ori toti care merita ,ori niciunul pt toti.

ricutza 29 Jun 2009 15:34

Originally Posted by Chambord:

buey pe bune ce plm a fakut judex de si-a luat-o ? ca n-am vazut nimic aiurea scris de el in ultima vreme (bine, poate s-a dat cu mopul si sangele a disparut de pe podea)


s-a sters cu mopul...au fost doua subiecte deschise sambata, unul de el, altul de alt user. In primul Judex aducea a facut tot felul de remarci relativ jignitoare la adresa lui Illo. Subiectul era naspa (am si spus asta) si ma bucur ca a fost sters.

In al doilea topic erau postate niste fragmente din mesaje private trimise de Judex. Mesajele in sine nu era magulitoare, dar s-au iscat si o multime de discutii si referitoare la faptul ca fusesera totusi trimise in privat.

Una peste alta, nu sunt de acord cu ce-a facut/scris Judex dar nu stiu daca bannarea era solutia potrivita.

Pauline Kael 29 Jun 2009 15:41

Klein (o userita stilata si desteapta si discreta cum ii sade bine unei lady) a scris la reclamatii sa nu se stearga nik.De ce se sterg postari,topice?
Ricuta,tu dak ii dadeai la unu' nr de telf(cin' te-a pus) si te suna ala tipai pe un forum? Aduceai un baietas sa puna pemeuri(ala cu pusul pemeurilor n-a patit nik).Zbierai ca sa nu mai fie Judex moderator ca te-a sunat?ca te duci la Politie,ca esti o victima?Baietasul ala mi-a trimis si mie pemeuri,scrise de manuta ei...=))

ricutza 29 Jun 2009 15:43

Pauline, nu sunt fan Illo dar totusi e o diferenta intre ce face ea si ce face Judex. Ca Illo povesteste despre viata ei privata e alegerea ei pana la urma. Ca Judex (si nu numai el) vorbesc despre viata privata a altor useri, eu zic ca e diferit.

E destul de aiurea sa te plangi de cat de mult vorbeste fiecare despre el.
Plus ca nu zice nimeni ca a fi moderator inseamna sa fii pur si imaculat.

Pauline Kael 29 Jun 2009 15:44

Hei,Judex n-a zis nik despre viata ei pe forum,n-o victimiza...Amesteci chestiile.A zis ca e cea mai frumoasa si o iubeste.Si o tachina dar n-are a face cu banarea lui.

Chambord 29 Jun 2009 15:45

@ricutza: mucho thanx pt infos. mmm, deci a curs sange while I was out :-?

@pauline: for fuck's sake las-o mah in pace pe illo k nu e fata rea. daca i-ai da o sansa voi doua ati fi bestfriends in no time. Pe bune, you two should make love 2gether or somethin k doar asa mai datzi din nervii aia jos X(

Pauline Kael 29 Jun 2009 15:47

Oh,Chamb,ma induiosezi si mi se moaie chilotii de plans.deci,"nu trebuie sa abuzeze nimeni de calitatea de moderator"( plus ca ea a jignit si alti moderatori,pe ALS,Cori,Judex),citez din ea! Ei i se permite orice,ca sunteti voi slabi de inger,asta e tot,sunt altii care s-ar fi priceput mai bine sa fie moderator.Dar Pit s-a grabit sa-l inlocuiasca pe Ambra cu ea,pt ca Ambra are koaie si ea n-are=)) Asta e tot.In plus Ambra e f cult si talentat am uitat sa zic.

Chambord 29 Jun 2009 15:51

Originally Posted by Pauline Kael:

Oh,Chamb,ma induiosezi si mi se moaie chilotii de plans.


u wanna fuck her, can u deny it ? :))

Alex Leo Serban 29 Jun 2009 15:52

ia stati putin... deci au fost facute publice niste mp-uri ale lui judex?!? :-O
CU CE DREPT, as vrea sa stiu??
si mai vreau sa stiu CUM A FOST PENALIZATA persoana care le-a facut publice...?

se pare k avem un pattern... persoane care trimit mp-uri & cele care le primesc & le fac publice; cele din a 2-a categorie mi se par infinit mai periculoase pt sanatatea unui forum!

