Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Animatie (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Shrek 2 (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=84735)

iepurilah 09 Jun 2004 02:09

Shrek 2
 
inca nu e pe ecrane, dar este pe net.....CRIMINAL!!!!
mi se pare mult mai haois decat primul....mai ales Motanul Incaltat(Antonio Banderas) e jale cu el....daca ajunge de-l prind mascatii cu heroina :lol: ...
Deci,sfatul meu, daca aveti cum sa faceti rost de el, uitati-va, daca nu....repede la cinema cand apare!

ArsDeViu 09 Jun 2004 17:28

Haios, dar nu se compara cu prima parte. Spre sfarsit are niste scene mai amuzante.

Flopcaru 09 Jun 2004 20:28

Pliz, pliz, pliz zi-ne si noua de unde l-ai luat de pe net. Sunt un mare fan al filmului si am toate sansele sa il vad sincronizat si sa nu il aud pe Banderas&Co. Ungurii astia sincronizeaza tot ce se poate. Magarul e la fel de penal ca in prima parte?

iepurilah 09 Jun 2004 21:44

Filmul se gaseste pe dc++(cine stie, stie) de vreo 2 sapt...si se vede si suspect de bine :)
Magaru' parca nu mai e asa important ca in primu', adica aici apare si Motanu Incaltat.
...e belea si faza cu urmarirea...

mihai770 10 Jun 2004 00:18

Loooolll, acum ati vazut shi voi shrek?....

da, cred ca e mai bun ca primul cel putin la partea umoristica...mult mult haz...dar NU se compara cu Finding Nemo, dupa mine se poate compara cu Monsters Inc.

onutza_ 10 Jun 2004 13:35

Eu n-am vazut prima parte dar asta mi s-a parut foarte buna. Si pe mine m-a distrat cel mai mult finalul (mai ales cand il arata pe motan "facand baie :shock: " si dupa aia apare scrisul cu Antonio Banderas) :lol: . Faza aia e cea mai tare.

Jay 10 Jun 2004 14:14

Vazut si eu in sfarsit... Traiasca netul de prin camine.... Pot sa spun ca as baga acest animat la categoria de "filme" care au continuari reusite. Intradevar Banderas e placut foc, dar si Charming: "Dahhh!!" :D

ArsDeViu 11 Jun 2004 20:54

Shrek 3 & 4: In a recent sit down with DreamWorks founder Jeffrey Katzenberg, the Sydney Morning Herald got some information out of the producer about the next Shrek films...

"We didn't have the guts to tell anybody when we started out," says one of the most powerful studio bosses in Hollywood. "We have two more chapters to tell. Not unlike Peter Jackson did with The Lord of the Rings. The difference is they did have the guts to make all three of them back-to-back-to-back."

"Thirteen years," says Katzenberg, a small, precise figure with a frantic work ethic. "You think Peter Jackson went at it a long time."

ogto 13 Jun 2004 14:13

Mie si Shrek 1 mi s-a parut FOARTE overrated. Nu zic ca e prost, dar sunt atatea alte filme de animatie MULT mai bune decat asta. O sa merg la Shrek 2, dar ma indoisec ca va fi mare chestie. Personal, mi se pare ca plagiaza 'Meet The Parents'... :hmm:

BeNnY 13 Jun 2004 21:49

Originally Posted by ogto:

Mie si Shrek 1 mi s-a parut FOARTE overrated. Nu zic ca e prost, dar sunt atatea alte filme de animatie MULT mai bune decat asta. O sa merg la Shrek 2, dar ma indoisec ca va fi mare chestie. Personal, mi se pare ca plagiaza 'Meet The Parents'... :hmm:


Meet the Fockers, ba!

Si mie mi s-au parut multe altele peste Shrek... Come to think of it... Nici nu-mi prea imi place asa mult Shrek!

Jay 13 Jun 2004 22:50

Imi dati si mie exemple din multe altele va rog?!!!

iepurilah 13 Jun 2004 23:52

taci asa, ca o sa zica "Finding Nemo" sau "Ice Age"! am i right or not?
La "Ice Age", intr-adevar, am ras la fel de mult ca la Shrek!...dar altele,hmm :hmm:

BeNnY 14 Jun 2004 00:16

Chicken Run, MONSTERS INC. bai mother fuckerilor! "The classics"! Fuck Nemo and fuck the brother bear...

iepurilah 14 Jun 2004 00:20

the classics? :hmm: buzz off & watch ur language!

