Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Film in general (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=227)
-   -   In curand (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=84667)

BeNnY 01 Jun 2004 23:10

In curand
 
...sau in CURand ... Fiecare interpreteaza cum vrea.

Eu am vrut sa vorbesc despre filme care vor aparea [adica la viitor (adica nu se incadra topic-ul la "Acum pe ecrane")] pe MARILE ecrane insa am ramas uimit ca n-aveam unde sa scriu :shock: Asa ca mi-am facut curaj, voinic cum sunt, si m-am apucat sa scriu, hotarat, acest topic!

Speram sa vorbim, dupa cum am spus, de filme care vor aparea pe ecrane, noutati (dar ceva mai inedit, nu "Oau am auzit ca o sa apara un film cu Will Smith si un robot" :hmm: ) despre ele...

Ca sa incep eu, cum se cuvine la inaugurarea unui nou topic, stia cineva ca se face un sequel la The Mask? :shock: Eu cel putin nu stiam... Si am ramas destul de :o cand am vazut poster-ul la HM ascuns printr-un colt de coridor pe undeva...

Leonard 01 Jun 2004 23:43

mai exista un topic asemanator
Cele mai asteptate FILME

ricutza 01 Jun 2004 23:53

loool...uite ca asta imi scapase si mie!...(Benny m-a intrebat dupa ce a facut subiectul daca din ce tin eu minte, mai fusese deschisa o astfel de discutie)...sincera sa fiu , nu prea mergeam sa vad ce e scris la subiectul ala asa ca probabil de-asta l-am uitat....

BeNnY 02 Jun 2004 00:13

Am impresia ca acolo mai mult se urmaresc statistici...

PoliFanAthic 02 Jun 2004 14:27

Hmm...pai, sincer vorbind, nu mi se pare atat de atragator acel topic. E cam "expirat", daca se poate spune asa ceva. Si te frustreaza paginile dinainte.
Oricum, eu astept in continuare RE 2.

Ilila 02 Jun 2004 16:57

E bun topicul mai ales ca putem vorbi de filme care nu sunt "cele mai asteptate" dar care vor aparea in cu...rand
Spanglish (2004) - another movie with Adam Sandler
Romance & Cigarettes (2004) - regia John Turturro (!)
The Life Aquatic (2004) - distributie : Bill Murray, Cate Blanchett, Owen Wilson, Anjelica Huston, Willem Dafoe
Your Word Against Mine (2004) - regia Michael Lehmann

Jay 02 Jun 2004 17:38

Originally Posted by Ilila:

E bun topicul mai ales ca putem vorbi de filme care nu "sunt cele mai asteptate" dar care vor aparea in cu rand

Romance & Cigarettes (2004) - regia John Turturro (!)


I'm looking forward to this, cause I like John....

BeNnY 02 Jun 2004 18:59

Eu sunt INTRIGAT ( :P ) de faptul ca se va face un sequel la The Mask!

Jay 02 Jun 2004 19:43

Originally Posted by BeNnY:

Eu sunt INTRIGAT ( :P ) de faptul ca se va face un sequel la The Mask!

Oare tot cu Jim? :shock:

dream_arizona 03 Jun 2004 08:36

eu astept sa vad: Sylvia , Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, Monster (il am si pe calculator dar astept sa.l vad pe marele ecran), Elephant, La Mala educacion, Fata cu cercel de perla... ( ati vazut se face pana si Ocean's Eleven 2... :(( )

LadyEowyin 03 Jun 2004 08:56

Ocean's Twelve mai exact. Si am auzit de un car de ani ca se face un sequel. Nr 12 va fi Vincent Cassel. Eu vreau sa vad ce a iesit din Harry Potter 3 si astept cu nerabdare mireasa insangerata. Sa nu mai zic de Spiderman2 :w00t:

Freaak 03 Jun 2004 11:05

Shrek 2!

BeNnY 03 Jun 2004 18:11

Originally Posted by Jay:

Originally Posted by BeNnY:

Eu sunt INTRIGAT ( :P ) de faptul ca se va face un sequel la The Mask!

Oare tot cu Jim? :shock:


Nu cred... Ar fi fun s-o gaseasca alt cineva! (masca)

Jay 03 Jun 2004 18:21

Originally Posted by BeNnY:

Originally Posted by Jay:

Originally Posted by BeNnY:

Eu sunt INTRIGAT ( :P ) de faptul ca se va face un sequel la The Mask!