Pauline Kael 29 Jun 2009 15:52

I'm bloody straight,I love penises:D And she's history,sh'e so ugly and insignificant(nu stiu engl).

ricutza 29 Jun 2009 15:54

Originally Posted by Pauline Kael:

Hei,Judex n-a zis nik despre viata ei pe forum,n-o victimiza...Amesteci chestiile.A zis ca e cea mai frumoasa si o iubeste.Si o tachina dar n-are a face cu banarea lui.


in subiectul pe care l-a facut Judex smabata, nu era chiar asa cum spui tu...

Cinemania 29 Jun 2009 15:54

Pauline, ai vazut filmele alea recomandate? :D

halebardul 29 Jun 2009 15:55

mai lasati dracu taclalele astea inutile, judex a injurat/vorbit urat pe forum, a fost bannat.
ca si mine, mai demult.
nu mai conteaza a cui era vina.
ce a facut pe mp e treaba lui, dar reiesea ca il ameninta/hartuia pe respectivul user.
nu stiu care e adevarul si nu-mi pasa.

imi pasa insa ca iar va luati de par din senin :-&

Pauline Kael 29 Jun 2009 15:57

Originally Posted by Alex Leo Serban:

ia stati putin... deci au fost facute publice niste mp-uri ale lui judex?!? :-O
CU CE DREPT, as vrea sa stiu??
si mai vreau sa stiu CUM A FOST PENALIZATA persoana care le-a facut publice...?

se pare k avem un pattern... persoane care trimit mp-uri & cele care le primesc & le fac publice; cele din a 2-a categorie mi se par infinit mai periculoase pt sanatatea unui forum!

Da! Au fost facute f publice(nu interesau pe nimeni ).Le-a facut un baietas adus de ea special,baietas care mi-a trimis si mie pemeuri,scrise de manuta ei!!!Nimeni n-a patit nik,doar Judex a luat ban,pt ca(nu vreau sa scriu bann),ca a facut o gluma de topic,unde atentie: nu a dat nume,n-a jignit pe nimeni!
Cinemania,vb mai tarziu,la filme.

ricutza 29 Jun 2009 15:58

Originally Posted by Alex Leo Serban:

ia stati putin... deci au fost facute publice niste mp-uri ale lui judex?!? :-O
CU CE DREPT, as vrea sa stiu??
si mai vreau sa stiu CUM A FOST PENALIZATA persoana care le-a facut publice...?

se pare k avem un pattern... persoane care trimit mp-uri & cele care le primesc & le fac publice; cele din a 2-a categorie mi se par infinit mai periculoase pt sanatatea unui forum!


Chestia cu facutul public al mesajelor private nu m-a incantat nici pe mine. Userul respectiv ar fi putut foarte bine sa vorbeasca pe privat cu ceilalti moderatori daca s-ar fi simtit intr-adevar amenintat.

Am deschis subiectul asta printre altele ca sa pot vedea si eu daca s-a luat vreo masura in privinta acelui user. Nu de alta, dar daca mi-ar trece vreodata prin cap sa-l contactez pe privat, sa stiu macar ca nu e safe! :P

StefanDo 29 Jun 2009 16:00

judex a fost bannat trei zile si i s-a luat rangul de moderator

stefan_c primeste un avertisment pentru publicarea unor mesaje private. scandalul starnit de gestul lui putea fi evitat printr-un simplu pm trimis mie sau gloriei

pauline, daca ai venit pusa pe harta, tine minte: ziua lui ALS nu mai e pana la anul ;)

Chambord 29 Jun 2009 16:00

Originally Posted by Cinemania:

Pauline, ai vazut filmele alea recomandate? :D


hai ba cinemania, noi vorbim aicea de lucruri serioase si tu ne intrebi de filme ?! pe bune acuma, nu-i frumos ce faci :P

Pauline Kael 29 Jun 2009 16:00

Judex e inofensiv,doar ca ii plac femeile(cam toate),in rest poate fi f respectuos!Eu l-am sfatuit sa se amoreze de ea=)) Cu toate fetele a flirtat,dar e tipul care n-ar omori o musca.Voi il acuzati pe el,dar pe ea o cocolositi.Asta ii da nas,voi gresiti(unii dintre voi,putini dar partinitori).
Halebardu',nu iese fum fara foc.Ai luat ban ca ai avut si tu o data curaj,ti-e rusine cu tine?;)

Liviu- 29 Jun 2009 16:01

Originally Posted by Pauline Kael:

doar Judex a luat ban,pt ca(nu vreau sa scriu bann),ca a facut o gluma de topic,unde atentie: nu a dat nume,n-a jignit pe nimeni!


