Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Horror (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=249)
-   -   Ultimul horror vazut (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96227)

Windom 17 Nov 2009 08:49

Nici eu nu l-am vazut inca si sint foarte curios... De injurat il injura cei care n-au agreeat nici BWP si pentru care horror inseamna prezentarea boogey-man-ului in toata splendoarea lui. Sint cei care se asteapta ca pina la finalul filmului totul sa fie explicat cu de-amanuntul, sa nu plece cumva nesatisfacuti acasa...:-q

Gospin 17 Nov 2009 09:06

Unii spun ca ar fi mai bun ca Saw VI, de fapt a fost si un articol aici, pe Cinemagia, eu am vazut decat Saw VI si sunt curios sa vad si Paranormal Activity sa pot face o comparatie!

Disciple 17 Nov 2009 15:54

Nu prea se pot compara.Alte subiecte,alte efecte,alt target.

Gospin 17 Nov 2009 18:08

Dar era un articol chiar pe prima pagina, nu pe forum! Imposibil sa nu fi observat, stiu ca Paranormal Activity e low buget, dar chiar sa nu fie nici o asemanare? /:)

Gloria 17 Nov 2009 18:46

Apropo, spuneai ca ai vazut SAW VI, cum ti s-a parut? Mie, culmea, mai bun decat anterioarele doua.

Gospin 17 Nov 2009 19:09

Destul de bun , continua aceasta serie nebuna, desi unii spun ca de la al 2-lea s-a distrus totul.
Sunt de acord cu tine, mult mai bun decat anterioarele doua. Culmea este ca vor face si 7 si 8!
Cel putin asa am inteles eu, Gloria nu stiam ca esti fana horror :">

Lili1982 17 Nov 2009 19:12

Nu stiu daca am scris si aici... dar ultimul horror a fost FD 3D... am iesit cu un gust amar din sala :( ! A fost sub celelalte parti (care au iesit la lumina in format 2D) din aceasta franciza ;) ! Singurul horror de anul acesta care mi-a placut si care m-a surprins in mod placut ramane Drag Me to Hell.

Disciple 17 Nov 2009 19:23

Ai vazut Orphan?

Lili1982 17 Nov 2009 19:33

Originally Posted by Disciple:

Ai vazut Orphan?


Pe mine ma intrebi ? Daca da... raspunsul meu e NU :) ... au fost si alte filme cu subiectul asta si chiar nu mi s-a parut ca ar prezenta interes in perioada imediat urmatoare care e extrem de aglomerata ! Am fost tentata sa vad Pandorum... dar l-a vazut un prieten bun si m-a convins sa nu-mi pierd timpul ca nu merita ;)

Windom 17 Nov 2009 19:47

Crede-ma, Orphan merita, e putin diferit de ce s-a mai facut pe subiectul asta si, per total, e chiar un thriller destul de ok...;)

Lili1982 17 Nov 2009 19:51

Originally Posted by Windom:

Crede-ma, Orphan merita, e putin diferit de ce s-a mai facut pe subiectul asta si, per total, e chiar un thriller destul de ok...;)


Multumesc pentru sugestie... O sa-l adaug pe lista si primeste numarul de ordin 23 :D !

Windom 17 Nov 2009 19:55

Cu multa placere. Zi-mi care sint celelalte 23 si poate te mai ajut sa reduci din ele...:P

Cinemania 17 Nov 2009 19:58

Originally Posted by Lili1982:

Originally Posted by Disciple:

Ai vazut Orphan?


Pe mine ma intrebi ? Daca da... raspunsul meu e NU :) ... au fost si alte filme cu subiectul asta si chiar nu mi s-a parut ca ar prezenta interes in perioada imediat urmatoare care e extrem de aglomerata ! Am fost tentata sa vad Pandorum... dar l-a vazut un prieten bun si m-a convins sa nu-mi pierd timpul ca nu merita ;)


si vin eu acuma si-ti spun ca Pandorum merita :D

daca ai vazut vreun Alien sau Pitch Black si ti-au placut sunt sanse sa-ti placa si Pandorum

oricum numai pierdere de timp nu e

PS: cum / cu ce te-a convins ca nu merita ? :D

Disciple 17 Nov 2009 20:03

Originally Posted by Cinemania:


daca ai vazut vreun Alien sau Pitch Black si ti-au placut sunt sanse sa-ti placa si Pandorum



Sau Event Horizon.;)

Cinemania 17 Nov 2009 20:04

corect

EH e un exemplu foarte bun

Gloria 17 Nov 2009 23:09

Originally Posted by Gospin:

Gloria nu stiam ca esti fana horror :">


Sunt pe cale de a deveni. Am un inger intunecat care vegheaza pentru asta.
Nu, Cinemania?

redmen 18 Nov 2009 00:03

Originally Posted by Cinemania:


si vin eu acuma si-ti spun ca Pandorum merita :D

daca ai vazut vreun Alien sau Pitch Black si ti-au placut sunt sanse sa-ti placa si Pandorum


In ideea asta m`am uitat si eu la Pandorum dar am fost foarte dezamagit de el.Inceputul a fost promitator dar pe parcurs a cam dat chix.Realizat foarte prost,de la scenele de lupta pana la monstrii aia.

Disciple 18 Nov 2009 00:17

Scenele alea sunt sub-evaluate mai degraba.Productia tehnica e ok plus ca are niste secvente remarcabile cea mai buna fiind cea finala cu toate cuvele alea sarind din fundul oceanului.
Si imi place cum joaca Ben Foster.:D

Lili1982 18 Nov 2009 08:38

Originally Posted by Windom:

Cu multa placere. Zi-mi care sint celelalte 23 si poate te mai ajut sa reduci din ele...:P

Nu pot sa reduc... pentru ca vreau sa le vad... momentan am si de invatat si nu prea-mi ramane timp pentru filme decat in weekend-uri :). Cu nr. 23 este Orphan ;)

1.(500) Days of Summer
2.District 9
3.Funny People
4.Defiance
5.Crossing Over
6.The Soloist
7.Little Ashes
8.Away We Go
9.My Sister's Keeper
10.Bruno
11.Julie & Julia
12.Ponyo
13.The Time Traveler's Wife
14. 9
15.Cloudy with a Chance of Meatballs
16.Zombieland
17.This Is It
18.Fantastic Mr. Fox
19.Where the Wild Things Are
20.Law Abiding Citizen
21.Amelia
22.Astro Boy

Lili1982 18 Nov 2009 08:42

Originally Posted by Cinemania:


si vin eu acuma si-ti spun ca Pandorum merita :D

daca ai vazut vreun Alien sau Pitch Black si ti-au placut sunt sanse sa-ti placa si Pandorum

oricum numai pierdere de timp nu e

PS: cum / cu ce te-a convins ca nu merita ? :D


Cine n-a vazut Alien ?? :-O
Referitor la Pandorum... amicul meu mi-a zis ca s-a plictisit la vizionare ;)


All times are GMT +2. The time now is 14:36.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.