PDA

View Full Version : RObotzi


sumudicul
25 Feb 2011, 22:43
Stiti seria? Pun aici unul, le gasiti pe restul si voi.
http://www.youtube.com/watch?v=6eII9UAJt5U&feature=player_embedded

Rassssssistule! =))

Claudio06
26 Feb 2011, 00:44
Episodul 0 - Tatuaj

http://www.youtube.com/watch?v=qvJx_E8E0Rw&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: Nnna, bine MO, uite…
MO: Ce vezi schimbat la mine???
F.O.C.A: Ăăă, nimic…
MO: Uite-te atent!
F.O.C.A: Foarte atent.
MO: Cel mai atent!
F.O.C.A: Aaamm… nu.
MO: Scanează-mă, nu fi copil!
F.O.C.A: Nenorocitule! Ce-i aia!?
MO: M-am tatuat, conservă de floci imbecilă legata la priză ce ești cu mă-taaa!
F.O.C.A: Și ce Satană-i aia?
MO: Ăla! E cel mai tare tatuaj din lume!
F.O.C.A: Da mediocrule, da’ ce reprezintă…
MO: Un BUTON!
F.O.C.A: Genial, să-mi bag p*la…
MO: Apasă-l!
F.O.C.A: Aaaaa nu…
MO: Apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l… apasăăă-l, apassăăă-l, apaaassă-l. Apasă-l!
F.O.C.A.: Te c*ci pe tine cu stropi…

Episodul 1 - Vin

http://www.youtube.com/watch?v=Zg9ZiqTmUKA&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: Nnna, bine MO, uite…
MO: În numele lui Trompy, ce Satană ai acolo?
F.O.C.A: Făceam curat și-am găsit o sticla de Chateau La Fitte din 1787.
MO: Șii… pune-mi o halbă!
F.O.C.A: Mediocrule! Ăsta nu-i sifon! Se degustă, nu se bea de sete.
VOCE: Aaau! Mă doare-n p*lă!
MO: Șii… pune-mi un shot!
F.O.C.A: Ăăăă… nu.
MO: Te rog dulce ca o savarină!
F.O.C.A: Nu, că tu te-mbeți instant ca nessu’, alcoolic anonim, și dup-aia nu mai scap de tine.
MO: Haai măi lopităule mascat, ca nu mă îmbăt dintr-un shot!
F.O.C.A: Juri?
MO: Să mi se ardă sursa!
F.O.C.A: Un singur shot?
MO: ♬ Singur… atât de singur… ♬
F.O.C.A: Mda…
MO: F.O.C.A… F.O.C.A? Tu știi de ce beau io?
F.O.C.A: De ciudă…
MO: Da, da! Da, da’ mie nu mi-e ciudă că-s eu supărat! Mie… mie mi-i ciudă că-s alții fericiți!

Episodul 2 - Defect

http://www.youtube.com/watch?v=GuCtRQAXvQA&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: Nnna, bine MO, uite…
MO: O p**ă roz din fier cu luminițe! O p**ă roz din fier cu luminițe! OMFG! OMFG! O p**ă roz din fier cu luminițe! O p**ă roz din fier cu luminițeee…
F.O.C.A: Te-ai defectat, șaibă cu ochi!
HELP
F.O.C.A: Nu fi panicat… Cât ai zice hopa, dacă ești stricat, te repară F.O.C.A!
MO: Stimați ascultători puteți recepționa postul Radio România Actualități…
MO: P-p-p-poker face, p-p-poker face
MO: Adu’ Palmolive-ul să-mi speli necuratul
WINDOWS ERROR!
MO: Vrei mai multă maioneză lângă McPuișor!
MO: Greuceanu sări și-și uită paloșul în căruță.
MO: F.O.C.A! F.O.C.A, tu ești? Ce se întâmplă?
F.O.C.A: Bine că ți-ai revenit! Că dacă nu te resetam manual cu ciocănelul.
MO: Ah! O p*lă roz din fier cu luminițe! O p**ă roz din fier cu luminițe!