Din cate am vazut eu Judex a luat ban pentru altceva si l-a luat pe merit. A injurat doi useri fara nici o retinere si nu a fost frumos deloc. Ca era sau nu indreptatit sa o faca nici nu mai conteaza. Nu stiu daca illo sau altcineva ar trebui sa ia ban, poate da, poate nu, dar Judex merita clar.

Pauline Kael 29 Jun 2009 16:03

Ba Liviu,nu vreau sa ia nimeni ban,doar sa i se spuna in fata fapturii androgine ca nu e corecta la suflet si minte.Sa-i spuna pe forum.N-are nimeni curaj.

ricutza 29 Jun 2009 16:03

Originally Posted by halebardul:

mai lasati dracu taclalele astea inutile, judex a injurat/vorbit urat pe forum, a fost bannat.
ca si mine, mai demult.
nu mai conteaza a cui era vina.
ce a facut pe mp e treaba lui, dar reiesea ca il ameninta/hartuia pe respectivul user.
nu stiu care e adevarul si nu-mi pasa.

imi pasa insa ca iar va luati de par din senin :-&


stai linistit ca nu se ia nimeni de par. e o discutie despre ce s-a intamplat pe forum.

Mi se pare mult mai ok sa existe un topic unde sa punem astfel de intrebari si sa stim ce s-a intamplat cu anumiti useri, decat sa poluam o gramada de topicuri in care se discuta despre altceva intreband: dar x de ce a fost bannat, cand il debannam pe y, ce s-a intamplat in ziua z...

Chambord 29 Jun 2009 16:04

Originally Posted by Pauline Kael:

Voi il acuzati pe el,dar pe ea o cocolositi.Asta ii da nas,voi gresiti(unii dintre voi,putini dar partinitori).


pai hai sa o-njuram si pe ea: illo tutz kuru tau nu ti-e rushine ce-ai facut nesimtito

Alex Leo Serban 29 Jun 2009 16:05

frate,deci faceti-ma sa inteleg si eu: CUI i-a scris judex? pe cine injura/ calomnia etc?
dk erau mesaje private, ele nici nu ar tbui aduse in discutie: sint private, deci nu exista, intrucit singurul mod al lor de a exista ar fi facerea lor publik - ceea ce e o infractiune, PUNCT!

ricutza 29 Jun 2009 16:06

Originally Posted by StefanDo:

judex a fost bannat trei zile si i s-a luat rangul de moderator

stefan_c primeste un avertisment pentru publicarea unor mesaje private. scandalul starnit de gestul lui putea fi evitat printr-un simplu pm trimis mie sau gloriei

pauline, daca ai venit pusa pe harta, tine minte: ziua lui ALS nu mai e pana la anul ;)



ma delcar total satisfacuta de acest raspuns!

Liviu- 29 Jun 2009 16:07

Judex i-a injurat pe stefan_c si pe illo in mai multe mesaje. Din cate stiu topicul nu a fost sters cu totul, ci e vizibil doar moderatorilor. Rugati-i pe ei sa va arate mesajele, cel putin am inteles ca ar face-o in caz ca doriti sa le vedeti.

Chambord 29 Jun 2009 16:09

pai sa se arate ca sa vada si elektoratul ce s-a intamplat de fapt :-?

