Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Noutati (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=237)
-   -   CineMagia Shopping (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=83066)

alexandru 26 Aug 2003 14:08

CineMagia Shopping
 
Incepand de saptamana asta puteti achizitiona de pe site casete video, DVD-uri si soundtrack-uri originale.
Eventuale sugestii legate de aceasta noua facilitate sunt binevenite.

christi 28 Aug 2003 19:22

Excelent!!!
O singura sugestie: facetzi o pagina completa cu tot ce exista in magazin. E super-enervant sa caut la fiecare film in parte daca are sau nu soundtrack.

Gaandalf 14 Sep 2003 15:29

Da' poate ne spunetzi shi cum se face tot transferul ? Io's din Constanta shi presupun k toate casetele, dvd-urile vin de la Bucuresti ... cum pot fi eu asigurat k pachetul o sa-mi vina intact ? shi plata ? la posta ?

regedit 15 Sep 2003 10:20

vreau tricou cu basma cu potc .... cand o sa aveti si asa ceva ?!

moebius 15 Sep 2003 16:48

cred ca nu sunt singurul care vrea postere :)

MinRep 17 Sep 2003 18:17

POSTERE, subscriu! Faceti ceva, va rog!

toni 17 Sep 2003 18:46

Si eu vreau ca obiectele "promotionale" sa se vinda, nu sa se cistige in concursuri.

TLD 18 Sep 2003 07:23

POSTERE!!!!! Ar fi genial. Mi-e greu sa comand de pe ebay... :wink:

Lokibra 07 Oct 2003 12:57

stimabililor, aveti sansa sa vi se realizeze dorinta....

insa pentru asta, ar trebui lamurite niste lucruri...

in primul rand, la ce calitate a hartiei si ce format v-ati astepta ? in general, la noi in Raumenia se scot pe offset, pentru a iesi cat mai ieftin la tiraj mare.

in al doilea rand, la ce suma sunteti dispusi sa renuntati pentru un afis, sa zicem, de o calitate medie (un A3 sau A2, pe offset, hartie 90-110gr...) ?

jona 26 Feb 2004 13:35

vrei format? fi antena: Latime-69cm; Lungime-96cm (evident +-cateva)
adica cum sunt in cinematografe, nu A3.

Karvi 27 Mar 2004 12:55

Subscriu pentru postere... format minim A3

ogto 27 Mar 2004 19:51

Este ilegal sa vinzi postere in mod legal, cu chitanta etc. Sunt obiecte publicitare, se dau gratis, unde se dau este alta problema... :D

jona 31 Mar 2004 08:30

s, practic, ne-am intors de unde am plecat. ramanem cu postere A4 din reviste? :cry: nu vrea nimeni sa ne ajute... :cry:

Sm�agol-Gollum 31 Mar 2004 22:29

shi cum ash putea sa cumpar toate astea??

BeNnY 31 Mar 2004 22:33

Tu chiar nu intelegi?!

Este ilegal sa vinzi asa ceva pentru ca sunt produse publicitare! NU AU VOIE SA-TI VANDA!

Sm�agol-Gollum 31 Mar 2004 22:51

lol...shi atunci ce mai cauta forumu asta aici daca este ilegal??

BeNnY 31 Mar 2004 22:54

Ah, credeam ca te referi la postere!

skip 31 Mar 2004 23:16

Postere chiar as avea si eu nevoie. Pai, daca nu le puteti vinde pentru ca sunt obiecte publicitare, cereti banii pentru print, ca asa cred ca s-ar putea rezolva
Daca nu, asta e... Nu stie nimeni un loc in Cluj de unde se pot cumpara postere de la filme?

Scorpion 10 May 2004 16:53

Da, postere mi-as lua si eu cateva. In formatul in care apar la cinematograf. Deasemenea tricouri, sepci, etc

TLD 10 May 2004 19:08

Originally Posted by Scorpion:

Da, postere mi-as lua si eu cateva. In formatul in care apar la cinematograf. Deasemenea tricouri, sepci, etc

Din pacate se gasesc doar la distribuitori aceste postere si noi nu avem acces la ele... Tre sa ne consolam cu schimburi... Asta e.. VIATA E DE KKT!

Andrew Dude 19 May 2004 18:13

Afishe!
 