Episodul 3 - Prieten

http://www.youtube.com/watch?v=RqX5TlMzTZk&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: Nnna, bine MO, uite…
MO: F.O.C.A! F.O.C.A, tu-mi ești prieten adevărat?
F.O.C.A: Da! Cu toate că puți… Da tu îmi ești mie prieten adevărat?
MO: Da, da, da! Cum să nu? Da… da, da! Absolut! Absolut! Da! Absolut! Mai absolut ca vodka. Da, da, sigur că da! Da, da, da… Sincer, sincer! Focă, Focă, jur pe roșu! Jur pe roșu, Focă! Să mă transform în țelină și să-nfing în pământ dacă nu! Da! Până la râme… Nu, fără râme. Dar oricum, da! Jur! Da!
F.O.C.A: Da?
MO: Da…
F.O.C.A: Atunci, care-i culoarea mea preferată?
MO: Ăăă… ăăă, păi ăăă, dacăăă mmm… ăăă, dacă-i, dacă-i doi radical… radical din beta caroten, atunci îți place, ăăă ALLL-ROOO-VERRR-MAAA-NEEE… Știu că-ți place peștele!! Îți place pește! Hai focă, focă, focă, cuțu, cuțu, focă, focă, mmmm, ce bun, ce bun! Cine vrea peștișorul ? F.O.C.A vrea peștișorul! Vrea F.O.C.A peștișorul ? A-fishy-fishy-fishy…
F.O.C.A: Nu…
MO: Atunci, să sugi o ceapă!
F.O.C.A: Vezi!? Ceorbistule! De asta-s singurul tău prieten…
MO: Iluzii… Mai am unul!
MO: Vale… Vale? Fii atent cum facem! Eu îți instalez un webcam și tu numai te dezbraci. Totul e pe internet, numai pe internet!

Episodul 4 - Bilos

http://www.youtube.com/watch?v=YADCfQvtnbM&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: Nnna, bine MO, uite…
MO: Du-te direct în p**ă și ia-l pe căcat și bagăți-l în p**ă cu moț cu tot… s-o f*ți de de trei ori, m**ie și dacă nu-i cu mă-ta și cu tac-tu și cu tot neamu’ tău de pu** de sferă spațială… Nesimțita dracu’ care ești!
F.O.C.A: Sunt uimit și foarte, foarte speriat!
MO: Focă, ce Satană-i mega mucu’ ăsta ?
F.O.C.A: Stai, mediocrule! Că poate-i o bombă!
MO: Sunt curios… oare ce-i înăuntru?
F.O.C.A: Să ne gândim logic…
MO: Haida’
F.O.C.A: A căzut din cer…
MO: Amin!
F.O.C.A: Poate e un fragment dintr-o stea!
MO: Da! Poate-i ciocafonul lui Lady Gogu’!
F.O.C.A: Mda… poate-i un intelectual!
MO: Aaaahh!!
F.O.C.A: Poate-s doi intelectuali!
MO: Aaaahh!!
F.O.C.A: Poate…
MO: Ia nu mai folosi cuvinte pe care nu le înțeleg, că-ți sparg tromfu în nas!
F.O.C.A: Deci vrei să tac!
MO: Ahh! Poate-i alcool! Poate-i rom!
F.O.C.A: Rasistule!
MO: Poate-i țuică! Poate-i vin! Poate-i pipi de rechin!
F.O.C.A: Poate-i mă-ta!
MO: Sau…
F.O.C.A: Mă-ta!
MO: Sau…
F.O.C.A: Coarde pentru instrumentul meu de suflat!
MO: Mă dezguști, vulvarule! Bila vine cu mine…
F.O.C.A: N-o atinge!
MO: Ce fraiere!? Vrei scandal? Vrei să ne piz*im? Te previn că am propriul stil de Kung Fu! Stilul FU-TAI! Simte-mi furia!
F.O.C.A: Imediat, stai să-mi fac un ceai…

Episodul 5 - intrus

http://www.youtube.com/watch?v=6eII9UAJt5U&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: Nnna, bine MO, uite…
MO: Focă, repede, prefă-te că ești mort!
F.O.C.A: Mda… zi repede ce reprezinți, tampon invizibil.
INTRUS: Hello, lesser robots, it is I, AWESOMETRON!
MO: Hopaa! Pune pe pauză. Stai așa! Intrusu’ tocmai a zis ceva.
INTRUS: I have come to replace you! You are not longer needed.
MO: Hoo… Jeanes, English no… Ablas română?
F.O.C.A: Do you speak Romanian?
Crappy language pack selected.
INTRUS: Salutare sclavilor! Sunt aici ca să vă înlocuiesc. Vă sunt superior în orice aspect. Rezistența e futilă!
F.O.C.A: Superior!?
MO: Sclav e văru’ tău geamăn, mă… puțifer! Focă, dă-mi AWP-ul să-l deprim pe fraier! Copile, vezi cioara aia?
F.O.C.A: Rasistule!
MO: Când pun ochiu’ în lunetă, curăț tot de pe planetă!
MONSTER KILL!
INTRUS: Pueril! Verifică asta afară! (traducere liberă: check this out)
F.O.C.A: Hmm… Impresionant! Dar din punct de vedere intelectual…
INTRUS: Te domin!
F.O.C.A: Dar…
INTRUS: Te domin!
F.O.C.A: Păi, ăhh…
INTRUS: Te domin! Te domin! Te domin!
MO: Focă… Focă, în p*la lui Satan! Revino-ți, revino-ți, focă!
F.O.C.A: Șhh… vino cu mine!
INTRUS: Mother f*cking robots! Ați furat de la mine! M-ați jefuit!
MO: Ce? F*ck your mama’s dead people, bă! (traducere liberă)
F.O.C.A: Prietene… noi nu furăm! Când e greu, ne adaptăm!

