Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   Vreau sa stiu:) (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=97863)

zadelina95 02 Sep 2011 11:28

cum pot sa-mi schim numele pe cinemagia
 
cum pot sa-mi schim numele pe cinemagia ,de exemplu sa zicem k am numele alexa si vreau sa-l schmib in ioana cum fac ,unde dau sa-l schimb?????????????:-/

FreakDoll 02 Sep 2011 13:54

Nu se poate.

xerses 02 Sep 2011 14:08

Poti sa-ti creezi un alt cont....

xerses 02 Sep 2011 14:10

Oricum nu ai prea multe puncte facute asa ca le poti face repede prin reinregistrarea a ceea ce ai punctat deja.

iiii 02 Sep 2011 14:29

eu i-am zis in PM-uri dar degeaba vad...

cosmin742000 14 Sep 2011 20:17

Cum sa fac?
 
As vrea sa stiu si eu de ce la punctaj la contributii filme actori imi apar doar 8 puncte (4 contributii) cand eu am contribuit la cel putin 100 filme si 10 actori?
As mai vrea sa stiu de la ce poze apar doar 35 cand eu am trimis in jur de 300 ( conform cerintelor , rezolutie , numar , fara watermark , titrare , etc )?
As mai vrea sa stiu cum pot sa creez eu pagini pentru filme si diversi actori care nu sunt prezenti pe cinemagia (bine ca sunt prezenti Oana Zavoranu si George Vintila )?
Multumesc.

dragonfly_drk 14 Sep 2011 20:48

Originally Posted by cosmin742000:

As vrea sa stiu si eu de ce la punctaj la contributii filme actori imi apar doar 8 puncte (4 contributii) cand eu am contribuit la cel putin 100 filme si 10 actori?


1.Depinde şi de conţinutul informaţiei pe care îl pui acolo. Pentru un sinopsis de genul:
"La o petrecere, premiantul clasei accidenteaza grav o trecatoare aruncand pe fereastra cu farfurii. Desi tulbura viata colegilor, accidentul aduce sub lupa adolescenta bine portretizata, intre timiditate, fronda si bravada inconstienta." tu cam cât ţi-ai da? Sincer?
2. Regulamentul site-ului spune aşa: "Adauga sau completeaza biografia, sinopsisul sau detaliile actorilor si filmelor preferate. Pentru fiecare contributie adusa editorii Cinemagia te vor recompensa cu 1-20 puncte, in functie de calitatea informatiilor. Incercarile repetate de a trimite continut fals vor duce la penalizarea utilizatorului respectiv. "
Deci, se prea poate să fie şi asta.

Quote:

As mai vrea sa stiu de la ce poze apar doar 35 cand eu am trimis in jur de 300 ( conform cerintelor , rezolutie , numar , fara watermark , titrare , etc )?


Ai verificat? Toate pozele ţi-au fost acceptate?

Quote:

As mai vrea sa stiu cum pot sa creez eu pagini pentru filme si diversi actori care nu sunt prezenti pe cinemagia (bine ca sunt prezenti Oana Zavoranu si George Vintila )?
Multumesc.


Nu poţi! Dacă vrei o fişă a vreunui actor sau a vreunui film, intri frumos aici:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96964 şi postezi.
Succes!

cosmin742000 14 Sep 2011 22:43

Originally Posted by dragonfly_drk:

Originally Posted by cosmin742000:

As vrea sa stiu si eu de ce la punctaj la contributii filme actori imi apar doar 8 puncte (4 contributii) cand eu am contribuit la cel putin 100 filme si 10 actori?


1.Depinde şi de conţinutul informaţiei pe care îl pui acolo. Pentru un sinopsis de genul:
"La o petrecere, premiantul clasei accidenteaza grav o trecatoare aruncand pe fereastra cu farfurii. Desi tulbura viata colegilor, accidentul aduce sub lupa adolescenta bine portretizata, intre timiditate, fronda si bravada inconstienta." tu cam cât ţi-ai da? Sincer?
2. Regulamentul site-ului spune aşa: "Adauga sau completeaza biografia, sinopsisul sau detaliile actorilor si filmelor preferate. Pentru fiecare contributie adusa editorii Cinemagia te vor recompensa cu 1-20 puncte, in functie de calitatea informatiilor. Incercarile repetate de a trimite continut fals vor duce la penalizarea utilizatorului respectiv. "
Deci, se prea poate să fie şi asta.

Am trimis 8 ploturi bine facute , din care doar 1 a aparut la filmul "Colpo in canna "unde am trimis si poze care au fost acceptate , apoi am contribuit la in jur de 100 de filme cu date gen : durata ,gen, regizori , scenaristi , plus la cativa actori niste date.Pt plotul care a aparut am primit 5 puncte restul de 3 nu stiu pentru ce le-am primit Ca tot veni vorba de calitatea informatiilor nu stiu cu ce fel de oameni aveti voi de-a face dar eu unul nu ridicam vocea daca stiam ca am trimis ceva in neregula.Si apropo de calitate , tie iti place plotul de la filmul "Asteptand un tren"?

Quote:

As mai vrea sa stiu de la ce poze apar doar 35 cand eu am trimis in jur de 300 ( conform cerintelor , rezolutie , numar , fara watermark , titrare , etc )?


Ai verificat? Toate pozele ţi-au fost acceptate?

Pai unde sa verific?Logic ca nu mi-au fost acceptate daca nu au aparut. Eu vreau sa stiu dc . Pt ca TOATE au avut rezolutia corecta , TOATE au fost plasate la filmul care trebuie , aproape toate au fost trimise la filme care nu aveau galerie foto.NICIUNA nu a avut watermark , chenar sau text. Sa nu mi se zica ca nu au fost acceptate inca , sa mai am rabdare , pt ca stiu un user (Tweeknax) caruia i-au fost acceptate 8924 de poze in 5 zile , eu le trimit de o saptamana si sunt numai 300 .

Quote:

As mai vrea sa stiu cum pot sa creez eu pagini pentru filme si diversi actori care nu sunt prezenti pe cinemagia (bine ca sunt prezenti Oana Zavoranu si George Vintila )?
Multumesc.


Nu poţi! Dacă vrei o fişă a vreunui actor sau a vreunui film, intri frumos aici:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96964 şi postezi.
Succes!


Pacat

Sa nu se inteleaga ca nevoia de puncte au iscat in creierul meu aceste intrebari.Nu. Vreau sa stiu daca sa mai continui sa scriu ploturi (ce rost are sa le scriu daca nu se aproba in schimb ploturi ca la filmul "Asteptand un tren" gasesti pe aici cate vrei.) si sa mai trimit poze , corecte , ca poate nu merge nici aici cu corectiduniea .Eu , evident ca nu pt mine le trimit .Zice-ti-mi voi cum sa fac.

dragonfly_drk 22 Oct 2011 16:42

Buzzz... Hello people. Long time no see, huh? :))

Am o întrebare fundamentalo-extradordinar de importantă. So I have a friend. Vrea neapărat, dar neapărat să vadă documentarul the shukar collective project. Din păcate, nimeni nu îl găseşte şi parcă mă tentează şi pe mine să trag un ochi spre el. Ştie cineva ce e cu el, dacă se poate găsi sau dacă îl are cineva şi mă poate ajuta?

Vă rog frumos, frumos de tot. E pentru o cauză nobilă.>:)

paul_aramis 22 Oct 2011 17:18

ei, se găsește...


All times are GMT +2. The time now is 20:50.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.