:w00t: Mah, fratzilor, au inchis ashtia Bursa shi acum ati venit aici sa facetzi mishmashuri? :D Eu-s decord. Anyway, caut shi eu afishe, orice de la LOTR la Pulp Fiction. Care se simte sa strige-n gura mare. Peace! 8)

jona 23 May 2004 19:40

io am facut rost de "passion.." al lui Gibson. se ofera careva? 8) as vrea sa le dau la schimb. astept propuneri

Andrew Dude 26 May 2004 13:28

Afishe!
 
Pentru Jona:
;) Mah moshu', daca vrei la schimb eu am asha: "Minority Report", "Jurassic Park III", "Time Machine", "Kiss of the Dragon" shi un "Half past dead". Stiu ca titlurile nu se compara cu "The Passion" dar poate am ceva ce-ti trebuie. Peace! 8)

jona 27 May 2004 23:15

"time macine" este ala din 2002, nu? da-mi niste dimensiuni. in rest, nu prea prezinta interes.

Andrew Dude 01 Jun 2004 08:54

Afishe!
 
Pentru Jona:
:D My Nigger! Da, filmu' din 2002, shi in stare buna. Dimensiunile: 68cm x 97cm. As vrea sa stiu ce afishe mai ai tu la schimb, in afara de "The Passion". Peace! 8)

jona 02 Jun 2004 07:32

mai am asa:
#marime mare (tot in jur de 68x95): "Jourassic III", "Eu cu cine ma marit" si "FOTR"
#marime mai mica (vreo 50x70 dar nu le-am masurat, revin cu date exacte): "Radio", "National Security" cu Martin Lawrence, "Instructia" cu Travolta (dar e carpit rau pe spate, l-as da mai mult ca bonus, daca merita)
* Mai am niste promotii si reclame, daca intereseaza pe careva, tot de marime "mica" :2 postere cu reclame la mai multe casete sau DVD (da nu stiu sigur), si o promotie la "Indiana Jones", un set de 4 casete. la categoria asta mai revin cu detalii.

Andrew Dude 02 Jun 2004 09:47

Afishe!
 
Pentru Jona:
:w00t: Ia zi, mah Jona care LOTR il ai tu? Daca cumva e al doilea e perfect, daca-i primul e bina si asa. Mai Vorbin. Peace! 8)

Sm�agol-Gollum 02 Jun 2004 22:06

vreau shi eu posterul ala cu fotr.....ce vrei pt el?

jona 08 Jun 2004 11:50

as prefera ceva la schimb decat vanzare. io caut de mult "A beautiful mind" sau "Gladiatorul", sau "Quills" sau ceva de Anthony Hopkins poate un "Hannibal" sau "Meet Joe Black", (!nu "dublura" !).

Daca e careva care le are pe astea sa intre in discutie, poate facem un schimb intre 3 persoane, nu 2, intelegeti? "QEXEMPLU:Iau "Quills" de la cineva, dau FOTR altcuiva, care da un poster primei persoane. V-ati prins?

Ilila 11 Jul 2004 01:51

a aparut pe DVD Breaking the Waves (Abisul sufletului) :happy:

Baiatzu 11 Jul 2004 12:19

VREAU SI EU POSTERE MARI CU HARRY POTTER 3 . Le cumpar sau schimb cu ceva (daca am ce va place)

jona 14 Jul 2004 08:30

pai si ce ai, ca sa stim dc ne place

jona 11 Oct 2004 13:27

pt toti poster-lovers care n-au mai dat semne de viata de mult, am vesti bune. am o broaza de postere special pt voi. Dau o lista, un paranteza e marimea (M=mare=cinema, aprox l=68cm, L=95cm; m=mic= aprox l=49cm, L=67cm)
*eu cu cine ma marit(M)
*jurassic park 3(M)
*patimile lui Christos(M)
*radio(m)
*securitate nationala(m)
*indiana jones(m){mai special}
*instructia(m)
*the sin eater(M)
*calugar antiglont
*liga(m)
*tineri insuratei(m)
*cuscrii(m)
*camerista(m)
*insomnia(m)
*hotul de orhidee(m)
*broker falit(m)
*sarlatanii(m)
*sword fish(ceva mai mare de A4)
*numai dragostea(M)
*casa bantuita ('the haunted')(m)
*pur si simplu dragoste(m)
*animal de prada(m)
*frida(m)

pt alte info, intrebati. pixuri

jona 11 Oct 2004 13:31

P.S.:am uitat 2 chestii
1*accept schimb sau vanzari
2*va rog, va implor, nu indoiti posterele :(( .e pacat de ele. am si io unele indoite, dar asa le-am plimit. cele facute sul se pot indrepta foarte repede, le puneti la presat, dar cele indoite nu se indreapta. mai rau, uneori li se duce si culoarea si se fac niste dungi albe care le strica cu totul. thanks. pixuri again.