Episoadele ies in fiecare joi intre orele 17:00-22:00
Am cenzurat cuvintele vulgare sper sa nu fie vreo problema, daca nu am voie sa postez asa ceva imi cer scuze.

sumudicul
26 Feb 2011, 01:25
Nu stiu de altii, dar mie-mi plac la nebunie! :)

Moody
26 Feb 2011, 19:03
Sunt tari, cu siguranta sunt romanii cu cel mai mare succes pe youtube. Mai sunt si alte canale bune dar nu romanesti.

capodecina
18 Mar 2011, 14:09
O porcarie. Umor ieftin si atat.

Medicate
19 Mar 2011, 18:38
ROboti...amuzant, dar din ce in ce mai multe persoane incep sa-i imite si asta ma scoate din minti. Oriunde as fi trebuie sa aud : "Apasaaaaaa" sau "OMFG" sau mai rau "O **** roz din fier cu luminite"!
Now that's some bull shit!

Manusa
24 Mar 2011, 14:51
Robotzi este o animatie minunata....care ma face sa rad destul si sper ca vor mai aparea episoade

princess_peach
27 Mar 2011, 15:07
Primele episoade au fost bune...adica pana pe la episodul 4, inclusiv!

chuckyfan
27 Mar 2011, 18:23
O porcarie ieftina. Injuraturi, peste injuraturi, peste injuraturi, peste injuraturi, peste si atat!
Mai mult de atat, tot retardatul ii imita. De la saiba cu ochi ( care si eu o folosesc din cand in cand ) la o **** roz din fier cu luminite. In timpul iernii a fost la moda ala cu telecomanda, acum mai rau:-&

dragonfly_drk
27 Mar 2011, 18:26
ar trebui interzisa chestia asta minorilor.. >:)

chuckyfan
27 Mar 2011, 18:39
N-ar trebui interzisa minorilor, ar trebui interzisa de tot! Ca sa vedeti ca-mi place democratia:) ( citat din Cheloo )

Paraiah
31 Mar 2011, 15:52
Sunt ok dar incep sa ramana in pana de idei.

OmarBravo
31 Mar 2011, 16:01
O porcarie. Umor ieftin si atat.
De ce?

JojoB
01 Apr 2011, 00:12
ma bucur ca au aparut ...intr-adevar primele episoade au fost super haioase :D au avut si pana de idei dar ultimul-pufoshenia( sau cum o fi scris) ii foarte misto mai sec dar merge :D

capodecina
04 Apr 2011, 17:29
O porcarie. Umor ieftin si atat.
De ce?

De ce? Ce raspuns vrei sa iti dau? :))

Injuraturi, si prostii fara sens. Sa ma exprim mai bine: un C***T.

Am auzit/vazut un episod sau doua... dar ca tot veni vorba... ce sens, sau ce e atat de amuzant: ""O **** roz din fier cu luminite"?

Numai ca asa e romanul, inghite tot ce i se da:)) Asa e si cu muzica de C***T romaneasca, unde apar trupe de 2 lei peste noapte si se bucura de promovarea Kiss FM (si asta, un post radio de C***T).

Multumit acum?

Casy20
15 Apr 2011, 10:25
Ii un serial Bun....Numa ca trebuie interzis copiilr sub 12 ani:))
Ii Foarte tare serialu Robotzi

chuckyfan
15 Apr 2011, 20:39
Ii un serial Bun....Numa ca trebuie interzis copiilr sub 12 ani:))
Ii Foarte tare serialu Robotzi

Serialu' asta bun invata sa te exprimi ca stii nu prea bine.

andreiu7z
18 Apr 2011, 10:35
Ii un serial Bun....Numa ca trebuie interzis copiilr sub 12 ani:))
Ii Foarte tare serialu Robotzi
Toate înjurăturile sunt cenzurate! Nu circulă pe internet nicio variantă necenzurată.

andreiu7z
18 Apr 2011, 10:51
Ceea ce e interesant este faptul că aceşti robotzi au atras atenţia celor de la Adobe. Vezi articol (http://www.ziaruldeiasi.ro/mozaic/cine-sunt-creatorii-fenomenului-robotzi-si-cum-au-atras-atentia-f-o-c-a-si-mo-gigantului-adobe~ni795r)

arnoldroland
19 Apr 2011, 10:21
Doamne, ce prostii pot sa mai faca si romanii nostri.......:-&

dragonfly_drk
21 Apr 2011, 22:01
arnold, daca te-ai uita putin pe site-ul lor, ai vedea si cam ce e pe acolo... adica, lucruri utile cand vine vorba de editing si bla., bla.

