PDA

View Full Version : Cum se numeste Filmul?


ValentinEklund
15 Jul 2012, 18:44
Salut,fac un ultim efort si apelez la voi,poate ma puteti ajuta sa gasesc un film pe care l-am vizionat acum multi ani,dar din pacate nu mai tin minte titlul sau actorii.Nu stiu din ce an este filmul dar eu l-am vazut prin 95-96 la tv.
Este vorba de un tip care conducea o masina pe o sosea din America,care la un moment dat trece pe langa o borna kilometrica si la scurt timp pe sosea incep sa apara masini de epoca si oameni imbracati ca din vremea respectiva,ajunsese in trecut.Nu mai stiu exact ce s-a intamplat mai departe dar din cate imi aduc aminte cand a reusit sa se intoarca inpoi in lumea lui,a rupt o bucata din acea borna kilometrica si i-a aratat-o unui prieten care era mecanic.A scos piatra din buzunar si a indreptat-o catre un banc de lucru plin cu scule si piese de motor iar in acel moment tot metalul de pe banc a fost spulberat.Asta e tot ce imi aduc aminte...Tin sa precizez ca NU este vorba de seria "Back to the future" cu toate ca se aseamana,tot cu masina care calatoreste in viitor sau trecut..va multumesc anticipat!