Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Horror (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=249)
-   -   Vampires (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=89538)

dryna 21 Jul 2008 21:37

uh:D
 
trebuie sa vad si eu acest film :huh: sper sa fie reusit prekum ziceti desi p mine nu prea ma atrag filmele ku vampiri :D

Ava 29 Aug 2008 23:27

Lost Boys: The Tribe
Ma bucur sa constat ca si Lost Boys 2 exceleaza la aceleasi lucruri: vampiri frumosi, transformare nedizgratioasa. Desi are o poveste destul de asemanatoare cu primul, personajele s-au schimbat si cel mai important, vampirii sunt altii. As vrea sa pot spune ca vampirii s-au schimbat la propriu si nu se mai hranesc precum animalele, dar se pare ca inca nu s-a ajuns la nivelul la care vamprii sa fie considerati good guys; sau macar mai contemplativi cu prada lor...
Shane, tatal vampirilor, trebuie iar anihilat pentru eliberarea celor 2 frati din nemurire.. Insa, surpriza este Shane in sine, care se apropie de idealul meu vampiric. Sigur, criteriile nu sunt printre cele mai profunde, dar aspectul fizic si modul de a se purta cu femeile imi convin!
Pentru cei carora chiar le plac filmele cu vampiri, Lost Boys: The Tribe e chiar ok pentru o seara racoroasa. Nu de alta, dar pasiunea incalzeste ;)

Ava 20 Dec 2008 03:21

Nu stiu daca s-a mai vorbit pe forum despre filmul Twilight sau nu.
Am simtit nevoia sa il recomand din inocenta copilului care a mai ramas in mine.
Desi sunt cateva elemente care nu se prea potrivesc imaginii mele ideale despre vampiri, filmul asta e cel mai aproape.
Este o ecranizare dupa romanul Twilight scris de Stephenie Meyer, si face parte dintr-o serie de 4 volume.
Din cate am inteles, ecranizarea celui de-al doilea va fi gata in 2010, pe la inceput.
Nu obisnuiesc sa notez filme, dar acesta are nota 10, sau... 5 stele... oricum as spune-o, o analiza obiectiva in cazul Twilight imi e imposibila.
Totul se bazeaza pe un feeling pe care il ai sau nu.

SaMaRa 20 Dec 2008 11:24

am citit primul volum si da...filmul cred ca va avea succes, dar chiar daca este cu vampiri nu cred ca se incadreaza la categoria horror.
cred ca se vrea un fel de harry potter.
(nu am vazut inca filmul deoarece nu gasesc decat varianta filmata cu camera) :-<

Cinemania 13 Jun 2009 11:44

Frostbiten (2006)

plasament excelent...Suedia, Norrbotten, unde, o data pe an, intunericul tine mai mult decat o noapte...numai bine pt niste vampiri insetati dupa sange :D

Frostbiten ne propune o combinatie de bloodsuckers cu umor...au colti, sug animale si oameni, si, inafara de tatucul lor, papa sange ca niste papa-lapte, ceea ce-i face foarte haiosi...asta nu inseamna ca filmul devine ieftin sau tembel

totusi cred ca povestea a fot dezvoltata un pic aiurea...pregatirile festinului final dureaza cam mult lasand astfel cam putin timp si loc for the real shit

EgOisM 13 Jun 2009 20:13

Frostbiten :)) ...Mi s-a parut in genul Shaun of the Dead.A mai avut si din 30 days of night.Cam copy-paste.Uitete la "Jägarna" (The Hunters) tot swedish movie.

Cinemania 13 Jun 2009 21:15

Originally Posted by EgOisM:

Frostbiten :)) ...Mi s-a parut in genul Shaun of the Dead.A mai avut si din 30 days of night.Cam copy-paste.Uitete la "Jägarna" (The Hunters) tot swedish movie.


da, da...la un moment dat mi-a venit si mie in minte Shaun of the Dead :D

Jägarna suna interesant

oare Frostbiten e primul horror suedez cu vampiri ?

EgOisM 14 Jun 2009 22:49

Nu stiu daca a fost primul...dar Let the Right One In mi se pare cel mai bun film cu vampiri din toate timpurile :D plus ca este suedez.L-ai vazut?

miercuri 15 Jun 2009 00:09

L-am vazut saptamana trecuta, mi se pare ca am postat in alta parte. Intr-devar e un instant classic.
O sa caut si Frostbiten, pare fainut din ce-am citit pe aici.

Cinemania 15 Jun 2009 08:25

Originally Posted by EgOisM:

Nu stiu daca a fost primul...dar Let the Right One In mi se pare cel mai bun film cu vampiri din toate timpurile :D plus ca este suedez.L-ai vazut?


inca nu l-am vazut...ma tot trag pe cur in ultima vreme...am derulat putin prin el...sunt sigur ca o sa-mi placa la nebunie :D

Ambra Blu 17 Jun 2009 16:54

Originally Posted by Ava:

30 days of night
Un lucru imi este clar: filmele cu vampiri au luat-o pe un drum gresit si parca nu mai e cale de intoarcere..
In 30 days of night, vedem cum un orasel de la Polul Nord e devorat de o mana de vampiri care au abilitatile de vandalism dezvoltate la maxim. In rest, unele mituri sunt contrazise, altele se formeaza, aiurea rau de tot, ca altfel nu pot sa spun.
Efectele sa zicem ca le-au reusit si din punctul asta de vedere se situeaza pe locul 2 pentru fetze reusite.
Povestea in sine, se vrea romantica, dar nu le prea iese la sfarsit.. Nu zic ce se intampla ca poate poate se mai uita cineva..
Trist..


cel mai tare film horror din ultima vreme

Liviu- 19 Jun 2009 17:04

Originally Posted by EgOisM:

Nu stiu daca a fost primul...dar Let the Right One In mi se pare cel mai bun film cu vampiri din toate timpurile :D plus ca este suedez.L-ai vazut?


Subscriu :D Imediat ce l-am vazut am zis ca o sa devina o capodopera a filmelor cu vampiri :D

EgOisM 19 Jun 2009 20:12

Originally Posted by Liviu-:

Originally Posted by EgOisM:

Nu stiu daca a fost primul...dar Let the Right One In mi se pare cel mai bun film cu vampiri din toate timpurile :D plus ca este suedez.L-ai vazut?


Subscriu :D Imediat ce l-am vazut am zis ca o sa devina o capodopera a filmelor cu vampiri :D

that's right :D si eu am spus le fel cand l-am vazut..cum spunea si miercuri,este un "instant clasic"

Mikala 08 Jul 2009 23:06

Interview with a vampire .. mi s-a parut reusit .

vlad4s 31 Mar 2010 07:38

Ava iti dau eu un film tare cu vampiri:Vampires(1998) e prea tare!B-)

CosminHorrorMaster 05 Sep 2011 12:34

Vampirul meu preferat este Christopher Lee. Tipul ala are intotdeauna o fata dementa.


All times are GMT +2. The time now is 06:04.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.