defapt, RObotzii sunt un "serial" facut de cei de la CreativeMonkiez sau cum s-or fi numind facut cu scop educativ. si nu educativ in sensul moral, ci educativ in sens tehnic. ;)

chuckyfan
21 Apr 2011, 22:20
arnold, daca te-ai uita putin pe site-ul lor, ai vedea si cam ce e pe acolo... adica, lucruri utile cand vine vorba de editing si bla., bla.

defapt, RObotzii sunt un "serial" facut de cei de la CreativeMonkiez sau cum s-or fi numind facut cu scop educativ. si nu educativ in sensul moral, ci educativ in sens tehnic. ;)

Hai ma, cu "educativitatea" asta puteau scoate ceva mul mai inteligemt. In fact i-au dat romanului ceea ce-i place ( ......... )

arnoldroland
22 Apr 2011, 08:59
arnold, daca te-ai uita putin pe site-ul lor, ai vedea si cam ce e pe acolo... adica, lucruri utile cand vine vorba de editing si bla., bla.

defapt, RObotzii sunt un "serial" facut de cei de la CreativeMonkiez sau cum s-or fi numind facut cu scop educativ. si nu educativ in sensul moral, ci educativ in sens tehnic. ;)
daaa,"educativ in sens tehnic", eu cred ca pica si mama ei de educatie tehnica atunci cand auzi toate porcariile de le scot,ma refer,daca dai sonori sa auzi , nu doar sa te uiti la imaginile create=))
in fine,stiu si vreau sa cred ca acest comment al tau nu a fost facut cu rautate ,dar,totusi,citeste si parerea mea,recomandB-)

dragonfly_drk
22 Apr 2011, 11:49
la recomandarea ta, ti-am citit parerea... si recunosc, unele replici sunt de prost gust... insa, uite, ei au ajuns departe. ii urmareste o tara intreaga si au fost contactati de cei de la Adobe. Oare tu poti face asta?

si in plus... mai mult laud echipa asta pentru tutorialele care le uploadeaza si care m-au ajutat foarte mult si inca ma ajuta.

arnoldroland
22 Apr 2011, 14:35
la recomandarea ta, ti-am citit parerea... si recunosc, unele replici sunt de prost gust... insa, uite, ei au ajuns departe. ii urmareste o tara intreaga si au fost contactati de cei de la Adobe. Oare tu poti face asta?

si in plus... mai mult laud echipa asta pentru tutorialele care le uploadeaza si care m-au ajutat foarte mult si inca ma ajuta.
1.In legatura cu "atragerea lumii din tara",pe mine nu m-au castigat cu acest serial,care, in opinia mea este,pur si simplu weird si,mai deloc amuzant:-/
2.Dar oare, tu poti face asta? Eu zic ca oricare dintre noi poate,la un moment dat,daca vrea,cu adevarat sa atraga atentia unei lumi intregi.;)
3.Sunt de acord cu tine cand vine vorba de echipa, dar,in niciun caz cu serialul Robotzi, doar atat am mai avut de spus la aceasta sectiune a forumului:P

Manusa
22 Apr 2011, 14:42
Bine zis arnoldroland :)

andreiu7z
22 Apr 2011, 16:52
arnold, daca te-ai uita putin pe site-ul lor, ai vedea si cam ce e pe acolo... adica, lucruri utile cand vine vorba de editing si bla., bla.

defapt, RObotzii sunt un "serial" facut de cei de la CreativeMonkiez sau cum s-or fi numind facut cu scop educativ. si nu educativ in sensul moral, ci educativ in sens tehnic. ;)
E şi normal şi te înţeleg că le ţii partea că doar sunt clujeni :)
Oricine ce-are zice, echipa face o treabă bună!

capodecina
22 Apr 2011, 20:32
1.In legatura cu "atragerea lumii din tara",pe mine nu m-au castigat cu acest serial,care, in opinia mea este,pur si simplu weird si,mai deloc amuzant:-/
2.Dar oare, tu poti face asta? Eu zic ca oricare dintre noi poate,la un moment dat,daca vrea,cu adevarat sa atraga atentia unei lumi intregi.;)

1. Stii vorba aia... "Prosti, da` multi"?
2. Eu zic ca nu poate oricare, atata timp cat nu vii cu nimic original si nou.

arnoldroland
22 Apr 2011, 20:50
1.In legatura cu "atragerea lumii din tara",pe mine nu m-au castigat cu acest serial,care, in opinia mea este,pur si simplu weird si,mai deloc amuzant:-/
2.Dar oare, tu poti face asta? Eu zic ca oricare dintre noi poate,la un moment dat,daca vrea,cu adevarat sa atraga atentia unei lumi intregi.;)