BeNnY 14 Jun 2004 00:22

Vezi ca e pus intre ghilimele. Shrek mi s-a parut ca prea e film comercial... :hmm:

Voi stiti numai Ice Age si Finding Nemo? (nu ca Ice Age n-ar fi misto)

iepurilah 14 Jun 2004 00:33

okay...ma' bad cu ghilimelele...sorry
dar....o animatie tre sa fie haioasa, bine facuta, si cu un story cat de cat, ca pana la urma e o animatie...
Si dupa parerea mea Shrek2(ca mie asta mi-a placut) are de toate....hai sa zicem ca storyu' e cam "mushy", dar oricum, e super haios....
si iti spun eu ca nu am vazut numai Ice Age si Finding Nemo :P

P.S: Monster Inc. e belea, iar Chicken Run nu l-am vazut, dar o sa fac tot pos sa-l vad cat mai repede,ca m-ai facut curios

ogto 14 Jun 2004 07:15

Originally Posted by BeNnY:

Originally Posted by ogto:

Mie si Shrek 1 mi s-a parut FOARTE overrated. Nu zic ca e prost, dar sunt atatea alte filme de animatie MULT mai bune decat asta. O sa merg la Shrek 2, dar ma indoisec ca va fi mare chestie. Personal, mi se pare ca plagiaza 'Meet The Parents'... :hmm:


Meet the Fockers, ba!


Taci ba. Ca sa fie Meet The Fockers, in primul Shrek trebuia sa vedem parintii printesei si in al doilea sa vedem parintii uratului.

La filme de animatie trebuie adugate: Toy Story 1, The Nightmere Before Christmas, Wallace And Gromit (toate), Chicken Run (de referinta pt. mine), Metropolis si fiti siguri ca sunt multe altele...

Shrek este SUB majoritatea filmelor astea!

BeNnY 14 Jun 2004 09:17

Originally Posted by ogto:

Taci ba. Ca sa fie Meet The Fockers, in primul Shrek trebuia sa vedem parintii printesei si in al doilea sa vedem parintii uratului.

La filme de animatie trebuie adugate: Toy Story 1, The Nightmere Before Christmas, Wallace And Gromit (toate), Chicken Run (de referinta pt. mine), Metropolis si fiti siguri ca sunt multe altele...

Shrek este SUB majoritatea filmelor astea!


Da ma... ai dreptate!

LadyEowyin 15 Jun 2004 07:31

Originally Posted by BeNnY:

Si mie mi s-au parut multe altele peste Shrek... Come to think of it... Nici nu-mi prea imi place asa mult Shrek!

Parca asteptai sa vina la cinema ca sa il vezi la caliatate buna? Acum nu iti mai place ? of of benny! Unii ar spune ca este penibil dar eu zic ca este LAME :lol:

BeNnY 15 Jun 2004 09:29

Originally Posted by LadyEowyin:

Originally Posted by BeNnY:

Si mie mi s-au parut multe altele peste Shrek... Come to think of it... Nici nu-mi prea imi place asa mult Shrek!

Parca asteptai sa vina la cinema ca sa il vezi la caliatate buna? Acum nu iti mai place ? of of benny! Unii ar spune ca este penibil dar eu zic ca este LAME :lol:


Dar eu zic ca esti proasta.

sciende 16 Jun 2004 09:45

Nu spun nici ca Shrek 2 este super belea, nici ca este de cacao. Este extrem de haios. Atata tot. Sigur au fost animatii mai bune, sunt si vor fi. Dar nici asta nu este de ignorat.
Si o fi Antonio Banderas bun la voce, dar mie...personal...mi-a placut mult mai mult vocea lui...Eddie Murphy.
Eu incadrez shrek 2 la filme bune. Pentru ca nu am adormit in timp ce il vedeam (01:30 - 03:00). :w00t:

ogto 16 Jun 2004 12:25

Mi se pare cam aiurea ca din cauza ca Antonio a avut voce misto in Shrek 2, toata lumea vb acum de el de parca este mai tare decat woody allen. Era doar vocea lui. Nu o sa primeasca Oscar pt. rolul lui in Shrek. Orice actor, oricat deprost ar fi, poate sa joace excelent intr-un film desen animat.

iepurilah 16 Jun 2004 12:41

N-a zis nimeni ca Banderas e mai tare ca Woody Allen(hmm, desi personal nu prea ma omor dupa cel din urma)...ci pur si simplu ca e super haios in Shrek2, si pentru asta, toata stima si respectu'

iepurilah 18 Jun 2004 22:19

sper rusinea mea, abia acum am reusit si eu sa vad Chicken Run....si chiar nu mi s-a parut ceva excpetional....adica Shrek2 mi se pare mult, mult mai bun

