Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Animatie (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Cel mai recent desen animat vizionat (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=86084)

The Jew 11 May 2006 18:57

stiu... ai senzatia aia de commitment si astepti...

MinRep 29 May 2006 19:00

Deci, pe preioada ultimelor luni, am dat o revizie la episoadele din "The Simpsons", care au ajuns la numarul 385 (care pare mic avand in vedere ca "La Bloc" - :sick: :sick: :sick: - a ajuns la 400). Dar, oricum, de la "Simpsons Roasting on an Open Fire" la "Homer and Marge Turn a Couple Play", de la #7G08 la #HABF16 si de la Cowabunga la Crap-tacular, am vazut toate episoadele facute vreodata, plus unele scene taiate, comentarii audio etc. etc. etc. E inutil sa spun ca, acum ca am terminat de explorat un univers intreg, ma simt lipsit de orice scop in viata. Vorba lui Homer: Feeling stupid? I know I am! :P ;)

GhitzaCartitza 30 May 2006 19:01

Am vazut primele doua sezoane din "Futurama" :lol: :lol: :lol:
Vine acum si al treilea. Bender si Homer sunt supereroii comediei animate. Superamuzant. Nu stiu ce imi pace mai mult :?. "Futurama" sau "The Simpsons"?

Bulumulu 04 Jun 2006 00:45

vad acu un episod din "drawn together"- e genial :w00t:

omu 22 Jun 2006 11:50

ieri in maxima plictiseala am butonat televizoru si am dat de un episod din dexter pe care nu-l mai vazusem...mai tarziu m-am uitat la ce episoade au mai aparut din south park din seria cea mai noua de la episodu 1007 incolo, dupa care am vizionat niste chestii de la pixar...super tari...

raptor 22 Jun 2006 13:18

Originally Posted by Bulumulu:

vad acu un episod din "drawn together"- e genial :w00t:


mie personal mi se pare foarte,foarte foarte imbecil. imbecil din specia plicticus.

Nightwane 22 Jun 2006 22:59

e f tare DT.



ce vazui ce vazui...


X-Men The Animated Series. Toate 5 sezoanele. Foarte frumos desi cretin pe alocuri (vezi episodul Mojovision).

Gaandalf 27 Jul 2006 07:24

revazut CARS ... cu inca cineva care m-a legat de pat sa il vad. ce film de animatie tampit. din nou o spun chiar tampit.
totusi la final cea mai apetisanta faza cu luigi si guido care schimba rotile asa repede incat celelalte masini raman blocate. in special la una cade grilajul de la radiator... :lol:

MinRep 27 Jul 2006 14:06

Am vazut si eu ieri Cars si a fost foarte, foarte dezamagitor... Cred ca n-am ras decat de vreo doua-trei ori, oricum mult prea putin. In schimb, m-am plictisit la bla-bla-urile pline de "mesaje" (:sick:) si la scenele care "pun in valoare animatia 3D"... Macar a aparut Schumacher la sfarsit, ca altfel veneam cu toti dracii asupra filmului asta. (:x)

sandokan 28 Jul 2006 15:21

"Galactik Footbaal"-episodul 17 in care Snow Kinds joaca impotriva echipei Ciclops.E de pe JETIX desenul asta.

Kriss_Kringle 02 Aug 2006 15:44

Ultimul desen animat de lung metraj care l-am vazut a fost Over the hedge la care m-am spart de ras iar ca serial Justice League Unlimited .Super tare desenu asta ;)

Kriss_Kringle 02 Aug 2006 15:49

Ultimul desen animat de lung metraj care l-am vazut a fost Over the hedge la care m-am spart de ras iar ca serial Justice League Unlimited .Super tare desenu asta ;)

Lady_Skar 03 Aug 2006 06:43

Originally Posted by Kriss_Kringle:

iar ca serial Justice League Unlimited .Super tare desenu asta ;)


:love:

I concur.

sandokan 03 Aug 2006 16:40

VIATA CU LUIE azi pe Jetix...........frumos serial.

Gaandalf 03 Aug 2006 19:52

este oficial ... MARVEL knows jack shit about animation ...

Ultimate Avengers 2 - o prostie de film animat ... nu are nimic: animatie varza, povestea tembela, actiunea infecta, plictisitor si putina drama la final.
ORIBIL. :sick:

elfensinner 07 Aug 2006 20:33

Hmm. last one is Cars" care mi sa parunt fantastic merita vazut .!! pe imdb a stat 2 sapt in top pe 1st!!

sandokan 09 Aug 2006 16:16

Spiderman Unlimited=Frumos desen animat, in care omul paianjen este combinat cu scutul Simbiotului.

Bubu 12 Sep 2006 12:32

Animatie 3D, scurtmetraj free: http://www.elephantsdream.org/download/

In rest ma intoxic cu Pinocchio si Bambi, datorita copiilor... :w00t:

MinRep 13 Sep 2006 18:26

The Simpsons #HABF15 - The Mook, the Chef, the Wife and Her Homer - debutul sezonului XVIII (!!!)... cu Metallica... titlu dupa Greenaway (duh!)... parodie la "Nasul"... Si inca sunt destul de tari! Poate ca se simte un declin al serialului in ultimele 7-8 sezoane, dar "The Simpsons" ramane cam cel mai bun show de animatie de pe glob (cel putin pana revine - daca! - "Futurama"). Iar "The Simpsons Movie" vine peste 10 luni! Ya-hoo!

Gaandalf 20 Sep 2006 08:06

Originally Posted by MinRep:

glob (cel putin pana revine - daca! - "Futurama"). Iar "The Simpsons Movie" vine peste 10 luni! Ya-hoo!

am inceput cu sezonul 2 la Futurama si m-am prapadit de ras. mi-a fost greu sa ma acomodez cu personajele dar e prea reusit serialul.


All times are GMT +2. The time now is 02:25.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.