2. Eu zic ca nu poate oricare, atata timp cat nu vii cu nimic original si nou.

Inteleg,dar am specificat faptul ca se poate doar daca se "vrea,cu adevarat" :)

capodecina
22 Apr 2011, 21:09
[Inteleg,dar am specificat faptul ca se poate doar daca se "vrea,cu adevarat" :)

Ideea e ca ei au vrut (probabil nu sperau la succesul asta), iar acum vor trece la pasul 2. Care e pasul 2? Sa scoata si putin "cascaval" din robotii astia. Acum... cine nu doreste putin cascaval in buzunar? :)) Si cu toate astea, putini il au, cu toate ca toti si-l doresc.

mihai_iordache
22 Apr 2011, 21:12
RObotzi e cel mai tare desen animat.

arnoldroland
22 Apr 2011, 21:14
[Inteleg,dar am specificat faptul ca se poate doar daca se "vrea,cu adevarat" :)

Ideea e ca ei au vrut (probabil nu sperau la succesul asta), iar acum vor trece la pasul 2. Care e pasul 2? Sa scoata si putin "cascaval" din robotii astia. Acum... cine nu doreste putin cascaval in buzunar? :)) Si cu toate astea, putini il au, cu toate ca toti si-l doresc.
Cred ca, in asta ai dreptate.:|

dragonfly_drk
23 Apr 2011, 17:46
arnold, daca te-ai uita putin pe site-ul lor, ai vedea si cam ce e pe acolo... adica, lucruri utile cand vine vorba de editing si bla., bla.

defapt, RObotzii sunt un "serial" facut de cei de la CreativeMonkiez sau cum s-or fi numind facut cu scop educativ. si nu educativ in sensul moral, ci educativ in sens tehnic. ;)
E şi normal şi te înţeleg că le ţii partea că doar sunt clujeni :)
Oricine ce-are zice, echipa face o treabă bună!

am aflat tarziu ca sunt clujeni... cam dupa ce le-am "mancat" cam toate tutorialele de photoshop. mi se pare irelevanta provenienta unor oameni atata timp cat fac treaba buna. (si aici nu ma refer la RObotzi)

danonino
24 Apr 2011, 18:37
Primele cateva episoade mi s-au parut ok, de fapt primele 5. Ala de 8 martie m-a distrat teribil. Restul sunt slabe.

Manusa
14 Jun 2011, 14:55
Mie toate episoadele mi-au placut, sunt haioase :) dar in special mi-a placut episodul 15 Kidnapare :))

Ami85
20 Jun 2011, 07:54
Să-mi fie cu pardon, dar eu nu înţeleg isteria asta cu RObotzi. Peste tot, pe stradă, în autobuz, în diverse locuri, inclusiv acasă, aud numai replici din chestia asta fără sens - pentru mine, cel puţin. Am încercat să mă uit la un episod, dar degeaba, nu mi-a trezit absolut niciun interes. :-/

arnoldroland
23 Jun 2011, 18:24
Să-mi fie cu pardon, dar eu nu înţeleg isteria asta cu RObotzi. Peste tot, pe stradă, în autobuz, în diverse locuri, inclusiv acasă, aud numai replici din chestia asta fără sens - pentru mine, cel puţin. Am încercat să mă uit la un episod, dar degeaba, nu mi-a trezit absolut niciun interes. :-/
La fel mi s-a intamplat si mie.....:-?

iiii
24 Jun 2011, 10:40
episodu de ieri, sau de azi, ca eu azi l-am vazut.... voiaj parca se numeste e slab rau :( printre cele mai slabe

primmo
01 Jul 2011, 13:16
sunt niste baieti pasionati de editare foto, video, audio, animatie care au scos o chestie super haioasa. faptul ca nu toti rezoneaza cu umorul lor, nu e o tragedie. in schimb marea realizare e ca foarte multi ii urmaresc si ii apreciaza.
daca nu ma insel sunt si singurii care au facut tutoriale in romana pt photoshop. si mie mi s-au parut foarte utile..
in rest sunt si niste prezentari ale unor artisti grafici diferiti din lume pe site-ul lor. above all e de bine, site-ul e foarte interesant si foarte "legal", scot o miniserie animata mai de succes decat incercarile idioate de sitcomuri romanesti de la tv. dar in spatele glumelor haioase (din punctul meu de vedere) de 3 min jumate din fiecare saptamana fiti siguri ca se ascunde foarte multa munca.
de ceva timp le-au aparut si reclame pe site, o prezenta la tiff si au atras atentia adobe. sper sa scoata si bani pe masura succesului si talentului de care dau dovada.

Pupaila
02 Jul 2011, 12:49
Ei au reusit sa atraga atentia prin vulgaritate si nimic altceva,exact ce ii place romanului.Bine ca sunt si exceptii,aia de au un IQ peste medie,sunt mai rari dar au grija ce si cum intra pe urechile "sensibile" ale lor. ;)

keepwalking
03 Jul 2011, 00:05
o stupizenie.