Oare tot cu Jim? :shock:


Nu cred... Ar fi fun s-o gaseasca alt cineva! (masca)


Da ... dar daca o gaseste Ben Afleck? :(

BeNnY 03 Jun 2004 18:34

Originally Posted by Jay:

Originally Posted by BeNnY:

Originally Posted by Jay:

Originally Posted by BeNnY:

Eu sunt INTRIGAT ( :P ) de faptul ca se va face un sequel la The Mask!

Oare tot cu Jim? :shock:


Nu cred... Ar fi fun s-o gaseasca alt cineva! (masca)


Da ... dar daca o gaseste Ben Afleck? :(


Atunci se numeste un film de cacat

emanuel 03 Jun 2004 18:49

Stati calmi... de data asta Masca va fi gasita de un copil...
Fiul Mastii

Jay 03 Jun 2004 20:45

Originally Posted by emanuel:

Stati calmi... de data asta Masca va fi gasita de un copil...
Fiul Mastii



Ieach....Yeak... Nu cred ca-l voi vedea......

BeNnY 03 Jun 2004 21:36

Pacat... Anticipez, dupa cum am spus si mai sus, un film de cacat - din pacate

LadyEowyin 04 Jun 2004 10:20

Originally Posted by BeNnY:

Pacat... Anticipez, dupa cum am spus si mai sus, un film de c**** - din pacate

Parca tu imi spuneai mie ca un nu poti sa zici ca un film nu e bun decat dupa ce l-ai vazut. Se cam bat cap in cap prostiile pe care le zici ...

Ilila 06 Jun 2004 10:44

in curind
-John Malkovich in Colour Me Kubrick (2004)
- Man on Fire (2004) (Premiera in Romania 01.10.2004) cu o distributie impunatoare: Denzel Washington, Christopher Walken, Mickey Rourke, Marc Anthony (he is ;) ), Radha Mitchell

LadyEowyin 06 Jun 2004 11:35

The Punisher
Starsky & Hutch - l-a vazut cineva pana acum ? Am auzit e bun filmul.
O nimatie cu "vaci" mai nou de la Disney - nu stiu cum se numeste. Am vazut prezentarea pe HBO
Walking tall - remake-ul cu The Rock

BeNnY 06 Jun 2004 23:42

Originally Posted by LadyEowyin:

Originally Posted by BeNnY:

Pacat... Anticipez, dupa cum am spus si mai sus, un film de c**** - din pacate

Parca tu imi spuneai mie ca un nu poti sa zici ca un film nu e bun decat dupa ce l-ai vazut. Se cam bat cap in cap prostiile pe care le zici ...

:x

Nu-mi interpreta cuvintele cum vrei tu (sau cum te duce capul). Am spus ca anticipez un film prost dar in aceeasi masura poate fi un film sclipitor. Nu am zis ca e un film prost.

ArsDeViu 09 Jun 2004 17:23

Originally Posted by LadyEowyin:

The Punisher
Starsky & Hutch - l-a vazut cineva pana acum ? Am auzit e bun filmul.
O nimatie cu "vaci" mai nou de la Disney - nu stiu cum se numeste. Am vazut prezentarea pe HBO
Walking tall - remake-ul cu The Rock



Cu cat astept un film mai nerabdator, cu atat ma dezamageste mai mult.
Vorbesc despre cazul filmului "The Punisher". Singurul lucru care mi-a placut a fost poveste lui Frank Castel AKA The Punisher. Fost agent FBI, care priveste cu neputinta cum familia ii este omorata. Cade in patima bauturii, dar asta nu-l impiedica sa planuiasca vindicarea. Ceea ce pare a fi razbunare, este, de fapt pedeapsa. "Esti vinovat. Esti mort."
Tinand cont ca stiu de Punisher de cand eram mic, de prin comics-uri, pot spune, spera ca partea 2-a va fi mai plin de actiune.

Walking Tall, nu l+am vazut inca. Il vad zilele astea si o sa-mi dau cu parerea.

Flopcaru 09 Jun 2004 20:07

In legatura cu filmul acela cu Will Smith, cu robotii am vazut o reclama cand am fost la The Day After Tomorrow. Nu stiu care este intreaga poveste, doar ca se fabricau roboti inteligenti si ca unu era condamnat ca a omorat un om, sau asa ceva. Oricum, robotii erau facuti destul de naspa, parca erau din gelatina. Cam atata.

