Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Premii, festivaluri (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=231)
-   -   DAKINO 2004 (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=85227)

Serghei 27 Nov 2004 12:57

Originally Posted by adella:

Zizi, macar sa ai tu la finele vietii realizarile lui Lucian Georgescu de acum.
Sunt dezamagita, nu credeam ca puteti fi asa de rai.
Ati merita ca organizatorii sa nu mai tina festivalul in 2005, dar n-ar fi drept ca pentru o mana de frustrati sa sufere publicul larg care chiar IUBESTE filmul.


Draga adella pt. pupatul in fund se recomanda un ruj mai putin strident altfel risti sa lasi urme vizibile.
In materie de organizare a festivalurilor de film nu ati ajuns nici macar la stadiu de primate sunteti pe undeva pe la amfibieni(adica nici asa nici asa)

Mult succes in delirul autocritic!

keyzer soze 27 Nov 2004 13:49

:lol:

memento 27 Nov 2004 15:16

B'fest -desi la prima editie- mi se pare cel mai tare festival de film din Romania.
Felicitari Chisu, Georgescu & co si la mai mare!

Jay 27 Nov 2004 15:31

Hai nu zau... restul personajelor, cat si cei mentionati sunt in cartea(roman, nuvel, poem) lui Chisu(Pisu that is), bineinteles sub alt nume...

Jay 27 Nov 2004 15:45

Jiri Menzel, invitat special al BiFest
http://www.adevarulonline.ro/index.j...le_id=106 992

nume 28 Nov 2004 02:51

Dan Chiciu si armata de lingai .

tocumarian 28 Nov 2004 11:55

Originally Posted by memento:

B'fest -desi la prima editie- mi se pare cel mai tare festival de film din Romania.
Felicitari Chisu, Georgescu & co si la mai mare!



Haide ma, serios? Te juri?

keyzer soze 28 Nov 2004 12:35

Si se jura ca nu fura da' l-am prins cu chisu-n gura...

Ambra Blu 28 Nov 2004 17:05

In urmatorul numaral revistei Cinemagia veti citi un interviu cum nu s-a mai vazut, o partida face to face, Anthony Minghella si Ambra Blu, intre neconventional, zen, WKW si Premier League.

KORBEN 01 Dec 2004 21:36

pana la urma am vazut sokurov
arka ruseasca si tata&fiu si au fost extrem de misto
der untertag............(s)labut
un film care trebuia facut dar nu asa
si senzational
se vrea un film dsp germani si la sfarsit zice cati evrei au murit in ww2 dar nu si cati nemti
tristttttttttttttt

Ambra Blu 02 Dec 2004 11:18

Ca sa nu mai zic ca numarul de sinucideri pe cap de actor era mai mare ca in Suicide Club. Nu inteleg controversa legata in jurul gitului filmului, un film de dat pe TVR, pe la 22, intr-o marti cu trei ceasuri rele. Ceasurile rele erau filmul.

aviva 03 Dec 2004 09:41

am fost de fata marti cind ALS l-a bagat in corzi pe marele "om de cinema" Lucian Georgescu la o masa rotunda la institutul Goethe! LG se luase de Tarantino, care ar fi, cica, "un zero" in cinema :x ALS i-a raspuns ceva de genul: Va dati seama ce fericit e Tarantino ca nu stie ca LG are asa o parere despre el :D
am plecat fericita, se facuse dreptate :P

KORBEN 03 Dec 2004 14:10

:D :D :D :D

ricutza 05 Dec 2004 23:26

pana la urma, ce scurt-metraj a castigat premiul publicului oferit de Cinemagia? (daca era scris pe paginile anterioare, faceti un efort pentru mine si mai postati inca o data numele...chiar nu am cum sa citesc tot ce s-a scris inainte... :happy: !)

pepe 06 Dec 2004 10:48

Originally Posted by K's:

3. din partea fanilor cinemagia, intreaba-l pe Georgescu cind face promisul film cu Johnny Depp, in Romania?



Ei bine, imi pare rau pentru tine, dar uite ca Dzeu exista si filmul SE VA FACE.
http://www.cncinema.abt.ro/Files/Documents/fls-443.htm

christi 06 Dec 2004 11:31

Originally Posted by aviva:

am fost de fata marti cind ALS l-a bagat in corzi pe marele "om de cinema" Lucian Georgescu la o masa rotunda la institutul Goethe! LG se luase de Tarantino, care ar fi, cica, "un zero" in cinema :x ALS i-a raspuns ceva de genul: Va dati seama ce fericit e Tarantino ca nu stie ca LG are asa o parere despre el :D
am plecat fericita, se facuse dreptate :P


Interesant.... oare penibilul asta de georgescu mai poate cobori mult pe scara prostiei?

pepe 06 Dec 2004 13:17

Ai cea mai vaga idee despre cate premii internationale de publicitate are Lucian Georgescu? Sau cate filme a scris si in ce festivaluri au fost ele? Ai citit cronicile de film ale lui Lucian Georgescu?
Nu inteleg cum iti permiti sa vorbesti asa cu cineva caruia nu-i ajungi decat pana la buric.

zizi 06 Dec 2004 13:26

cred ca poate...are resurse nelimitate: a observat toata lumea, ca la "festivitatea" de inchidere i-a pupat mana lui menzel, pe scena? :sick:


@pepe -- scenariul ala, scris prin anii '80, pe care n-a vrut sa-l cumpere nimeni, si pe care d-nul georgescu l-a luat de pe un site de scenarii si l-a cumparat cu o suma ridicola(deh, scenaristul a acceptat-o, asa pt. o citirica, ca altfel nu-i cumpara nimeni scenariul ala, de care uitase deja...). in plus acum, domnul georgescu baga limbi la greu , la cnc, ca sa se realizeze filmul(mai dau detalii?)

nume 06 Dec 2004 14:44

Originally Posted by pepe:

Ai cea mai vaga idee despre cate premii internationale de publicitate are Lucian Georgescu? Sau cate filme a scris si in ce festivaluri au fost ele? Ai citit cronicile de film ale lui Lucian Georgescu?
Nu inteleg cum iti permiti sa vorbesti asa cu cineva caruia nu-i ajungi decat pana la buric.


@Pepe Dragi lingai ai lui dan chiciu & lg, cred ca suntem cu totii de acord ca acest subiect s-a fumat....deja miroase a unghie coapta.
Prevad ca o sa apara acum un alter ego de alt tau sa-si dea cu parerea. :hmm:


All times are GMT +2. The time now is 05:35.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.