Manusa
25 Sep 2011, 07:59
A aparut in sfarsit si sezonul doi cu un prim episod Onomastica, un episod foarte bun :). Eu cred ca Robotzi ar merita o pagina de film pe acest site.

crin3l
26 Sep 2011, 10:51
Eu cred ca aberezi.

gill331
16 Apr 2012, 10:18
a inceput sa numai fie asa de reusite

dan-matica
18 Apr 2012, 17:26
s-au implicat in mai multe proiecte si poate nu ami au timp asa de mult
sau poate li se cam termina inspiratia

Sebastian96
25 Nov 2012, 19:22
Doamne sunt mortale minunile alea....:)) :)) :)) :)) :)) :)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Miiku
06 Jan 2013, 22:47
La inceput au fost buni, idei bune, dar acu` au avansat cu episoadele si se observa cum raman fara idei pe parcurs.. o sa apara din ce in ce mai greu cate un episod nhu o sa vina ca inainte in fiecare saptamana. Dar sunt reusite. :)

Puscas_marin
16 Feb 2013, 12:30
Umor? Nicidecum.. Urmariti ''Family Guy'', ''Futurama'' - sa vedeti acolo umor de calitate.
Cei care vizioneaza ''Robotzi'' s-ar putea sa nu inteleaga toate glumele din Family Guy, de exemplu. :-S

Am vizionat o parte dintr-un episod Robotzi si mi-a fost de-ajuns, mi-am facut o parere despre restul episoadelor.

Tyybi1
11 Apr 2013, 11:19
Este ceva placut dar a cam otravit mintile copiilor.

haithameg
27 Apr 2013, 22:48
[QUOTE=Claudio06]Episodul 0 - Tatuaj

http://www.youtube.com/watch?v=qvJx_E8E0Rw&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: Nnna, bine MO, uite…
MO: Ce vezi schimbat la mine???
F.O.C.A: Ăăă, nimic…
MO: Uite-te atent!
F.O.C.A: Foarte atent.
MO: Cel mai atent!
F.O.C.A: Aaamm… nu.
MO: Scanează-mă, nu fi copil!
F.O.C.A: Nenorocitule! Ce-i aia!?
MO: M-am كيفية التسويق عبر الفيسبوك (http://www.nile7.com/content/%D9%83%D9%8A%D9%81%D9%8A%D8%A9-%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%B3%D9%88%D9%8A%D9%82-%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D8%A8%D8%B1-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%81%D9%8A%D8%B3-%D8%A8%D9%88%D9%83) tatuat, conservă de floci imbecilă legata la priză ce ești cu mă-taaa!
F.O.C.A: Și ce Satană-i aia?
MO: Ăla! E cel mai tare tatuaj din lume!
F.O.C.A: Da mediocrule, da’ ce reprezintă…
MO: Un BUTON!
F.O.C.A: Genial, să-mi bag p*la…
MO: Apasă-l!
F.O.C.A: Aaaaa nu…
MO: Apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l… apasăăă-l, apassăăă-l, apaaassă-l. Apasă-l!
F.O.C.A.: Te c*ci pe tine cu stropi…

Episodul 1 - Vin

http://www.youtube.com/watch?v=Zg9ZiqTmUKA&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: Nnna, bine MO, uite…
MO: În numele lui Trompy, ce Satană ai acolo?
F.O.C.A: Făceam curat și-am găsit o sticla de Chateau La Fitte din 1787.
MO: Șii… pune-mi o halbă!
F.O.C.A: Mediocrule! Ăsta nu-i sifon! Se degustă, nu se bea de sete.
VOCE:

Tyybi1
29 May 2013, 18:40
Un serial care a otravit mintile copiilor.

samiaeg
02 Jun 2013, 00:37
Episodul 0 - Tatuaj

http://www.youtube.com/watch?v=qvJx_E8E0Rw&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: Nnna, bine MO, uite…
MO: Ce vezi schimbat la mine???
F.O.C.A: Ăăă, nimic…
MO: Uite-te atent!
F.O.C.A: Foarte atent.
MO: Cel mai atent!
F.O.C.A: Aaamm… nu.
MO: Scanează-mă, nu fi copil!
F.O.C.A: Nenorocitule! Ce-i aia!?
MO: M-am tatuat, conservă de floci imbecilă legata la priză ce ești cu mă-taaa!
F.O.C.A: Și ce Satană-i aia?
MO: Ăla! E cel mai tare tatuaj din lume!
F.O.C.A: Da mediocrule, da’ ce reprezintă…
MO: Un BUTON!
F.O.C.A: Genial, să-mi bag p*la…
MO: Apasă-l!
F.O.C.A: Aaaaa nu…
MO: Apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l, apasă-l… apasăăă-l, apassăăă-l, apaaassă-l. Apasă-l!
F.O.C.A.: Te c*ci pe tine cu stropi…

