Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Animatie (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Oscar 2010 Animatie (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96330)

NmpN 03 Feb 2010 18:06

Ice Age 3 dupa parerea mea

SoX 03 Feb 2010 18:27

Up. Desi mi-a parut rau ca Ice Age 3 a fost scos din peisaj...

bogdan0125 04 Feb 2010 13:32

cred ca va castiga UP pentru ca e unul dintre cele mai tar filme dupa parerea mea si a luat si Globul de aur.

R_Afc 04 Feb 2010 13:34

Urmeaza sa ma uit si eu la "Up", care impreuna cu Waltz si Bridges sunt castigatori certi ai statuetei. Foarte ciudata neincluderea Ice Age-ului.

marcusARCUS 08 Feb 2010 09:02

Nu e deloc ciudata.Ice Age 3 e mai mult film de audienta.Recunosc,e un film OK.Dar Up s-ar putea sa castige premiul de cea mai buna animatie a deceniului...

miercuri 08 Feb 2010 14:35

Originally Posted by marcusARCUS:

Dar Up s-ar putea sa castige premiul de cea mai buna animatie a deceniului...

Dar nu e, nici pe departe.

Kramer 08 Feb 2010 14:46

Eu nu înţeleg ce e cu Up ăsta. E o animaţie ok, dar nu mai mult. Cum a ajuns pe listă la Cel mai bun film(nu ăla de animaţie, ălalalt) nu înţeleg.

Animaţiile-scurtmetraj le-a văzut cineva? Am văzut doar French Roast şi mi-a plăcut ma mult decât Up.:)

marcusARCUS 08 Feb 2010 20:48

Am vazut Logorama si e genial.Haios,haotic.Numai bun de Oscar.

dansatorul_polimorf 13 Feb 2010 22:10

http://www.youtube.com/watch?v=Gw5bS0LLH4Y

bogdan0125 22 Feb 2010 22:05

Originally Posted by miercuri:

Originally Posted by marcusARCUS:

Dar Up s-ar putea sa castige premiul de cea mai buna animatie a deceniului...

Dar nu e, nici pe departe.


mai sunt alte animatii tot a celor de la pixar ( si nu numai ) care sunt mai bune decat Up ( Ex: Finding Nemo si mai sunt si altele )

marius_em 23 Feb 2010 09:27

Up, up, up, all the way! Si eu cred ca e cel mai bun film de animatie al deceniului.
Ice Age 3 e un dezastru in comparatie cu precedentele 2 ice age-uri, care nici ele nu s-au ridicat la cine stie ce nivel.

Chambord 23 Feb 2010 09:38

Vai de capul lui UP, unul din cele mai slabe Pixar, raportat la ce-au mai facut.

miercuri 23 Feb 2010 11:24

Mie chiar mi-au placut foarte mult primele 15-20 de minute, dar pe urma parca e o gluma. Puteau sa-l faca short daca nu lalaiu povestea si ar fi iesit mult mai bine. Asa rau o sa-mi para de Mr Fox. :(

Chambord 23 Feb 2010 11:58

Same story ca la Wall-e
Acolo: prima jumatate - minunata ! A 2-a : pretty lame

miercuri 23 Feb 2010 12:01

Nuuu! Wall-e = <3
Plus ca in Wall-e erau mult mai cute desenati si nu vorbeau aproape deloc. The cute little robot care curata totul prin jur, so so cute!

Chambord 23 Feb 2010 12:09

C'mon fazele cu totzi grasanii aia de oameni erau ridicole. Walle era simpatic iar Eve o dulceatza dar panaramele de oameni erau prezentatzi cam tezist totusi ;)

A propos cica toata faza cu incalzirea globala e un picutz de HOAX. Ashea zic ajtia de la stiri :|

marius_em 23 Feb 2010 12:30

Originally Posted by miercuri:

Nuuu! Wall-e = <3
Plus ca in Wall-e erau mult mai cute desenati si nu vorbeau aproape deloc. The cute little robot care curata totul prin jur, so so cute!


Eu am sechele matriciale si terminatoare, si nu pot sa am incredere in nimic ce are legatura cu AI. Am urmarit Wall-E cu usoara tenta paranoica, asteptandu-ma mereu ca robotelul asta dragut sa o ia razna.

vave 23 Feb 2010 12:35

Originally Posted by marius_em:

Am urmarit Wall-E cu usoara tenta paranoica, asteptandu-ma mereu ca robotelul asta dragut sa o ia razna.


Cel mai amuzant comentariu pe care l-am citit privind Wall E. =)) =)) =))

miercuri 24 Feb 2010 20:14

Originally Posted by marius_em:

Originally Posted by miercuri:

Nuuu! Wall-e = <3
Plus ca in Wall-e erau mult mai cute desenati si nu vorbeau aproape deloc. The cute little robot care curata totul prin jur, so so cute!


Eu am sechele matriciale si terminatoare, si nu pot sa am incredere in nimic ce are legatura cu AI. Am urmarit Wall-E cu usoara tenta paranoica, asteptandu-ma mereu ca robotelul asta dragut sa o ia razna.

Am un prieten inginer, mi-a aratat manualul lui de la cursul de roboti industriali, avea pe coperta niste poze photoshopate ieftin cu Robocop si Terminator =))

SoX 24 Feb 2010 22:44

Originally Posted by Chambord:

C'mon fazele cu totzi grasanii aia de oameni erau ridicole... panaramele de oameni erau prezentatzi cam tezist totusi ;)



Ma intreb, unde-si faceau nevoile? :)


All times are GMT +2. The time now is 03:05.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.