Poison 10 Jun 2004 12:19

Originally Posted by Flopcaru:

In legatura cu filmul acela cu Will Smith, cu robotii am vazut o reclama cand am fost la The Day After Tomorrow. Nu stiu care este intreaga poveste, doar ca se fabricau roboti inteligenti si ca unu era condamnat ca a omorat un om, sau asa ceva. Oricum, robotii erau facuti destul de naspa, parca erau din gelatina. Cam atata.


Vorbesti cumva de "I, Robot", ecranizarea dupa Asimov? Auzisem ca se face, dar nu credeam ca au si aparut imagini!

BeNnY 10 Jun 2004 17:52

Da, despre ala e vorba...

iepurilah 10 Jun 2004 18:36

intr-adevar, Sherk 2 e super......
Astept mult de tot sa vad ce a iesit din concubinajul Alien si Predator :love: .....deci e vorba de Alien vs Predator :D

BeNnY 11 Jun 2004 22:19

Crezi ca Asimov s-a inspirat din Animatrix? Daca filmul seamana cu Animatrix e faza ca au facut 2 ecranizari la aceeasi carte :hmm:

Flopcaru 12 Jun 2004 11:37

Sincer sa fiu pe mine nu prea m-a dat pe spate filmul, sau macar ce am vazut din el. Robotii aia parca sunt facuti pentru copii.

BeNnY 12 Jun 2004 15:07

Unde dracu' ai vazut tu I, Robot ma?! :x

Lady_Skar 12 Jun 2004 15:08

Originally Posted by Gaandalf:

Originally Posted by Poison:

Originally Posted by Flopcaru:

In legatura cu filmul acela cu Will Smith, cu robotii am vazut o reclama cand am fost la The Day After Tomorrow. Nu stiu care este intreaga poveste, doar ca se fabricau roboti inteligenti si ca unu era condamnat ca a omorat un om, sau asa ceva. Oricum, robotii erau facuti destul de naspa, parca erau din gelatina. Cam atata.


Vorbesti cumva de "I, Robot", ecranizarea dupa Asimov? Auzisem ca se face, dar nu credeam ca au si aparut imagini!

E incurcata rau de tot treaba ... Animatrix prezinta aceeashi chestie - cum a inceput razboiul dupa ce primul robot a omorat un om ... incetul cu incetul s-a ajuns la razboi. Asimov are aceeashi poveste - care este ecranizata akum in I, Robot. Tind sa cred k Wachowski bros au "luat" material de la Asimov - dupa care vin ashtia - ecranizeaza cartea lui care este coopie identica la Renaissance Part 1 & 2 - Animatrix shi mai baga in trailer shi NAVRAS melodia de pe soundtrack-ul de la Matrix Revolutions...
this stinx ... :sick:


mie una mi-a placut foarte mult animatrix renaissance si cred ca a fost cel mai bun episod. nu m-ar supara sa vad un film de doua ore gen renaissance.

INSA

renaissance inseamna renastere. Renasterea lumii sub conducerea robotilor. In universul cartilor lui Asimov, robotii au pierdut.

ArsDeViu 14 Jun 2004 15:03

Vazut Walking Tall. Lasa de dorit. Filmul asta merita vazut doar daca sunteti fani The Rock. Ma asteptam la un film 100% ass whipping, dar, din pacate e doar 35-40%, restu vorbareala.

BeNnY 14 Jun 2004 22:42

Originally Posted by Gaandalf:

Originally Posted by BeNnY:

Crezi ca Asimov s-a inspirat din Animatrix? Daca filmul seamana cu Animatrix e faza ca au facut 2 ecranizari la aceeasi carte :hmm:

Daca tu asta ai intzeles din ce am scris io mai sus ... atunci ma las de meserie ... mey Benny!
Ai idee macar cine a fost ASIMOV ? Nu mai arunca vorbe in vant. Este imposibil ca Asimov sa se fi inspirat din Animatrix knd a murit in '92 sau '93 parca...
I, Robot a fost scrisa prin anii '50 - am avut un paragraf de tradus shi adaptat intr-un eseu la bac ...


Da! Asimov e "The Grand Daddy" in materie de SF-uri - carti :sleep: Asta am inteles eu din exprimarea ta :hmm:

EvLBiatch 14 Jun 2004 23:05

Am cautat si eu pe net.. si am gasit asa..
Petrov Asimov... un violator in serie care.. adora berea si alcoolul.. fumeaza in fiecare seara inainte de culcare.. cate o tigare.. cu marijuana..
dupa care se culca... vb despre acceiasi persoana? sau mai caut... ?