Episodul 1 - Vin

http://www.youtube.com/watch?v=Zg9ZiqTmUKA&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: مدونات (http://www.nile7.com/content/%D9%85%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9-%D9%88%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%AF%D9%8A%D8%A7%D8%AA) Nnna, bine MO, uite…
MO: În numele lui Trompy, ce Satană ai acolo?
F.O.C.A: Făceam curat și-am găsit o sticla de Chateau La Fitte din 1787.
MO: Șii… pune-mi o halbă!
F.O.C.A: Mediocrule! Ăsta nu-i sifon! Se degustă, nu se bea de sete.
VOCE: Aaau! Mă doare-n p*lă!
MO: Șii… pune-mi un shot!
F.O.C.A: Ăăăă… nu.
MO: Te rog dulce ca o savarină!
F.O.C.A: Nu, شركة تسويق (http://www.nile7.com/content/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%B3%D9%88%D9%8A%D9%82-%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A5%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%86) că tu te-mbeți instant ca nessu’, alcoolic anonim, și dup-aia nu mai scap de tine.
MO: Haai măi lopităule mascat, ca nu mă îmbăt dintr-un shot!
F.O.C.A: Juri?
MO: Să mi se ardă sursa!
F.O.C.A: Un singur shot?
MO: ♬ Singur… atât de singur… ♬
F.O.C.A: Mda…
MO: F.O.C.A… F.O.C.A? Tu știi de ce beau io?
F.O.C.A: De ciudă…
MO: Da, da! Da, da’ mie nu mi-e ciudă că-s eu supărat! Mie… mie mi-i ciudă că-s alții fericiți!

Episodul 2 - Defect

http://www.youtube.com/watch?v=GuCtRQAXvQA&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: Nnna, bine MO, uite…
MO: O p**ă roz din fier cu luminițe! O p**ă roz din fier cu luminițe! OMFG! OMFG! O p**ă roz din fier cu luminițe! O p**ă roz din fier cu luminițeee…
F.O.C.A: Te-ai defectat, șaibă cu ochi!
HELP
F.O.C.A: Nu fi panicat… Cât ai zice hopa, dacă ești stricat, te repară F.O.C.A!
MO: Stimați ascultători puteți recepționa postul Radio România Actualități…
MO: P-p-p-poker face, p-p-poker face
MO: Adu’ Palmolive-ul să-mi speli necuratul
WINDOWS ERROR!
MO: Vrei mai multă maioneză lângă McPuișor!
MO: Greuceanuوظائف مهندسين زراعيين (http://www.nile7.com/content/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%AA%D9%88%D8%B8%D9%8A%D9%81) sări și-și uită paloșul în căruță.
MO: F.O.C.A! F.O.C.A, tu ești? Ce se întâmplă?
F.O.C.A: Bine că ți-ai revenit! Că dacă nu te resetam manual cu ciocănelul.
MO: Ah! O p*lă roz din fier cu luminițe! O p**ă roz din fier cu luminițe!

Episodul 3 - Prieten

http://www.youtube.com/watch?v=RqX5TlMzTZk&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: Nnna, bine MO, uite…
MO: F.O.C.A! F.O.C.A, tu-mi ești prieten adevărat?
F.O.C.A: Da! Cu toate că puți… Da tu îmi ești mie prieten adevărat?
MO: Da, da, da! Cum să nu? Da… da, da! Absolut! Absolut! Da! Absolut! Mai absolut ca vodka. Da, da, sigur că da! Da, da, da… Sincer, sincer! Focă, Focă, jur pe roșu! Jur pe roșu, Focă! Să mă transform în țelină și să-nfing în pământ dacă nu! Da! Până la râme… Nu, fără râme. Dar oricum, da! Jur! Da!
F.O.C.A: Da?
MO: Da…
F.O.C.A: Atunci, care-i culoarea mea preferată?
MO: Ăăă… ăăă, păi ăăă, dacăăă mmm… ăăă, dacă-i, dacă-i doi radical… radical din beta caroten, atunci îți place, ăăă ALLL-ROOO-VERRR-MAAA-NEEE… Știu că-ți place peștele!! Îți place pește! Hai focă, focă, focă, cuțu, cuțu, focă, focă, mmmm, ce bun, ce bun! Cine vrea peștișorul ? F.O.C.A vrea peștișorul! Vrea F.O.C.A peștișorul ? A-fishy-fishy-fishy…
F.O.C.A: Nu…
MO: Atunci, să sugi o ceapă!
F.O.C.A: Vezi!? Ceorbistule! De asta-s singurul tău prieten…
MO: Iluzii… Mai am unul!
MO: Vale… Vale? Fii atent cum facem! Eu îți instalez un webcam și tu numai te dezbraci. Totul e pe internet, numai pe internet!

