Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Cafenea (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=233)
-   -   Sunt fericit/a pentru ca... (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=95657)

Chambord 25 Oct 2011 15:11

Au fost in Braila sau i-ai prins in alt oras ? Si The Stage al nostru e si pub dar e proiectat special pt concerte, are scena si spatiu pt crowd iar mesele sunt doar in spate. Dar oricum nu sta nimeni niciodata jos. Mesele si scaunele folosesc doar ca sa mai lasi berea din mana cand te batzai la concert sau eventual ca sa te urci pe ele :)

Btw am aflat de la organizatori ca vor veni in primavara abia :(

omudindulap 25 Oct 2011 16:47

Da, la Braila. Eh, lasa, cu cat asteptarea e mai lunga, cu atat satisfactia va fi mai mare. Sau dezamagirea, dar nu va fi cazul.

Rapture 25 Oct 2011 17:10

Originally Posted by Chambord:


Btw am aflat de la organizatori ca vor veni in primavara abia :(


Ahaa, deci tu erai!

Chambord 25 Oct 2011 18:23

ba nu ^#(^

Rapture 25 Oct 2011 20:48

Na ca te-am prins! :> Un singur add si voi avea pe cin' sa trag de manuta pe strada...sau prin Stage, eventual!

Chambord 26 Oct 2011 07:31

:)) Toti cei care mi-au aflat identitatea ascunsa, secreta si intunecata au disparut in conditii misterioase. Si n-as vrea sa raman in istorie ca ala care a impiedicat o specie extraterestra superioara (cu 3 ochi, 2 guri si 2 nasuri) sa colonizeze Terra. Sunt un sustinator al progresului ! :P

http://www.cinemagia.ro/forum/showpo...&postcount=992

Cristina_ 29 Oct 2011 10:34

La mall sunt reduceri si de 70%.

aniela07 29 Oct 2011 21:20

da da. bine, eu nu am fost la mall, dar magazinele din mall au reduceri si in celelalte locatii. (eu mi-am luat paltonas redus de la 240 la 70 RON). nu am mai prins reduceri asa pe-bune din iarna 2009...

Cristina_ 30 Oct 2011 06:40

Si eu am cumparat o pereche de sandale.Au avut 50% reducere asa ca le-am cumparat.Si am mai vazut o fusta cu 70% reducere care imi place,cred ca luni merg sa o cumpar.Sau mai sunt promotile cumperi un produs si primesti altul gratis.Acum este momentul sa cumperi haine de vara, ei vor sa se scape de stocuri.

bremen1980 30 Oct 2011 13:00

Despre ce malluri vorbim ??? Nume,adrese ,foto .
La magazinele cu totul la 13 lei nu baga aia reduceri ??:(

aniela07 30 Oct 2011 13:47

nu ar trebui sa fie totul la 10 lei? deja e totul la 13 lei? :-O nici hainele de la sweatshop-uri nu mai sunt ce-au fost, dom'le!

bremen1980 30 Oct 2011 14:25

Toate sunt facute in sweatshopuri .Ce crezi ca daca scrie Nike ,Gap sau Tommy Hilfiger pe o haina ,chinezul ala mic ( na pleonasm ) care-i face ,e platit cu mai mult de 50 de centi pe ora ?? Milioanele de dolari intra in buzunarul vedetelor care promoveaza un produs si nu in buzunarele amaritilor care-l fac .Eu nu cred vrajeala asta pe cu care ne aburesc marile branduri :responsabilitate sociala ,ecologie ,bla bla. Vezi cazul celor care se sinucideau la fabrica firmei Foxconn cea care face si piese pentru Apple.

aniela07 30 Oct 2011 17:53

eu cred ca, totusi, unele sweatshop-uri sunt mai de doamne ajuta decat altele. pe principiul unii sunt mai egali decat altii. eu zic ca sweatshop-urile cu hainele de la 13 lei sunt mai naspa decat cele de la Nike.

iar sinuciderea angajatilor, e o chestie de perceptie personala (ce capitalist suna asta!!!!!). francezii de la france telecom de ce se sinucideau? bine, e adevarat ca erau francezi, ceea ce e din start o problema, dar, totusi, obiectiv vorbind, conditiile lor de munca nu erau dezastruoase.

iar 50 de centi intr-un sweatshop mi se pare destul de mult (asta ar insemna cam 150 de dolari pe luna). asta deja nu mai e sweatshop... eu nu cred ca iau mai mult de 25 de centi.

danonino 30 Oct 2011 19:35

Sinuciderea are cauze si motivatii ceva mai profunde si mai numeroase.
Nu imi dau astia prima, ma arunc de pe bloc, WTF?

aniela07 31 Oct 2011 08:50

da. dar cand multi oameni care lucreaza in acelasi loc comit sinucideri, parca te mananca asa creierul sa faci o corelatie....

cred ca sinuciderea poate avea si o componenta colectiva (de natura religioasa cel mai des, posibil si profesionala, mai stii... -cum ar fi in armata). oricum, cineva ar putea scrie o versiune moderna a lui Durkheim cu sinuciderea lui. cu ce naiba s-or fi ocupand sociologii din ziua de azi? sa am si eu pe cine cita cand emit pareri...

danonino 31 Oct 2011 14:48

Franta nu e chiar Japonia.

iiii 15 Nov 2011 14:47

Deci azi sunt in al 9-lea cer!!!! se reunesc cei de la Black Sabbath si in 2012 fac turneu + album!!!!!!! waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaai

aniela07 15 Nov 2011 16:15

si l-am auzit si pe Ozzy spunand ca piesele sunt dementiale! sa bem pentru asta!

iiii 15 Nov 2011 16:19

in za zity?

aniela07 15 Nov 2011 16:22

acasa, ca si cameristele :)


All times are GMT +2. The time now is 17:13.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.