Ilila 18 Jun 2004 22:34

Parca sunteti niste copii :) ... desenele animate nu's de comentat ci de vazut.
:D Mi-au placut ochii mari, rotunzi ai motanului incaltat !

ogto 18 Jun 2004 22:58

Originally Posted by iepurilah:

sper rusinea mea, abia acum am reusit si eu sa vad Chicken Run....si chiar nu mi s-a parut ceva excpetional....adica Shrek2 mi se pare mult, mult mai bun


Inseamna ca esti fraier. Un exemplu clasic de om manipulat de industrie care si-a pierdut gusturile.

Ori esti tu prost si nu a-i inteles deloc hazul si umorul lui Chicken Run.

Ori o fi Shrek 2 cel mai bun film de animatie facut vreodata (ceea ce este cam 0,1% probabil)... Vom afla. Dar daca nu ti-a placut Chicken Run, a-i vazut Nightmere Before Christmas? Acela ti s-a parut tot mai prost decat Shrek 2?

iepurilah 18 Jun 2004 23:04

scumpul meu ogto...o sa incerc sa nu ma enervez...dar...ce am spus eu mai sus e PAREREA MEA. si poti sa aberezi tu cat vrei ca "exemplu de om manipulat de industrie", ca nu ma intereseaza...nu stiu cati anisori ai tu, dar eu la varsta mea cred ca sunt in stare sa-mi fomulez o parere...
deci....ne-am lamurit,da?
si acum repet, asa ca pt clasa I....dupa parerea meaa, Chicken Run e mai slab decat Shrek2

PS: sa nu incepi acu iar circu,da?...mai bine ai incerca sa ma contrazici cu argumente, nu cu insulte,da?

ogto 18 Jun 2004 23:10

Vrei argumente? Ok, iti dau argumente:

1. Shrek 2 este urmare pentru Shrek 1, care a fost un film mai slab decat spunea lumea.

2. In general urmarile sunt mai PROASTE decat originalul si nu cred ca acet film este o exceptie magnifica.

3. Om manipulat de industrie este cel care merge la Spider-Man si spune ca este un super film cu efecte bestiale. Sau inca un ex: Un om care asculta Britney Spears si spune ce e cea mai tare cantareata din lume este un om manipulat de industrie.

4. Chicken Run este mai original, mai comic si are un scenariu MULT mai bun decat Shrek 1 (si dupa cum am zis, NU CRED ca Shrek 2 e mai bun decat al doilea). Un film bun nu este un film care are numai poante si la care doar razi. La Shrek 1 doar am ras. Nu am simtit nici o implicare sentimentala si nu m-am bucurat DELOC cand s-a terminat cu bine. Imi era indiferent.

Avestea sunt argumentele mele. 'Read 'em and weep.' Opinia ta e opinia ta, iar eu nu sunt de acord cu opinia ta. Sa ramane asa.

iepurilah 18 Jun 2004 23:31

Mah da' ia stai asa....tu ai vazut Shrek 2?

Ilila 21 Jun 2004 14:58

Re: iepurilah, uite ca sa nu ma repet... si ca sa tac :)

iepurilah 21 Jun 2004 15:11

llila...am prins ideea...ai mai spus o data...acum poti sa taci

ogto 21 Jun 2004 16:51

Tu chiar asa, ma contrazici fara sa gandesti putin? Ma inviti la cearta fara rusine? Ok...

In primul rand, nu am comparat NICIODATA Shrek 2 cu Chicken Run. Singurele comparatii le-am facut intre Chicken Run si Shrek 1.
Shrek 1 este un film considerat printre cele mai bune filme de animatie. Eu zic ca nu este asa, nici pe departe! Este printre cele mai proaste. Povestea ma lasa rece, nu am fost deloc implicat emotional in acele intamplari. Felul in care s-a rezolvat tot a fost lame. Singurul lucru bun care il are filmul sunt cateva glume verbale. Vocea lui Shrek mi s-a parut complet aiurea. Nu am nimic cu Mike Myers, dar vocea care a avut-o Shrek nu mi s-a parut deloc adecvata pentru personaj.
Shrek 1 NU ESTE genul de film care sa aibe o urmare! Este ca Ice Age sau Monsters Inc. La Ice age sa face o urmare, ceea ce mi se pare o greseala. Deci ideea de urmare la Shrek o fost o idee proasta de la bun inceput. Povestea a fost, ideea s-a fumat, gata. Dar asia au zis sa mai faca cativa bani de pe urama lui Shrek si au zis sa faca Shrek 2.
Stiu ca exista exceptii rare pentru urmari bune, dar sunt rare. Iar aceste expecti sunt la filme care au loc special lasat pentru o urmare (ca star wars) si care au avut o prima parte geniala. Deci sa nu vi tu la mine sa-mi zici ca Shrek 2 este una din acele exceptii geniale. Nu poate sa fie mai bun Shrek 2 decat 1 si 1 a fost destul de slab!