Episodul 4 - Bilos

http://www.youtube.com/watch?v=YADCfQvtnbM&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: Nnna, bine MO, uite…
MO: Du-te direct în p**ă și ia-l pe căcat și bagăți-l în p**ă cu moț cu tot… s-o f*ți de de trei ori, m**ie și dacă nu-i cu mă-ta și cu tac-tu și cu tot neamu’ tău de pu** de sferă spațială… Nesimțita dracu’ care ești!
F.O.C.A: Sunt uimit și foarte, foarte speriat!
MO: Focă, ce Satană-i mega mucu’ ăsta ?
F.O.C.A: Stai, mediocrule! Că poate-i o bombă!
MO: Sunt curios… oare ce-i înăuntru?
F.O.C.A: Să ne gândim logic…
MO: Haida’
F.O.C.A: A căzut din cer…
MO: Amin!
F.O.C.A: Poate e un fragment dintr-o stea!
MO: Da! Poate-i ciocafonul lui Lady Gogu’!
F.O.C.A: Mda… poate-i un intelectual!
MO: Aaaahh!!
F.O.C.A: Poate-s doi intelectuali!
MO: Aaaahh!!
F.O.C.A: Poate…
MO: Ia nu mai folosi cuvinte pe care nu le înțeleg, că-ți sparg tromfu în nas!
F.O.C.A: Deci vrei să tac!
MO: Ahh! Poate-i alcool! Poate-i rom!
F.O.C.A: Rasistule!
MO: Poate-i țuică! Poate-i vin! Poate-i pipi de rechin!
F.O.C.A: Poate-i mă-ta!
MO: Sau…
F.O.C.A: Mă-ta!
MO: Sau…
F.O.C.A: Coarde pentru instrumentul meu de suflat!
MO: Mă dezguști, vulvarule! Bila vine cu mine…
F.O.C.A: N-o atinge!
MO: Ce fraiere!? Vrei scandal? Vrei să ne piz*im? Te previn că am propriul stil de Kung Fu! Stilul FU-TAI! Simte-mi furia!
F.O.C.A: Imediat, stai să-mi fac un ceai…

Episodul 5 - intrus

http://www.youtube.com/watch?v=6eII9UAJt5U&feature=player_embedded

MO: Ce faci F.O.C.A?
F.O.C.A: Nnna, bine MO, uite…
MO: Focă, repede, prefă-te că ești mort!
F.O.C.A: Mda… zi repede ce reprezinți, tampon invizibil.
INTRUS: Hello, lesser robots, it is I, AWESOMETRON!
MO: Hopaa! Pune pe pauză. Stai așa! Intrusu’ tocmai a zis ceva.
INTRUS: I have come to replace you! You are not longer needed.
MO: Hoo… Jeanes, English no… Ablas română?
F.O.C.A: Do you speak Romanian?
Crappy language pack selected.
INTRUS: Salutare sclavilor! Sunt aici ca să vă înlocuiesc. Vă sunt superior în orice aspect. Rezistența e futilă!
F.O.C.A: Superior!?
MO: Sclav e văru’ tău geamăn, mă… puțifer! Focă, dă-mi AWP-ul să-l deprim pe fraier! Copile, vezi cioara aia?
F.O.C.A: Rasistule!
MO: Când pun ochiu’ în lunetă, curăț tot de pe planetă!
MONSTER KILL!
INTRUS: Pueril! Verifică asta afară! (traducere liberă: check this out)
F.O.C.A:صور ادوات (http://www.nile7.com/content/%D8%A3%D8%AC%D9%87%D8%B2%D8%A9-%D8%B9%D8%AF%D8%AF-%D8%A3%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AA) Hmm… Impresionant! Dar din punct de vedere intelectual…
INTRUS: Te domin!
F.O.C.A: Dar…
INTRUS: Te domin!
F.O.C.A: Păi, ăhh…
INTRUS: Te domin! Te domin! Te domin!
MO: Focă… Focă, în p*la lui Satan! Revino-ți, revino-ți, focă!
F.O.C.A: Șhh… vino cu mine!
INTRUS: Mother f*cking robots! Ați furat de la mine! M-ați jefuit!
MO: Ce? F*ck your mama’s dead people, bă! (traducere liberă)
F.O.C.A: Prietene… noi nu furăm! Când e greu, ne adaptăm!

Episoadele ies in fiecare joi intre orele 17:00-22:00
Am cenzurat cuvintele vulgare sper sa nu fie vreo problema, daca nu am voie sa postez asa ceva imi cer scuze.
Minunat foarte Mulțumit de acest efort