Andrew Dude 12 Oct 2004 09:40

we're back!
 
:w00t: My Niggazz! Era shi timpul sa mai dati shi voi un semn de viatza.
Ia zi mah Jona, afishele alea catalogate "m" sunt de la cinematografe sau de la case de inchiriere video?
:? Daca esti de acord sa faci schim e perfect. Am shi eu vreo cateva zaci de dubluri. Keep in touch! Peace! 8)

evenstar 12 Oct 2004 17:39

Am si eu o nelamurire in legatura cu afisele si posterele astea. De unde le scoateti, de unde faceti rost de ele :shock: ? In urma cu mult timp umblam si eu la vanatoare de postere prin tot orasul... dar m am lasat pagubasa demult ca n am reusit sa fac rost de nici unul. :? Mai nou am vazut ca se dau gratis la unele videoteci la inchirierea unor filme dar sunt sunt doar afise de filme de mana a 7 a...Nimic cat de cat acceptabil

jona 13 Oct 2004 13:09

adica vrei sa spui ca la voi se dau gratis cand inchiriezi filme? :w00t: asa zic si io viata.zi-ne si noua unde e paradisu' asta. cat despre calitate, nu cred ca sunt chiar asa de rele, si oricum le mai aranjezi putin.

jona 13 Oct 2004 13:14

pt AndrewDude: ideea nu este de unde sunt, ci marimea. ai vazut ca in general la cinema au marimi mari (dupa cum spuneam, 96/69). in alte parti (am dat de exemplu centrele de inchiriere) le au mai mici. eu le am din alte surse, dar ca sa va dati seama de marime, am zis cinema/centre inchiriere. "(m)" intra la a doua categorie.
puneti si voi niste liste, niste propuneri (de postere sau preturi) si mai vb. pixuri.

Gaandalf 13 Oct 2004 13:27

Terminator 3 Rise of the Machines are cineva ? La posterma refer.

evenstar 13 Oct 2004 13:36

Originally Posted by jona:

adica vrei sa spui ca la voi se dau gratis cand inchiriezi filme? :w00t: asa zic si io viata.zi-ne si noua unde e paradisu' asta. cat despre calitate, nu cred ca sunt chiar asa de rele, si oricum le mai aranjezi putin.


La noi, in Cluj, la Hollywood Music & Films am vazut ca dau afise gratis. Nu stiu daca chestia asta e permanenta, dar am vazut ca tot aduceau afise intr o vreme. Insa eu nu ma refeream la calitatea afiselor ci la cea a filmelor. Sunt doar afise de filmulete din astea mai slabute, mai prost cotate, in general comedii. De fapt, sa nu mint , am vazut odata si ceva Matrix . Ma rog eu insa nu prea am gasit nimic din ce ma intereseaza pe acolo.
Cat despre calitatea afiselor, mi s a parut f buna. Majoritatea nou noute.

jona 13 Oct 2004 18:15

sincer, dc v-ati uitat bine si pe lista mea, nu am nici io nume foarte mari, sau macar nu toate, dar asta am gasit, si e bine si asa. oricum, nu stii niciodata pe unde se ascunde un fan, fiecare cu gusturile lui.

Flavius 19 Oct 2004 12:07

Sunt si eu mai mult decat curios de unde pot face rost de niste postere. Chiar zilele trecute am fost la un cinematograf in Cluj ("Favorit" pentru cunoscatori) si am incercat sa obtin niste afise. Ei bine, nu am reusit. Mi s-a zis ca sunt "primite sub semnatura" si ca "merg mai departe cu filmul". Eram dispus sa dau si bani pe ele insa m-am izbit de un NU categoric. Toata intamplarea asta mi-a lasat un gust amar. Nu inteleg de ce nu puteau sa renunte la un (1) afis din moment ce filmul vine insotit de mai multe asemenea materiale promotionale. Mai am o ultima intrebarea: un cinematograf are un soi de arhiva unde sunt pastrate afisele tutruror filmelor care au rulat acolo?

evenstar 19 Oct 2004 15:03

Si eu m am lovit de exact aceeasi problema cu afisele. Fiind tot din Cluj am mers intai la Republica, unde vin filmele in premiera , dar de acolo m au trimis la Favorit, acolo unde ruleaza de obicei ultima data un film. Iar aia nici nu au vrut sa auda de vanzarea afiselor, cica le pastreaza in ceva arhive sau le trimit prin alte orasele mai mici de prin judetul Cluj, cu toate ca se intampla sa aiba mai multe de acelasi fel. :shock:
Poate ca ar trebui incercat si prin Turda, Gherla....sau cum am mai zis, la Hollywood M& F. Never knows...

raptor 19 Oct 2004 22:30

I-auzi mai,concitadini! :D salut!