Nu ma lua pe mine ca si cum as fi un copil cretin care asculta Tre-Sud-Est si Simplu caruia i-a placut la nebunie Spider-Man si Britney Spers. Nu trebuie sa fi fan spider-man de cand erai mic ca sa te manipuleze industria. Esti manipulat de insutrie cand te duci la Fast and Furios si zici ce era cel mai tare film din lume ca avea super masini. Esti manipulat de industrie atunci cand daca se face un film cu buget mare si care este "smecher" zici ca e film tare. Sau cand zici ca un film cu Tom Green e bun doar pt. ca ai ras la el. Deci gandestete la ce vrei sa spui inainte sa o spui direct.

Iar la faza ca nu ai ras la Chicken Run, nu e nimeni de vina. Eu am ras la el. Si multi altii au ras la el. Nu avea numai glume subtile care trebuia sa le intelegi, dar avea o poveste orginala si buna. Personajele erau bine definite, cu un scop clar in minte si te simteai implicat in poveste emotional. Pentru ca esti tu prost si nu ai inteles filmul si razi numai la filme ca Shrek 2 in care astia trag parturi si se arunca in pereti, nu e vina nimanui. Deci ia-o mai incet cu cometariile abrupte. EU gandesc inainte sa scriu si iti recomand si tie asta.

BeNnY 21 Jun 2004 16:56

Originally Posted by iepurilah:

llila...am prins ideea...ai mai spus o data...acum poti sa taci


Vorbeste ma humper frumos ca iar incep... Incerc sa ma abtin, fac anger management dar o sa fac poc la chestiile care le zici :((

Despre film nu comentez ca (inca) nu l-am vazut. Dupa ce il vad promit ca o sa scriu vreo 2 pagini :)

Jay 21 Jun 2004 17:40

Subscriu si eu... nimeni sa nu taca si toti sa vorbim.... Si nu are rost sa devenim agresivi... mai ales ca e vorba de llila...

iepurilah 21 Jun 2004 21:11

1 la mana....ogto...bine ca e super interesanta povestea cu niste gaini care vor sa evadeze din cotet....ce-oi vedea tu haios la filmul ala nu-mi dau seama :hmm:
2 la mana....daca llila tot vrea sa zica ceva, macar sa fie altceva decat "taceti mah!" :D
3 la mana....eu nu vreau sa ma cert cu nimeni...atat timp cat exista argumente si de o parte si de alta, fara injuraturi sau insulte, mi se pare chiar constructiva discutia :D

BeNnY 21 Jun 2004 21:57

Concluzia este sa vorbesti frumos cand te adresezi unor domnisoare (in afara de Lady Eowyin, ma rog.... am spus bine - DOMNISOARE) ca altfel, in cuvintele lui Ambra Blu cel Vestit, ne luam la pula (din nou) iarasi :happy:

Ilila 21 Jun 2004 22:49

Originally Posted by iepurilah:

2 la mana....daca llila tot vrea sa zica ceva, macar sa fie altceva decat "taceti mah!" :D

alceva decat "nu va mai bumbacitzi"? :huh: ...sa va pupacitzi??

:D

iepurilah 21 Jun 2004 23:59

Originally Posted by BeNnY:

Concluzia este sa vorbesti frumos cand te adresezi unor domnisoare (in afara de Lady Eowyin, ma rog.... am spus bine - DOMNISOARE) ca altfel, in cuvintele lui Ambra Blu cel Vestit, ne luam la p*** (din nou) iarasi :happy:


bah...mai taci din gura! ai ceva de zis de Shrek, zi, ai altceva de spus...fa-o in alta parte!

Originally Posted by Ilila:

Originally Posted by iepurilah:

2 la mana....daca llila tot vrea sa zica ceva, macar sa fie altceva decat "taceti mah!" :D

alceva decat "nu va mai bumbacitzi"? :huh: ...sa va pupacitzi??

