Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Film in general (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=227)
-   -   In curand (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=84667)

illotempore2002 21 May 2008 14:01

nici io nu stiu ce-o fi vrut sa zica tipul/tipa cu ta da daaaaaa

cred ca urma sa inceapa ala, sex and the city, si era emotionat, habar nu am, numara secundele

tailguner, esti bine?

europe_east 21 May 2008 14:14

sau o fi ziua lui tailgunner pe 23? :D happy b-day, baby. ;)

tailgunner 21 May 2008 14:15

You just call him Dr. Jones, honey.

Bine, bine, bine, Dumnezeu sa-ti dea botine.

europe_east 21 May 2008 14:25

this is getting even worse, so i stop...

later edit: i get it, Indiana Jones, eh?

tailgunner 21 May 2008 17:16

aye :lol:

and, incidentally: I'm perfectly sane. :w00t:

StefanDo 22 May 2008 17:16

pe imdb Sex and the City the movie are un rating deloc onorabil: 4.1
39% din votanti au dat nota 10, dar 45% au dat nota 1. Ce mai "hate or love it"... :)

Cristi Weed 22 May 2008 18:27

Nu am vazut filmul Sex and the city , dar am vazut cateva episoade din serial ! Mi s-a parut o porcarie totala , asa ca filmul nu cred ca este mai presus , cei de pe imdb probabil l-au notat dupa merit ! Iar ca inca un motiv pt care urasc acest serial/film este Sarah Jessica Parker care este in opinia mea : EXTRAORDINAR DE URATA ! (ea se crede printesa domle)

StefanDo 23 May 2008 16:20

Originally Posted by tailgunner:

inca putin (23.05) si : ta ta da taaa ta ta daaa, ta ta daa taa, ta ta ta ta daaa,
ta ta daa ta ta daaa ta ta daaa (inchipuiti-va pe plesnituri de bici si va dati seama). It's not the mileage, baby, it's the years.


am descifrat "misterul": e vorba de noul Indiana Jones :lol:

europe_east 23 May 2008 16:46

pai n-am la indemana Biblia Cinematografiei, si recurg si io la ce apuc.

Stefane, ma prinsei inaintea ta... :) cu greu, ce-i drept.

cat despre Sex and the City, ramane cum am stabilit. ;)

StefanDo 23 May 2008 17:11

Originally Posted by Dragomara:

De când www.imdb.ºi-ce-o-mai-fi e etalonul bunului gust ºi/ sau al valorii în cinematografie?! :D


imdb este in primul rand etalonul popularitatii unui film, data fiind audienta imensa (milioane zilnic, cred) acestui cel mai celebru site specializat. Si cand 800 de oameni zic ca "Sex and the Movie" e de nota 4, tind sa iau in considerare si parerea lor.

apropo, noul Indiana Jones are un rating de 8.6/10 (din circa 3.500 de voturi) :D

@e_e
pai si de ce n-ai zis? a trebuit sa citesc postul lui tg in Acum pe ecrane ca sa-mi dau seama... :P

europe_east 23 May 2008 17:53

am zis bre, da' n-ai citit atent mai sus, ca deh, sunt lucruri mai bune de facut la cannes... :)

StefanDo 23 May 2008 17:54

mdap, am citit pe diagonala si-am fost mai atent la botine decat la dr. jones :D

StefanDo 24 May 2008 07:53

dragomara, cand 1000 de oameni iti zic ca un film e de nota 10, sunt sanse ca acel film sa nu te impresioneze. Dar cand o mie de oameni iti zic ca un film e de nota 4, ei bine, acel film are toate sansele sa fie de nota 4 ;)

StefanDo 10 Jun 2008 13:01

Urmatorul Fatih Akin, "Soul Kitchen", cu Moritz Bleibtreu in rolul principal si Birol Unel (Gegen die Wand) intr-unul secundar. Filmul este o comedie despre proprietarul unui restaurant din Hamburg a carui viata o ia razna in urma unor evenimente neasteptate (ca in toate filmele regizorului de altfel). Filmarile incep in octombrie. Punem pariu ca-l lanseaza anul viitor la cannes? :)

StefanDo 15 Jan 2009 12:26

a venit vremea sa readucem in atentie topicul asta :)

dupa ce prezinta familia americana intr-o lumina foarte colorata (dar si albastra) in Revolutionary Road, Sam Mendes regizeaza o comedie despre doi tineri casatoriti in cautarea locului perfect pentru intemeierea unei familii: Away We Go.

StefanDo 15 Jan 2009 13:19

nici mie nu-mi inspira nimic. Dar sa speram ca ce zici nu i se potriveste si lui Almodovar: Los Abrazos rotos vine si el in Romania. La pagina filmului o fotografie cu Cruz si "imposibila" Rossy de Palma :)


All times are GMT +2. The time now is 10:39.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.