Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Regulament (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=89632)

Led-Ze-Pencil 26 Feb 2009 12:25

Fac si io o intrebare: daca vreau sa-mi schimb nickul, ca m-am saturat de el (si banuiesc ca si voi :) ) cum fac?
Am incercat in profil dar degeaba, cand ma loghez tot ledzep tre sa bag.
Sau fac o clona si anunt ca asta-s eu, celalalt e pa?

Led-Ze-Pencil 26 Feb 2009 12:30

Proba.

nu merge!

am schimbat numele userului in Profil si canci!
si cand revin la profil vad ca de fapt nu l-a schimbat, desi am dat "trimite" si mi-a zis ca "profilul dv s-a actualizat". Cand de fapt, nu.

WHY??? WHYYY? :((

StefanDo 26 Feb 2009 12:42

nu se (mai) schimba numele user-ilor
led ai fost, led ramai :P

Led-Ze-Pencil 26 Feb 2009 12:47

fie si asa.
dar atunci de ce ai falsa optiune de a-ti schimba numele userului in Profil?
La deruta?

Pitbull 26 Feb 2009 12:53

Originally Posted by Leonard:

Originally Posted by Pitbull:

Din fericire, creierul nostru are incomparabil mai multe resurse. As zice cä orice om cu o coordonare psiho-motor-vizual-concentrationarä... ästa, -concentrationistä normalä poate face un minim efort ca sä ignore ispita avatoricesc-motrice în timpul lecturii - dacä-l intereseazä realmente subiectul. Prea vrem sä fim tratati cu mänusi de toatä lumea, si riscäm sä ne frägezim pânä sub limita vulnerabilitätii.

atunci de ce þi-ai dezactivat reclamele ºi bannerele cu multã animaþie (flash) de pe forum dacã nu te enervau ºi tu oricum te poþi concentra doar pe ce scrie?

Fix din motivul expus în prima frazä a mesajului meu - aia pe care ai exclus-o din citat, si anume:
Originally Posted by Pitbull:

Singurele motive pentru limitarea mobilitätii avatarurilor trebuie sä fie consumul de resurse ale computerului si rezultatele lui: îngreunare a deschiderii paginii, risc de freezing, de crash, etc. Din fericire, creierul nostru are incomparabil mai multe resurse. As zice cä orice om cu o coordonare psiho-motor-vizual-concentrationarä... ästa, -concentrationistä normalä poate face un minim efort ca sä ignore ispita avatoricesc-motrice în timpul lecturii - dacä-l intereseazä realmente subiectul. Prea vrem sä fim tratati cu mänusi de toatä lumea, si riscäm sä ne frägezim pânä sub limita vulnerabilitätii.

Deci, mami: când scoti fragmente din context, ca sä faci din alb, negru, fii si tu mai delicat, foloseste bisturiul, nu drujba.

StefanDo 26 Feb 2009 12:58

da :)

Leonard 26 Feb 2009 13:24

@pitbull: scuze, nu m-am gîndit cã ai dial-up ºi de fapt ãsta e motivul: îngreunarea afiºãrii paginilor.

Pitbull 26 Feb 2009 13:52

Aaa, päi dacä la o variantä atât de SIMPLA nu te-ai gândit, cum puteai sä te gândesti la varianta mult mai COMPLEXA (si realä) cum cä nu conexiunea mea business class de 60 RON lunar încetineste încärcatul paginilor, ci resursele limitate ale computerului...? Intâmplätor, chiar la ele m-am referit în mesaj - nu la conexiune.
(Bravo, ai fäcut progrese: de la drujbä, la satâr de carne; încä trei-patru sortimente täietoare, si ajungem si la scalpel! Keep-up the good work! :happy: )

In numärul viitor:
- despre deosebirile de DIMENSIUNI dintre bannerele publicitare si avataruri

In curând:
- despre tipul de banner care se läbärteazä în josul paginii si nu poti sä clichezi pe nimic pânä nu-si face el damblaua;
- despre bannerele care oräcäie, chiräie, puscä si bubuie.

Cinemania 26 Feb 2009 14:18

Originally Posted by StefanDo:

nu se (mai) schimba numele user-ilor
led ai fost, led ramai :P


in plus ar trebui sa aiba mare grija daca se hotaraste sa intre pe forum cu alt user (=cont)...va fi considerat o clona :D

Pitbull 26 Feb 2009 14:19

Färä "considerat".

Led-Ze-Pencil 26 Feb 2009 14:27

Originally Posted by Cinemania:

Originally Posted by StefanDo:

nu se (mai) schimba numele user-ilor
led ai fost, led ramai :P


in plus ar trebui sa aiba mare grija daca se hotaraste sa intre pe forum cu alt user (=cont)...va fi considerat o clona :D


Ce va mai bucurati de raul altuia! :)
De parca voi n-ati luat aceeasi teapa.

Pitbull 26 Feb 2009 14:39

Care...?
Singura Þeapã cu care am eu de-a face e ªtefan.

Led-Ze-Pencil 26 Feb 2009 14:41

Pe mine tot Stefan m-a anuntat de ea. :)



Pitbull 26 Feb 2009 14:46

Existã Stefani ºi ªtefani... :hmm:

Led-Ze-Pencil 26 Feb 2009 14:51

Do.

Pardon: Da.

StefanDo 26 Feb 2009 15:33

nu aveti de comentat niste... zvonuri? :P

Pitbull 26 Feb 2009 16:06

Le-am comentat. :P

buticut 26 Feb 2009 16:27

Deci pe scurt,e recomandat sa revin la normal,nu? :)

StefanDo 26 Feb 2009 19:43

da :)

Pitbull 26 Feb 2009 21:05

da :(


All times are GMT +2. The time now is 11:15.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.