Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   All about games, here! (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96660)

White1 24 May 2011 19:57

there won't be another Mafia...ever:D

Vortex 24 May 2011 19:58

Poate doar Mafia II...:D

White1 24 May 2011 20:03

Mafia II..as vrea sa zic ca a fost o dezamagire, dar oricum nu ma asteptam sa se ridice la nivelul primului. Nu se compara, doar la grafica isi intrece Mafia II predecesorul.

Vortex 24 May 2011 20:11

Mafia II e intradevar o dezamagire...Dar nu pot spune ca mi-a placut Mafia I.Imi pare un joc anost,la fel ca toate jocurile care au legaturi cu GTA .

White1 24 May 2011 20:18

Gusturile..Mafia e jocul meu preferat, cred ca l-am terminat de cel putin 6 ori. Nu are nici o legatura cu GTA. Ala e sandbox, asta e mult mai restrictiv, chiar liniar. Dar e foarte bine pus la punct. Inceputul poate sa fie mai greu dar dupa ce te-a prins suficient de tare nu-ti mai da drumul.

SorinC 24 May 2011 20:54

1.Silkroad ($ lunar)
2.Counter Strike 1.6 (pro-gamer)
3.StarCraft II Wings of Liberty (pro-gamer)
4.Age of Empires II (pro-gamer)
5.FIFA 2011
6.Path of Neo
7.Need for Speed (o parte din serie)

...........

sergiuseling 24 May 2011 21:04

Și mie mi-a plăcut destul de mult Mafia. De fapt Mafia, Syberia și Age of empires sunt singurele jocuri pe care le-am jucat care să nu fie cu sporturi sau curse.
Și în general nu prea mă joc chiar deloc, dar L.A. Noire chiar pare interesant, mai ales că-mi plac filmele noir și am auzit că se poate juca în totalitate alb-negru.
N-a apărut nici la emag, nici prin supermarketuri, dar cred că îl voi lua numai așa că-mi place atmosfera de film noir.

danonino 24 May 2011 21:15

Originally Posted by White1:

Mafia II..as vrea sa zic ca a fost o dezamagire, dar oricum nu ma asteptam sa se ridice la nivelul primului. Nu se compara, doar la grafica isi intrece Mafia II predecesorul.


Am jucat frugal Mafia 2 pe la prieteni, eu am un pc slab dpdv moral. Nu produce aceeasi senzatie ca Mafia 1.

In Mafia 1 eram acaparat de poveste, de personaje.Ce-i drept, si actiunea se petrecea in alta perioada.

Ai jucat Star Wars Knights of the Old Republic?

White1 24 May 2011 22:00

Damn it, saptamana asta l-am scos, dar nu se intelege bine cu Windows 7. Mi-as fi dorit mult sa-l joc. Oricum, am inteles ca seamana destul de mult cu Mass Effect (doar amebele-s produse de Bioware) si pe asta l-am jucat (Mass Effect 2).
LE:Sergiu, daca ti-a placut Syberia incearca si The Longest Journey.

danonino 24 May 2011 23:53

Nu stiu cum e Mass Effect. Am adus vorba de joc intrucat are o poveste absolut senzationala, a carei rezolvare sau parcurs nu are monotonia celei din Mafia, aici, modurile de rezolvare, cat si rezultatele, sunt numeroase.

Vortex 25 May 2011 18:18

Quote:

... si pe asta l-am jucat (Mass Effect 2).


Un joc foarte bun,mi-a adus putin aminte de Gothic 3 un erpegeu bunicel dar obositor...

White1 25 May 2011 19:32

Danonino, monoton nu e tocmai cuvantul care descrie cel mai bine povestea din Mafia (da, tu nu ai nici o influenta asupra ei, dar asta nu inseamna ca e plictisitoare). E o poveste clasica despre lumea mafiei si valorile ei, dar povestita foarte bine (cut-scenurile sunt excelente).
Din ce zici tu despre KOTOR, e exact ca Mass Effect 2. Din seria Gothic am incercat doar Gothic 2. Unul din cele mai grele jocuri care mi-au trecut prin mana. Singurul la care m-am ratacit fara o harta:))


All times are GMT +2. The time now is 07:26.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.