.e dau la HMF afise pe de-a moaca?sau trebuie sa faci si cumparare in preealable?
.la cinema-uri asta e placa pe care o pun tacsatoarele pretutindeni.acu' se mai dau la rude,preeteni,probabil---dar treaba e gindita-daca ar veni 300 de clujeni zilnic sa ceara afis?
la care centre de inchirieri ai vazut sa se dea afise de film?la HMF sau la VideoNet?(ca eu numai p-astea le stiu si utilizez).

jona 26 Oct 2004 11:47

Varianta "oficiala" pe care o dau in general la cinematografe este ca primesc posterele odata cu filmul in numar exact si fie le trimit inapoi (la Buc' presupun), fie mai departe, in orasele mai mici. Asta ar fi cat de cat OK, sa zici ca n-ai ce face.
DAR n-ati trecut niciodata pe langa un panou cu astfel de postere, sa vedeti ca sunt inca 15 postere din filmele trecute, uitate sub cel mai nou? :shock: Practic, posterele nu se schimba, ci se tot pun pe deasupra. Pe cele de dedesupt nu trebuie si ele numarate, timise? Oricum degeaba stau unul sub altul, nu mai bine ni le-ar da noua? :(( Si nu e faza ca sunt prea bine lipite si s-ar rupe (cum s-au mai scuzat unii), ca am zavut unele prinse si in bolduri. :(

jona 26 Oct 2004 11:50

Inca ceva: cum pot face rost de un tricouri cu imprimeuri (imagini cu actori, filme etc..)? In Timisoara pe unde as gasi, sau la ce suma sa ma astept?

Andrew Dude 30 Oct 2004 01:13

Afishe!
 
Pt. Gaandalf: Nene, te salvez eu. Am un 'Rise of the (mo' fo') machines'. Acu' spune-mi ai vrea sa-l cumperi? Prefer sa-l dau la schimb, ce-ar fi sa-mi spui tu, in cazul in care ai ceva afishe, daca ai fi de acord sa dai ceva la schimb shi mai vedem noi, daca nu iti spun mai incolo un pret. Preace!

nightsorrow 31 Oct 2004 12:15

Originally Posted by jona:

Inca ceva: cum pot face rost de un tricouri cu imprimeuri (imagini cu actori, filme etc..)? In Timisoara pe unde as gasi, sau la ce suma sa ma astept?

Pai ai putea sa mergi tu cu poza si tricou' si ti l printeaza pt 150 mii...

Nu mi spune cineva de unde pot sa downloadez postere LOTR in marime originala (peste 1000x1200) ? am cautat pe vreo 50 site uri si nimic...doar de cumparat...chiar nu s a gasit nimeni sa scaneze un poster si sa l puna pe net?

evenstar 31 Oct 2004 12:26

Originally Posted by raptor:

I-auzi mai,concitadini! :D salut!

.e dau la HMF afise pe de-a moaca?sau trebuie sa faci si cumparare in preealable?
.la cinema-uri asta e placa pe care o pun tacsatoarele pretutindeni.acu' se mai dau la rude,preeteni,probabil---dar treaba e gindita-daca ar veni 300 de clujeni zilnic sa ceara afis?
la care centre de inchirieri ai vazut sa se dea afise de film?la HMF sau la VideoNet?(ca eu numai p-astea le stiu si utilizez).



In urma cu aprox o luna era oferta asta la HMF daca inchiriai 2 sau 3 casete video. Erau in jur de 50 de afise de dat ... Zilelea astea am trecut pe acolo si oferta nu mai era valabila dar cica vor reveni in curand...Vom vedea

evenstar 31 Oct 2004 12:32

Originally Posted by jona:

Inca ceva: cum pot face rost de un tricouri cu imprimeuri (imagini cu actori, filme etc..)? In Timisoara pe unde as gasi, sau la ce suma sa ma astept?


Am vazut si eu ceva tricouri cu filme de vanzare, majoritatea cu HP si LOTR in mai multe variante,imprimate pe ambele fete... Pretul e aprox 300 000 lei.


All times are GMT +2. The time now is 00:18.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.