:D


ar fi o idee :D sa-l pupacesc pe Benny cu ranga! :D

BeNnY 22 Jun 2004 00:38

Originally Posted by iepurilah:

bah...mai taci din gura! ai ceva de zis de Shrek, zi, ai altceva de spus...fa-o in alta parte!

Ok.

Bai da', la aia ultima m-ai dezamagit rau... E veche faza... ce sa mai vorbim ca oricum e jalnica? Mai vorbim? Nu...
Hai ca va las cu Shrek 2-ul vostru. O sa revin in forta dupa ce il vad pe PC ca la Cinema nu merita :sleep:

iepurilah 22 Jun 2004 00:43

Sorry daca te-am dezamagit.
Te astept sa vii cu laude dupa ce vezi filmul! :D

ogto 22 Jun 2004 14:31

Bine, "mah".

iepurilah 24 Jun 2004 12:06

asta nu stiam....pai atunci e bine :w00t: ...sa speram ca o sa "joace" motanu' la fel de bine :D

BeNnY 24 Jun 2004 13:47

Lol, ce cacat... poate se transforma in Halloween... Poate se supara Shrek si ii taie capu' motanului imputit... FUN FUN FUN! :w00t:

ogto 24 Jun 2004 13:51

DA! Ce BINE! Super! Poate ca de acum incolo, de la Shrek 2, totae urmarile o sa fie SUPER. SUNT sigur ca atunci cand o sa faca Star Trek 11, o sa fie super BUN :w00t:! Cu personaje noi, gulme frumose si AVENTURI MISTO!!! :w00t:

...idiotilor :hmm:

seether 24 Jun 2004 16:28

Umm... revenind la subiect... Am revazut aseara Shrek 1 si Shrek 2 si inca sunt de parere ca sunt absolut geniale.
Incepand cu Puss'n'Boots, mai ales cand face fatza aia sweeeeet cu pupilele dilatate de iti vine sa pupi monitoru' :w00t: , continuand cu Donkey ["are we there yet? are we there yet?" "yes" "really!?" "NOOOOOO!"]; Prince Charming cu toate pletele alea fluturandu-se'n vant, which actually reminds me of Owen Wilsons fatza din Zoolander.. Apropo, the nice Shrek nu mi se pare chiar atat de good looking incat sa fluiere tot Far Far Awayul dupa el da in fine...
Not to mention the catchy soundtrack - Counting Crows - Accidentally in love cel putin chiar imi place.
Pe de alta parte, ideea cu continuarile mi se pare cea mai mare prostie. don't!!

iepurilah 25 Jun 2004 02:40

Originally Posted by seether:

Incepand cu Puss'n'Boots, mai ales cand face fatza aia sweeeeet cu pupilele dilatate de iti vine sa pupi monitoru' :w00t: ,


Check this out! www.iepurilah.go.ro/pussinboots.jpg (dati copy/paste in iExplorer, ca linkul nu merge)

M_olecula 25 Jun 2004 03:05

Eu nu am vazut filmul dar pisica aia are o fata de-ti vine sa o arunci de pe bloc sa vezi daca intr-adevar pisicile nu mor.... ati face asta ??

iepurilah 25 Jun 2004 04:57

Originally Posted by M_olecula:

Eu nu am vazut filmul dar pisica aia are o fata de-ti vine sa o arunci de pe bloc sa vezi daca intr-adevar pisicile nu mor.... ati face asta ??


tii minte ca ti-am spus ceva cand ai scris primul post...retrag afrimatia :D

M_olecula 25 Jun 2004 12:49

Originally Posted by iepurilah:

Originally Posted by M_olecula:

Eu nu am vazut filmul dar pisica aia are o fata de-ti vine sa o arunci de pe bloc sa vezi daca intr-adevar pisicile nu mor.... ati face asta ??


tii minte ca ti-am spus ceva cand ai scris primul post...retrag afrimatia :D


Looool mane... era la caterinca dar mai bine... tac !!!!

i_matei 06 Jul 2004 22:56

Am reusit sa il vad si eu si pot spune ca e super-marfa!
E la acelasi nivel cu Shrek 1, are o poveste la fel de simpla si reusita ca cea din prima parte, iar poantele sunt cel putin la fel de reusite...
Nu stiu daca e cel mai bun film de animatie, facut vreodata, dar eu stiu ca mi-a placut si ca merita vazut si pus la colectie...


All times are GMT +2. The time now is 22:56.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.