LadyEowyin 15 Jun 2004 07:19

Originally Posted by EvLBiatch:

Am cautat si eu pe net.. si am gasit asa..
Petrov Asimov... un violator in serie care.. adora berea si alcoolul.. fumeaza in fiecare seara inainte de culcare.. cate o tigare.. cu marijuana..
dupa care se culca... vb despre acceiasi persoana? sau mai caut... ?

nu cred. Nice nick!

Galadriel_queen 15 Jun 2004 08:12

De fapt il cheama Isaac Asimov, nu Petrov Asimov.... Un film pe care de-abia astept sa-l vad e The Day After Tomorrow. Am vazut traierul... nu era mare chestie, dar pana nu vezi filmul in intregime nu iti dai seama si nu poti sa spui cat de bun e filmul inainte de vizionare.... :sleep:

iepurilah 15 Jun 2004 12:49

nu mai astepta, ca astepti degeaba!

BeNnY 16 Jun 2004 21:24

Hmmm... Zilele astea sunt multe de facut (vazut) si putini bani... De vazut sunt Kill Bill vol 2, 50 first dates, HP 3, Monster...
Sper sa reusesc sa le vad pe toate ca merita... (poate mai putin 50 first dates). Desi Monster l-am vazut si va recomand sa-l vedeti si voi...

ogto 16 Jun 2004 23:17

O sa apara mai tarziu in romania de vazut: Ladykillers, 13 Going On 30, Hellboy... O sa vina o peroada buna acum cu filmele. Tim de 2-3 saptamani poti sa mergi la film destul de des. Si asta voi si face 8)

ArsDeViu 16 Jun 2004 23:20

Hellboy, marfa de tot. Neasteptat de bine realizat.

West 17 Jun 2004 12:44

Am auzit zilele astea ca o sa iasa filmul : Wimbledon.
Rolurile principale : Kirsten Dunst si Paul Bettany.
Sper sa fie filmul atat de romantic pe cat se asteapta.

Pe Kisten Dunst (Crazy/Beautiful) o adaug alaturi de celelalte actrite mai tinere care reprezinta pt. mine o prezenta adorabila in filme: Alison Lohman (Matchstick Men, White Oleander) si Scarlett Johansson (Lost in Translation).

Leonard 17 Jun 2004 13:38

Kirsten Dunst parca nu mai e asa dulce ca in Interviu cu vampirul. Parca s-a mai si ingrasat (cel putin in Eternal Sunshine). Alison Lohman imi place si mie (n-am vazut-o decat in White Oleander si in Big Fish)

BeNnY 17 Jun 2004 13:59

De cand cu Spiderman nici mie nu imi mai place Kirsten Dunst
In stilul ei imi plac Scarlett Johansson si (poate) Claire Danes

Danica 17 Jun 2004 14:11

sa inteleg ca pe nimeni nu intereseaza "Bowling 4 columbine"sau "Elephant"??eu acum de abia ashtept premiera HP3 .. :happy: one more day...shi cam atat...luna iulie nu se anuntza(cel putin pt mine )una bogata in filme care merita sa fie vazute..... :? noroc cu cinemateca romana..

BeNnY 17 Jun 2004 14:15

Pai in iulie ar fi Ladykillers, Hellboy & Spiderman2... la astea ma duc.

BeNnY 17 Jun 2004 14:28

Se intrezareste un nou film Jim Jarmusch (pt cei care nu stiu, tipul care a regizat Ghost Dog) starring Bill Murray. It could be big! Totusi cred ca sansele ca Bill Murray sa primeasca un oscar sunt destul de mici cum regizori ca Jim Jarmusch nu sunt apreciati de academie :hmm: Se anunta a fi un film interesant... We'll just have to wait & see.

ArsDeViu 17 Jun 2004 14:59

Hellboy-Eroul scapat din Infern? :(( :sick: Asa o sa fie titlul?

emanuel 17 Jun 2004 15:01

Da. Toate titlurile care apar la sectiunea in curand de pe site-ul nostru sunt aprobate si sunt cele cu care filmele vor aparea pe ecrane.

Gaandalf 17 Jun 2004 15:01

Originally Posted by ArsDeViu:

Hellboy-Eroul scapat din Infern? :(( :sick: Asa o sa fie titlul?

super de kkt nu ? :lol:

Ionutz55 17 Jun 2004 15:03

la spiderman cred ca ma voi duce la cinema


All times are GMT +2. The time now is 05:59.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.