StefanDo 29 Jun 2009 16:09

cum bine a zis ricutza, hai sa reducem acest topic la simple anunturi (si eventual justificari) ale (de)bannarilor. Acum nu faceti decat sa dati iarasi drumu' la ventilator ;)

Pauline Kael 29 Jun 2009 16:10

Originally Posted by StefanDo:

judex a fost bannat trei zile si i s-a luat rangul de moderator

stefan_c primeste un avertisment pentru publicarea unor mesaje private. scandalul starnit de gestul lui putea fi evitat printr-un simplu pm trimis mie sau gloriei

pauline, daca ai venit pusa pe harta, tine minte: ziua lui ALS nu mai e pana la anul ;)


Si lui illotempore2002 de ce nu-i iei "gradul" de moderator? de ce ii permiti orice? Crezi ca face trafic? mai gandeste-te.Oricat ai simapatiza-o(God knows why) nu e corect si nici echitabil,rentabil pt forum ce faci.Dak o faci din mila pt ea,cu atat mai dezonorant pt persoana in cauza.Esti un tip inteligent,de ce te faci ca nu vezi?Iti place ca i-a jignit pe ceilalti moderatori(pe ALS,pe Corinka,pe Judex l-a sters...).Offtopicurile ei si jignirile ei sunt un bun exemplu de modertaor? Pemeurile trimise de pustiul caruia i-ai dat avertisment(de ce doar avertisment,nu se incalca grav regulamentuL)mie spun ca tipa e obstinata(plus vizitlele ei zilnice la pagina mea).dak astfel de moderatori iti alegi si asa crezi ca esti impartial,nu ma obosesc sa fac trafic discutand despre filme,carti,pictura(de dragul de avb ,nu de e fi in centrul atentiei).sa-ti faca ea cu "cei mai antipatici useri",este illo rea,si aragazu care scoate sunete cand invat din dex.:P

StefanDo 29 Jun 2009 16:13

eu cred ca ai o marota cu illo, te rog s-o rezolvi in afara forumului. nu ma intereseaza ce faceti pe mess, pe cam, in pat sau in parc.

daca o mai ataci o singura data, primesti un bann pe care n-o sa ti le ridice niciun poll si nicio aniversare

Cinemania 29 Jun 2009 16:13

so....

l-ati banat pe Judex fara avertisment ?! adica s-a taiat direct in oua vii

parca era vorba ca inainte sa se baneze (macar prima data) sa se dea un avertisment...sau bat campii ?!

nu-l apar pe Judex ca n-are nevoie...e baiat cu pedigree

de ce nu au fost banati Illo si ALS pt discutiile aprinse :D (sa vedeti ce mi-o iau acushika)

Cinemania 29 Jun 2009 16:14

Originally Posted by Pauline Kael:

...


hai baga despre filmele alea, pls :D

Chambord 29 Jun 2009 16:14

Originally Posted by StefanDo:

Acum nu faceti decat sa dati iarasi drumu' la ventilator ;)


pey dak e cald

StefanDo 29 Jun 2009 16:16

si tot de la caldura vine si diareea, nu?

topic inchis

StefanDo 16 Jul 2009 10:53

pauline kael banata permanent pentru incapatanarea cu care deschidea poll-uri injurioase

Lili1982 16 Jul 2009 11:34

Chiar nu inteleg...Sunt atat de multe subiecte interesante de dezbatut zi de zi...si cu toate astea, topicurile accesate sunt cele in care se "bat campii". Ma intreb...e asa greu de pastrat linistea pe forum :) ??

StefanDo 16 Jul 2009 11:53

nici mie nu mi se pare complicat sa fii decent si on-topic

dar se pare ca unora nu le reuseste deloc

Pitbull 19 Jul 2009 20:01

A înnebunit.
In ultima vreme, nu mai fäcea decât sä posteze, nemotivat si neprovocat, mesaje hiper-ofensive la adresa lui A.L.S. Orice i s-ar fi spus (atentionäri, dojeni, cereri de explicatii), el "räspundea" cu aceleasi atacuri, în loc de argumente. Era bannat, apoi iertat - si reîncepea prompt, cu un calm de-a dreptul sinistru. Nu s-a mai putut face nimic cu el. Päcat.

redmen 20 Jul 2009 20:51

Eu zic sa i se ridice banul.

Pitbull 20 Jul 2009 21:30

Nu mä mai bag.
Când ridici bannul cuiva, întelegi cä omul äla va avea, dacä nu o atitudine de recunostintä, mäcar de bun-simt, în raport cu gestul pe care l-ai fäcut, si nu va mai repeta figurile dinainte - cel putin ca sä nu te punä pe tine, ca administrator, într-o pozitie penibilä (în fond, ai pus obrazul pentru el). Dar experientele din ultima vreme au fost infecte... Nu zic numai de Suspect - desi e incalificabil cä imediat ce revenea, relua exact aceleasi porcärii la adresa lui A.L.S. Dar Puline, dupä ce a fost sustinutä de atâtia dintre noi, si reprimitä cu sincerä bucurie, si încredere - ce-a fäcut? Numaidecât a trecut la atacuri, s-a apucat sä numeascä moderatori prin tot forumul (adicä pânä UNDE poate merge delirul grandoman al unora?), sä-i calomnieze si sä-i înjure tocmai pe cei ce-o iertaserä si o ceruserä înapoi... Ca sä nu mai vorbesc de Ambra Glu(mä), care-n ultimii doi ani si ceva de nenumärate ori s-a milogit pe la stäpânire sä fie reprimit, färä alt scop decât sä batjocoreascä forumul...
Asa cä, deci si prin urmare - nu. Unii oameni sunt pur si simplu incorijibili. Cu tot regretul, nu mai intervin pentru nimeni - si vä sfätuiesc si pe voi sä faceti la fel.

Neuptolem 20 Jul 2009 21:53

Originally Posted by Pitbull:

Dar Puline, dupä ce a fost sustinutä de atâtia dintre noi, si reprimitä cu sincerä bucurie, si încredere

:)) Eu am tot sustinut-o dar nu stiu daca am reprimit-o cu sincera bucurie si incredere. :-/

Originally Posted by Pitbull:

Ca sä nu mai vorbesc de Ambra Glu(mä), care-n ultimii doi ani si ceva de nenumärate ori s-a milogit pe la stäpânire sä fie reprimit, färä alt scop decât sä batjocoreascä forumul...

Omul e un artist. N-ai vazut cu ce productie se lauda? :D La ce te poti astepta?
Trebuie sa acceptam ca pe unii pur si simplu nu-i duce capul ca astfel de comportamente nu-i face mai smekeri ori mai superiori. Ei chiar se cred tari! :) Vorbesc bazandu-ma pe cazuri din real life, specimenele astea se perinda pe langa Manualul ala de Mitocanie Urbana. Chiar, stie careva ce price are? E de studiat problema. :| Asa suntem noi romanii.
Originally Posted by Pitbull:

Unii oameni sunt pur si simplu incorijibili. Cu tot regretul, nu mai intervin pentru nimeni - si vä sfätuiesc si pe voi sä faceti la fel.

Eh, Pitbull, stai linistit, nu poti face nimic pt ei. Cu atat mai putin daca incerci sa educi oameni pe internet. Ma ai pe mine! Doar stii ca nu obisnuiesc sa te dezamagesc! :))
Probabil ai vazut ca fostul bannat Mistah J nu mai e nestatornicul paranoic de dinainte si a facut progrese remarcabile ce merita toata atentia site-ului, sper ca Gloria si StefanDo sa-i dea si o diploma la sfarsit de an daca isi va mentine in continuare bunele rezultate.
Sir, Yes, Sir! ;)

corinka 20 Jul 2009 22:29

Nici eu nu ma mai bag sa sustin pe nimeni. Imi pare rau ca Suspect a ajuns sa il urasca in asa hal pe ALS, chiar nu stiu ce i-o fi facut.
Mistah J e chiar simpatic, iar Pauline nu e de condamnat, are clar probleme psihice, eu numai asa imi pot explica un asemenea comportament. E instabila psihic.

Pitbull 20 Jul 2009 23:09

De "dragoste"? :-O
De pace, nene. Atât.

corinka 20 Jul 2009 23:10

Originally Posted by Mistah J:

P.S.: Acest mesaj este un pamflet. A se trata ca atare... :)


Oh, deci ti-e indiferent ca sunt inca maritata... :(
:)) Ai vazut Ice Age 3?

Neuptolem 20 Jul 2009 23:10

:))

redmen 20 Jul 2009 23:45

Atata timp cat ALS a decis (spre oftica unora si altora) sa nu mai posteze pe forumul asta ... nu vad nici o problema in a ii ridica banul lui Suspect.

Pitbull 21 Jul 2009 00:30

Dimpotrivä.


All times are GMT +2. The time now is 09:27.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.